Løperprofil
Aaro Vänni
Stavanger
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.53
- Løpskapasitet
- 8.12
- O-evne
- 0.42
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 58 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 31.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3215 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3426 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0742 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0515 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,54 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9709 |
| bomVekt | 15,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0522 |
| bomStorSigma | 0,6162 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0405 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0747 |
| havariVekt | 1,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,002 |
| fartSesongSin | 0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2181,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2366,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.45
- Løpskapasitet
- 8.44
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.48
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 06.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3807 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3816 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0829 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0713 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,8 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8684 |
| bomVekt | 24,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7089 |
| bomStorSigma | 0,8169 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0892 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 1,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0019 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9697 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2057,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2530,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.27
- Løpskapasitet
- 7.32
- O-evne
- 0.56
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.19
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 02.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5265 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,584 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0789 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,145 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7286 |
| bomVekt | 16,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2471 |
| bomStorSigma | 0,7311 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,046 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0657 |
| havariVekt | 0,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7383 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1777,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1996,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 20 | 06.07.2025 Sørlandsgaloppen 2025, bom 3.17 | 136 | – |
| Bom over fem minutter | 27 | 06.07.2025 Sørlandsgaloppen 2025, bom 8.42 | 204 | – |
| Bom over ti minutter | 232 | hele karrieren siden 2023 | 232 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.07.2026 | Ungdomens 10-mila | HD20 7 gemensamma kontroller | 26.31 | 19 /71 | 0.00 | 8.16 | 0.00 | 9.46 | 1.00 | – |
| 31.07.2026 | Ungdomens 10-mila | HD20, 7 | 26.31 | 8 /35 | 1.11 | 8.15 | 0.22 | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 13-14 | 20.25 | 13 /38 | 1.04 | 10.27 | 0.33 | 12.07 | 2.03 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 13-14 | 39.14 | 22 /110 | 11.38 | 14.50 | 4.24 | 12.07 | 2.03 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 13-14 | 30.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 13-14 | 32.06 | 10 /172 | 2.04 | 9.41 | 0.37 | 11.48 | 1.12 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 13-14 | 26.32 | 12 /42 | 1.43 | 11.14 | 0.44 | 11.48 | 1.12 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 13-14 | 30.19 | 16 /172 | 3.15 | 12.54 | 1.23 | 11.48 | 1.12 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 13-14 | 19.06 | 22 /172 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | H 11-12 | 27.10 | 4 /104 | 0.51 | 9.07 | 0.17 | 10.02 | 0.29 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | H 11-12 | 14.06 | 4 /104 | 0.38 | 9.38 | 0.26 | 10.02 | 0.29 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | H 11-12 | 17.23 | 5 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | H 11-12 | 17.38 | 6 /104 | 0.25 | 9.50 | 0.14 | 10.02 | 0.29 | |
| 15.06.2023 | SO-cup løp 2 | H 11-12 | 36.42 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Kretsløp Brekkeheia | H 11-12 | 15.33 | 1 /4 | 0.38 | 9.25 | 0.23 | 10.44 | 0.57 | – |
| 10.06.2023 | KM-Ultralang - Brekkeheia | H 11-12 | 26.27 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2023 | SO-Cup løp 1 | G-11-12 | 14.28 | 1 /2 | 0.09 | 9.37 | 0.06 | – | – | – |
| 22.04.2023 | KM Sprint (RR1) | H 11-12 | 13.51 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 30.03.2023 | Torsdagsløp Mars | Kort | 12.08 | 2 /8 | 0.09 | 11.04 | 0.08 | – | – | – |
| 23.02.2023 | Torsdagsløp Februar | Kort | 36.57 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 26.01.2023 | Torsdagsløp Januar | Kort | 31.15 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |