Løperprofil
Chris Leon Elvsveen
Malvik
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.14
- Løpskapasitet
- 9.15
- O-evne
- 0.59
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.31
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 24.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2008 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0916 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,071 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1378 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1415 |
| bomVekt | 10,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,233 |
| bomStorSigma | 0,6271 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0714 |
| havariVekt | 0,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2460,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2723,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.04
- Løpskapasitet
- 5.46
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 11.01.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,346 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1504 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1144 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1259 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,202 |
| bomVekt | 8,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,36 |
| bomStorSigma | 0,7732 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0939 |
| havariVekt | 0,36 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | 0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2136,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2248,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.41
- Løpskapasitet
- 9.52
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.49
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2596 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1353 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0908 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1448 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2057 |
| bomVekt | 7,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3871 |
| bomStorSigma | 0,668 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0564 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0822 |
| havariVekt | 0,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1077 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2323,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2750,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.55
- Løpskapasitet
- 9.23
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.34
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 09.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3077 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3058 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1044 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1335 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,31 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9358 |
| bomVekt | 25,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3988 |
| bomStorSigma | 0,8515 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0448 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0602 |
| havariVekt | 1,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7756 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2217,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2577,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 11.01.2024 HLP kveldssamling 1 3D-Orientering, bom 4.23 | 89 | – |
| Bom over fem minutter | 58 | 11.09.2023 Malvik Klubbmesterskap, bom 6.35 | 102 | – |
| Bom over ti minutter | 321 | hele karrieren siden 2022 | 321 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.01.2024 | HLP kveldssamling 1 3D-Orientering | H13-16 | 20.54 | 6 /23 | 5.04 | 9.15 | 2.15 | 8.31 | 0.23 | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten 3 gemensamma kontroller | 31.09 | 29 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten, 1 | 31.09 | 42 /60 | 2.23 | 15.26 | 1.11 | 13.29 | 0.53 | |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | H14 | 42.35 | 21 /31 | 5.33 | 14.42 | 1.55 | 13.27 | 1.47 | – |
| 14.09.2023 | STOK Ungdomsløp | H 13-14 | 39.18 | 8 /13 | 4.37 | 12.58 | 1.31 | 13.27 | 1.47 | – |
| 11.09.2023 | Malvik Klubbmesterskap | H10-16 kort | 38.19 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Trondheim dag 3 | C-åpen 10-16 | 22.20 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2023 | Tour de Trondheim dag 2 | C-åpen 10-16 | 29.37 | 1 /3 | 2.21 | 13.34 | 1.05 | 13.06 | 1.24 | |
| 08.09.2023 | Tour de Trondheim dag 1 m/Ungdomsløp 8 | H 13-14 | 20.04 | 12 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2023 | Malvik #10 - Venna | Løype: AABB | 43.54 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | C-åpen 10-16 | 31.08 | 1 /3 | 2.18 | 13.00 | 0.58 | 13.03 | 1.32 | |
| 25.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | C-åpen 10-16 | 11.17 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2023 | Malvik #9 - Vikhammervollen | Lett | 12.39 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2023 | KM - mellomdistanse | C-åpen 10-16 | 22.57 | – | 1.12 | 11.20 | 0.36 | 13.03 | 1.32 | |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | C-åpen 10-16 | 35.55 | 1 /15 | 2.44 | 13.15 | 1.01 | 13.15 | 1.42 | |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | C-åpen 10-16 | 24.46 | 11 /27 | 6.32 | 14.05 | 3.43 | 13.15 | 1.42 | |
| 23.06.2023 | O-festivalen sprint øvrige klasser | C-åpen 10-16 | 17.06 | 1 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2023 | STOK Ungdomsløp 5 | C-åpen 13-20 | 23.08 | 1 /4 | 1.00 | 12.10 | 0.32 | 13.15 | 1.42 | |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | C-åpen 10-16 | 47.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | C-åpen 10-16 | 24.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2023 | STOK Ungdomsløp 4 | C-Åpen | 33.25 | 1 /2 | 7.46 | 14.48 | 3.26 | 13.15 | 1.42 | |
| 05.06.2023 | Malvik #6 - Nyvatnet | Poeng | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2023 | Trondheim Open, dag 1 (ungdomsløp) | C-åpen 10-16 | 30.11 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | STOK Ungdomsløp 2 | C-åpen 10-16 | 44.04 | 2 /3 | 6.50 | 18.53 | 2.56 | 13.26 | 1.33 | – |
| 15.05.2023 | Malvik #4 - Stavsjøen | Lett | 22.59 | 3 | 1.48 | 12.01 | 0.56 | 13.26 | 1.33 | – |
| 04.05.2023 | Trondheim sprintcup, løp 5 | H 13-14 | 25.07 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2023 | Vårløpet | C-åpen 10-16 | 25.43 | 1 /1 | 1.45 | 12.23 | 0.51 | 13.26 | 1.33 | – |
| 27.04.2023 | Trondheim Sprintcup - løp 4 | H 13-14 | 49.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2023 | Malvik #2 - Midtsandtangen | Kort | 19.48 | 4 | 2.46 | 14.17 | 2.00 | 13.15 | 0.56 | – |
| 22.04.2023 | Vårsleppet Sprint | H 13-14 | 17.43 | 14 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2023 | Vårsleppet Mellom | N2-åpen 9-16 | 13.09 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2023 | Trondheim sprintcup - løp 3 | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2023 | Malvik #1 - Vikhammerløkka | Lang | 26.52 | 8 | 0.28 | 12.28 | 0.13 | 13.15 | 0.56 | – |
| 13.04.2023 | Trondheim sprintcup - løp 2 | H 13-14 | 43.28 | 14 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 30.03.2023 | Trondheim sprintcup, løp 1 | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2023 | Hovedløpsprosjektet kveldssamling 3 | D/H13-16 Lang | 39.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.02.2023 | HLP kveldssamling 2 - "Camp Åsvang" | H13-16 Kort | 56.43 | 13 /13 | 12.12 | 22.06 | 4.45 | – | – | – |
| 08.01.2023 | STOK Vintercup #3 - Gateløp, Malvik | Nybegynner | 14.10 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 04.01.2023 | HLP kveldssamling 1 3D-O | H13-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2022 | Nisseløp | H 11-12 | 36.38 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |