Løperprofil
Ingunn Saur Modahl
Fredrikstad
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
22 løp
Sprintrankingen
4 løp
B-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.33
- Løpskapasitet
- 20.36
- O-evne
- 0.57
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.26
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 23 (sist 26.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6003 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6261 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0772 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0645 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,83 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,019 |
| bomVekt | 27,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3085 |
| bomStorSigma | 0,6341 |
| antallBom | 71 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0428 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0751 |
| havariVekt | 1,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0516 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0029 |
| fartSesongSin | −0,0039 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5484,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5738,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.29
- Løpskapasitet
- 11.17
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 4.03
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 28.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3311 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3436 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0601 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3014 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0192 |
| bomVekt | 2,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2034 |
| bomStorSigma | 0,6987 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4184,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4261,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.31
- Løpskapasitet
- 18.04
- O-evne
- 2.27
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.08
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 14.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3451 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3619 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,088 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,054 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,87 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0995 |
| bomVekt | 20,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5993 |
| bomStorSigma | 0,8963 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0539 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0834 |
| havariVekt | 1,58 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0041 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0267 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | −0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4252,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4828,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.29
- Løpskapasitet
- 16.46
- O-evne
- 1.43
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.23
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 23.04.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2734 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2225 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,213 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,38 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0319 |
| bomVekt | 2,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4579 |
| bomStorSigma | 0,8056 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3959,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4365,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 14.05.2026 Klubbmesterskap , bom 4.59 | 63 | nr. 5895 |
| Bom over fem minutter | 59 | 20.04.2024 Lørdagskjappen, bom 8.26 | 225 | nr. 3801 |
| Bom over ti minutter | 321 | 25.06.2016 Norsk O-Festival lang, bom 12.55 | 321 | nr. 2894 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.05.2026 | Klubbmesterskap | B-åpen | 55.03 | 5 /5 | 5.26 | 22.54 | 2.21 | 21.21 | 2.16 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | D55 Motion | 1.01.36 | 31 /52 | 2.45 | 20.16 | 0.54 | 20.57 | 1.04 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | D55 Motion | 1.10.57 | 35 /52 | 4.19 | 22.40 | 1.23 | 20.57 | 1.04 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | D55 Motion | 59.32 | 31 /52 | 4.36 | 22.11 | 1.43 | 20.57 | 1.04 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | D55 Motion | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | Klubbmesterskap | B-åpen | 46.20 | 4 /4 | 4.14 | 18.31 | 1.42 | 19.22 | 2.05 | |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 1.00.38 | 38 /49 | 9.35 | 21.14 | 3.21 | 20.02 | 2.31 | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 1.20.29 | 38 /54 | 5.33 | 19.10 | 1.19 | 20.02 | 2.31 | – |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | B-åpen 17- | 44.42 | 18 /26 | 2.55 | 18.09 | 1.11 | – | – | – |
| 31.12.2022 | Nyttårsløpet, OK Moss | B-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2022 | Lørdagskjappen | C-åpen 17- | 47.42 | 12 /17 | 3.43 | 19.39 | 1.32 | – | – | – |
| 06.02.2022 | Østfold vintercup løp 5 | Åpen B | 1.01.38 | 18 /25 | 4.52 | 20.53 | 1.39 | 20.11 | 1.32 | |
| 26.10.2021 | Klubbmesterskap Natt FSK | B-åpen 17- | 52.04 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | D 17-B | 57.06 | 8 /31 | 2.25 | 15.03 | 0.38 | 17.35 | 1.30 | |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | D 17-B | 1.03.19 | 17 /38 | 3.29 | 15.52 | 0.52 | 17.35 | 1.30 | |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | Dir A2 | 36.09 | 14 /17 | 1.00 | 11.21 | 0.19 | 11.14 | 0.14 | |
| 30.05.2019 | FSK Klubbmesterskap | D 45- | 1.47.25 | 3 /4 | 13.02 | 24.43 | 3.00 | 22.18 | 1.56 | |
| 13.04.2019 | Lørdagskjappen | DirAK | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2019 | Norwegian Spring - Vårspretten | DIR-B | 51.42 | 42 /62 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2018 | Norsk O-Festival mellom | D 45 AK | 1.08.15 | 13 /17 | 7.24 | 22.03 | 2.23 | 20.55 | 1.46 | |
| 22.06.2018 | Norsk O-Festival sprint | B | 14.16 | 18 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2018 | Lørdagskjappen | DirAK | 1.32.23 | 55 /60 | 17.19 | 25.58 | 4.52 | 20.46 | 1.47 | |
| 24.06.2017 | Norsk O-Festival lang | Direkte B | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2017 | Norsk O-Festival sprint | Direkte B | 33.37 | 18 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2017 | Løvspretten 2017 | Dir B | 1.13.19 | 51 /72 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2017 | Elgdilten | Dir B | 51.59 | 28 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2017 | Smaaleneneløpet | DIR-B | 52.39 | 16 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2017 | Lørdagskjappen | DirB | 50.16 | 43 /54 | 1.27 | 20.29 | 0.35 | 18.19 | 1.20 | |
| 09.04.2017 | Norwegian Spring - Solrenningen | DIR-B | 1.21.47 | 23 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2016 | Norsk O-Festival mellom | D 17-B | 58.55 | 16 /37 | 8.41 | 17.24 | 2.34 | 17.14 | 1.31 | |
| 25.06.2016 | Norsk O-Festival lang | D 17-B | 1.20.21 | 34 /40 | 16.30 | 22.20 | 4.35 | 17.14 | 1.31 | |
| 24.06.2016 | Norsk O-Festival sprint | D 45- | 19.10 | 55 /64 | 1.35 | 11.16 | 0.56 | 11.02 | 0.22 | |
| 03.05.2016 | Østfoldsprinten 2 | D 17- | 24.46 | 14 /14 | 0.18 | 10.40 | 0.08 | 11.19 | 0.22 | |
| 24.04.2016 | Norwegian Spring - Solrenningen | D 17-B | 57.26 | 5 /7 | 2.34 | 15.21 | 0.41 | 16.30 | 1.10 | |
| 20.04.2016 | Østfoldsprinten 1 | D 17- | 39.46 | 19 /19 | 8.27 | 17.50 | 3.47 | 13.08 | 0.24 | – |
| 16.04.2016 | Lørdagskjappen | D 17-B | 52.06 | 2 /11 | 3.07 | 16.00 | 0.57 | 16.30 | 1.10 | |
| 25.05.2015 | Pinsesprinten | Direkte B | 48.19 | 19 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2015 | Løvspretten | D 17-B | 1.19.57 | 4 /15 | 4.56 | 15.59 | 0.59 | 17.31 | 1.19 | |
| 23.05.2015 | Elgdilten | D 17-B | 14.00.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2015 | Åpent klubbmesterskap | D 45- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2015 | Østfoldsprinten 2 | D 17- | 39.16 | 13 /15 | 2.18 | 12.43 | 0.45 | – | – | – |
| 25.04.2015 | Lørdagskjappen, ordinære klasser | D 17-B | 1.05.54 | 6 /14 | 1.56 | 18.04 | 0.32 | 18.10 | 1.21 | |
| 19.04.2015 | Norwegian Spring - Solrenningen | D 17-C | 44.02 | 4 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | D 17-B | 1.07.01 | 20 | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | D 17-B | 52.21 | 43 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2014 | Klubbmesterskap FSK | D17C | 44.06 | 3 /6 | 3.06 | 17.24 | 1.13 | 17.43 | 1.32 | |
| 13.04.2014 | Smaaleneneløpet | DIR-C | 43.52 | 7 | 2.57 | 17.20 | 1.10 | 18.17 | 1.48 | |
| 12.04.2014 | Lørdagskjappen | D 17-B | 1.06.09 | 8 /14 | 4.37 | 18.13 | 1.16 | 18.17 | 1.48 | |
| 02.11.2013 | Klubbmesterskap ultralong | 4km - B | 50.37 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2013 | KM-lang | D 17-AK | 1.16.39 | 4 /4 | 9.24 | 20.04 | 2.28 | 19.09 | 2.47 | |
| 18.08.2013 | KM-mellom | D 17-C | 20.59 | 1 /1 | 0.36 | 16.14 | 0.28 | 19.09 | 2.47 | |
| 23.06.2013 | Norsk O-Festival | D 40- | 2.12.43 | 49 /50 | 33.09 | 23.26 | 5.51 | 19.42 | 3.32 | – |
| 22.06.2013 | Norsk O-Festival | D 17-C | 56.44 | 6 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2013 | Norsk O-Festival | D 17-C | 16.43 | 4 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2013 | Klubbmesterskap FSK | D17C | 45.34 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2012 | Søndagsløp | D 17-C | 43.23 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2012 | Trøskenløpet | D 17-C | 50.41 | 2 /6 | 4.27 | 17.20 | 1.31 | – | – | – |
| 19.08.2012 | KM-lang | D 17-C | 1.19.16 | Disk | – | – | – | – | – | – |