Løperprofil
Kara Turner
Fana
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.03
- Løpskapasitet
- 17.16
- O-evne
- 1.47
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.24
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 07.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4235 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5113 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0794 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0706 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,85 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3725 |
| bomVekt | 12,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5611 |
| bomStorSigma | 0,7382 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0782 |
| havariVekt | 1,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,47 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4596,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5069,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 939 av 1118
Nr. 939 av 1118 blant kvinner i Norge · nr. 91 av 112 i klassen D55–59 · nr. 23 av 26 i 1971-kullet
- Forventet kmtid
- 11.17
- Løpskapasitet
- 11.09
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 23 (sist 21.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3178 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3179 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0701 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0275 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,75 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7393 |
| bomVekt | 147,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,072 |
| bomStorSigma | 0,7634 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0957 |
| havariVekt | 8,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7764 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | −0,0043 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4132,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4183,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.01
- Løpskapasitet
- 13.55
- O-evne
- 1.06
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.20
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,9
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 25.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,087 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0427 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0851 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,565 |
| bomVekt | 12,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5482 |
| bomStorSigma | 0,885 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0617 |
| havariVekt | 0,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3286,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3546,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 07.09.2026 Brakebeinerløpet høst 2026, bom 3.21 | 196 | nr. 5895 |
| Bom over fem minutter | 42 | 21.04.2026 SprintCup #2, bom 6.34 | 381 | nr. 4521 |
| Bom over ti minutter | 424 | hele karrieren siden 2018 | 424 | nr. 2472 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.09.2026 | Samnanger Open med Samnangermesterskap | MellomD | 1.11.01 | 9 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2026 | Brakebeinerløpet høst 2026 | D50 | 1.17.35 | 2 /2 | 4.47 | 21.04 | 1.18 | 19.02 | 1.47 | – |
| 25.08.2026 | Pokalkamp #5 | C-åpen 17- | 37.34 | 2 /11 | 0.16 | 13.03 | 0.06 | – | – | – |
| 21.04.2026 | SprintCup #2 | D 40- | 40.30 | 10 /14 | 7.52 | 13.32 | 2.38 | 11.23 | 0.09 | |
| 07.04.2026 | Sprintcup #1 | D 40- | 35.53 | 14 /20 | 0.53 | 11.22 | 0.17 | 11.23 | 0.09 | |
| 05.03.2026 | Fana IL Vintercup #3 2025/2026 | D15- | 26.13 | 5 /7 | 0.34 | 11.16 | 0.15 | 11.20 | 0.06 | |
| 04.03.2026 | Norsk e-tempO Cup #9 | Open | 9.50 | 173 /182 | – | – | – | – | – | – |
| 24.02.2026 | Norsk e-tempO Cup #8 | Open | 7.53 | 135 /173 | – | – | – | – | – | – |
| 17.02.2026 | Urb-O #8 Fellesstart | D40 | 41.09 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2026 | Norsk e-tempO Cup #6 | Open | 5.17 | 139 /199 | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2026 | Nattcup-5 25/26 | DB | 54.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.01.2026 | Fana IL Vintercup #2 2025/2026 | D15- | 36.06 | 7 /7 | 1.57 | 12.27 | 0.40 | 11.19 | 0.06 | |
| 27.01.2026 | Norsk e-tempO Cup #4 | Open | 7.08 | 159 /200 | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2026 | Norsk e-tempO Cup #3 | Open | 7.29 | 122 /226 | – | – | – | – | – | – |
| 20.01.2026 | Urb-O #6 Individuell Start | D40 | 37.33 | 4 /5 | 2.07 | 12.18 | 0.42 | 11.19 | 0.06 | |
| 14.01.2026 | Norsk e-tempO Cup #2 | Open | 6.41 | 137 /238 | – | – | – | – | – | – |
| 07.01.2026 | Norsk e-tempO Cup #1 | Open | 6.15 | 190 /233 | – | – | – | – | – | – |
| 06.01.2026 | Urb-O #5 Free Challenge | D40 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 11.12.2025 | Urb-O #4 Innendørs-O | D40 | 17.07 | 2 /3 | 0.38 | 9.44 | 0.22 | 11.02 | 0.05 | |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe A | 16.19 | 44 | 0.33 | 12.23 | 0.25 | 11.24 | 0.05 | |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe B | 11.14 | 38 | 0.26 | 10.35 | 0.24 | 11.24 | 0.05 | |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe C | 19.37 | 51 | 0.33 | 14.51 | 0.25 | 11.24 | 0.05 | |
| 27.05.2025 | Sprintcup-3 Bergen | D 40- | 24.49 | 8 /11 | 1.43 | 11.27 | 0.48 | 11.07 | 0.06 | |
| 06.05.2025 | Sprintcup-2 Bergen | D 40- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.03.2025 | Urb-O #7 vinteren 2024-2025 Jaktstart | D40 | 34.52 | 7 /8 | 0.21 | 11.12 | 0.07 | 11.09 | 0.05 | |
| 04.02.2025 | Urb-O #5 vinteren 2024-2025 Individuell Start | D40 | 37.22 | 5 /5 | 0.50 | 10.54 | 0.15 | 11.04 | 0.05 | |
| 21.01.2025 | Urb-O #4 vinteren 2024-2025 Free Challenge | D40 | 45.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2024 | Urb-O #3 vinteren 2024-2025 Fellesstart | D40 | 41.20 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2024 | Sprintcup 7/24 | D40- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2024 | Sprintcup 6/24 | D 40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2024 | Sprintcup 5/24 | D40- | 20.18 | 3 /5 | 0.19 | 11.10 | 0.10 | 11.24 | 0.05 | |
| 23.04.2024 | Sprintcup 2/24 | D40- | 28.08 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2024 | Sprintcup 1/24 | D40- | 21.11 | 4 /6 | 0.31 | 11.57 | 0.17 | 11.37 | 0.06 | |
| 19.03.2024 | Urb-O #finale vinteren 2023-2024 Jaktstart | D40 | 46.59 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 20.02.2024 | Urb-O #7 vinteren 2023-2024 Fellesstart | D40 | 46.23 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 23.01.2024 | Urb-O #5 vinteren 2023-2024 Individuell start | D40 | 35.42 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.01.2024 | nattcup 3 Bergen | DC | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.01.2024 | Urb-O #4 vinteren 2023-2024 Free Challenge | DN | 22.40 | 4 /7 | 0.49 | (16.28) | 0.36 | 11.28 | 0.06 | |
| 07.11.2023 | Urb-O #1 vinteren 2023-2024 Individuell start | D40 | 41.53 | 3 /4 | 0.58 | 12.10 | 0.17 | 11.14 | 0.06 | |
| 18.10.2023 | nattcup 1 Bergen | DC | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2023 | sprintcupfinale Bergen | D40- | 21.00 | 6 /11 | 0.16 | 12.11 | 0.09 | 10.55 | 0.07 | |
| 26.09.2023 | sprintcup 5 Bergen | D40- | 24.10 | 7 /12 | 0.06 | 11.09 | 0.03 | 10.46 | 0.08 | |
| 19.09.2023 | pokalkampfinale Bergen | N2-åpen 17- | 23.30 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2023 | Sprintcup 4 Bergen | D40- | 19.14 | 8 /16 | 1.33 | 11.37 | 0.56 | 10.46 | 0.08 | |
| 02.05.2023 | sprintcup 3 Bergen | D40- | 18.31 | 8 /15 | 0.01 | 11.37 | 0.01 | 10.33 | 0.07 | |
| 25.04.2023 | Pokalkamp #1 Bergen | D50- | 1.23.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | sprintcup 2 Bergen | D40- | 14.57 | 4 /9 | 0.15 | 11.16 | 0.11 | 8.26 | 0.09 | – |
| 28.03.2023 | Sprintcup 1 Bergen | D40- | 32.13 | 7 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2023 | nattcupfinale Bergen | DC | 53.48 | 7 /9 | 6.15 | 24.23 | 3.06 | – | – | – |
| 14.03.2023 | Urb-O #8 jaktstart vinteren 2022-2023 | D40 | 49.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.02.2023 | Urb-O #7 vinteren 2022-2023 | D40 | 43.12 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 24.01.2023 | Urb-O #5 vinteren 2022-2023 | DN | 15.17 | 1 /3 | 0.38 | 6.42 | 0.17 | 7.13 | 0.11 | – |
| 10.01.2023 | Urb-O #4 vinteren 2022-2023 | D40 | 27.29 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2018 | Ranking -Sprintløp Stavanger Sentrum | D 17- | 25.47 | 10 /12 | 0.16 | 12.08 | 0.08 | – | – | – |