Løperprofil
Rasmus Eriksson
Umeå OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.22
- Løpskapasitet
- 7.45
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 11,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.13
- Sikkerhet
- 15
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±3,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 25 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3803 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3825 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1178 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0235 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3337 |
| bomVekt | 239,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4058 |
| bomStorSigma | 0,8449 |
| antallBom | 87 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0624 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0998 |
| havariVekt | 10,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0331 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,7974 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0303 |
| fartSesongSin | −0,0081 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2065,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2494,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.58
- Løpskapasitet
- 6.49
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 53 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 01.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1741 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1539 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0601 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0704 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,43 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0804 |
| bomVekt | 29,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9755 |
| bomStorSigma | 0,5758 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1237 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0791 |
| havariVekt | 1,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0025 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1644 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2525,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2585 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.36
- Løpskapasitet
- 9.32
- O-evne
- 1.04
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 09.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,293 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2893 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0809 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0696 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,49 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5852 |
| bomVekt | 27,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,434 |
| bomStorSigma | 0,8516 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0513 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,93 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9095 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2245,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2495 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 92 | 26.04.2026 Herkules skogsdåd, bom 12.30 | 181 | – |
| Bom over fem minutter | 92 | 26.04.2026 Herkules skogsdåd, bom 12.30 | 241 | – |
| Bom over ti minutter | 92 | 26.04.2026 Herkules skogsdåd, bom 12.30 | 636 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.08.2026 | SM, medel (Swedish League, #6), final | H21 E-Final | 38.12 | 10 /40 | 2.29 | 7.30 | 0.29 | 9.27 | 1.36 | |
| 21.08.2026 | SM, medel (Swedish League, #6), kval | H21-2 | 40.58 | 29 /35 | 3.35 | 8.14 | 0.43 | 9.27 | 1.36 | |
| 07.06.2026 | Västerbottens 3-dagars, dag 3, medel | H21 Elit | 46.09 | 4 /20 | 3.58 | 7.26 | 0.38 | 9.45 | 1.41 | |
| 06.06.2026 | Västerbottens 3-dagars, dag 2, lång | H21 Elit | 1.32.59 | 6 /12 | 4.40 | 7.35 | 0.23 | 9.45 | 1.41 | |
| 26.04.2026 | Herkules skogsdåd | H21 | 1.00.46 | 62 /63 | 16.17 | 12.56 | 3.28 | 10.32 | 1.53 | |
| 22.03.2026 | SkidO, JSM/USM/VSM (Svenska cupen, #10, även seniorer), sprint | H21 Elit | 18.02 | 12 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 21.03.2026 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM (Svenska cupen, #9), lång | H21 Elit | 1.51.15 | 14 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 15.02.2026 | SkidO, Svenska cupen, #8, medel (WRE) + Sundsvall SkiO Weekend, #3, medel | M21 Elit | 48.54 | 11 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 14.02.2026 | SkidO, Svenska cupen, #7, sprint (WRE) + Sundsvall SkiO Weekend, #1, sprint | M21 Elit | 18.06 | 9 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 14.02.2026 | Sundsvall SkiO Weekend, #2, downhill-supersprint | M21 Elit | 13.38 | 10 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 09.02.2026 | WC R2 > LONG | Men | 2.11.16 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.02.2026 | WC R2 > MIDDLE | Men | 1.27.32 | 49 /56 | 10.44 | 9.44 | 1.12 | 10.08 | 1.47 | |
| 06.02.2026 | WC R2 > SPRINT | Men | 23.38 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.01.2026 | SkidO, SM/JSM (Svenska cupen, #5), medel | H21 | 47.53 | 17 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Orange (Medelsvår) | 23.01 | 1 /328 | 0.23 | 9.28 | 0.09 | 10.28 | 0.58 | |
| 01.06.2025 | DM, sprint, Göteborg | H21 | 22.38 | 21 /26 | 1.29 | 7.29 | 0.29 | 6.56 | 0.10 | |
| 18.05.2025 | Umeträffen, dag 2, lång | H21 | 1.45.16 | 4 /17 | 8.30 | 7.57 | 0.38 | 10.12 | 1.53 | |
| 01.05.2025 | Swedish League, #3, medel (WRE) | M21-3 | 46.37 | 75 /100 | 5.06 | 8.31 | 0.56 | 10.12 | 1.53 | |
| 26.04.2025 | Herkules skogsdåd | H21 | 1.02.15 | 54 /62 | 5.58 | 11.26 | 1.06 | 10.35 | 2.02 | |
| 21.04.2025 | Uppsala möte, lång | H21 | 1.45.18 | 55 /68 | 30.21 | 10.54 | 3.08 | 10.35 | 2.02 | |
| 20.04.2025 | Uppsala möte, medel | H21 | 35.54 | 33 /68 | 2.59 | 7.54 | 0.39 | 10.35 | 2.02 | |
| 09.02.2025 | SkidO, Svenska cupen, #6 (WRE), lång + Sundsvall SkiO Weekend, #2, lång | M21 Elit | 1.31.12 | 8 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 08.02.2025 | SkidO, Svenska cupen, #5 (WRE), sprint + Sundsvall SkiO Weekend, #1, sprint | M21 Elit | 15.32 | 15 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Svart 3,0 (Svår) | 29.36 | 33 /120 | 0.56 | 9.57 | 0.19 | 10.29 | 1.44 | |
| 29.09.2024 | Sävedalens hösttävling | H21 | 1.04.55 | 34 /36 | 6.14 | 10.27 | 1.00 | 10.22 | 1.49 | |
| 14.09.2024 | DM, medel, Göteborg | H21 | 1.11.54 | 53 /61 | 11.32 | 12.44 | 2.03 | 10.22 | 1.49 | |
| 11.08.2024 | Norrlandsmästerskapen, medel | H21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.08.2024 | Norrlandsmästerskapen, lång | H21 | 1.25.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2024 | Norrlandsmästerskapen, sprint | H21 | 19.17 | 12 /20 | 0.13 | 6.50 | 0.05 | 6.45 | 0.09 | – |
| 09.06.2024 | Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medel | H21 Elit | 47.14 | 14 /30 | 2.15 | 7.54 | 0.23 | 10.00 | 1.51 | |
| 08.06.2024 | Västerbottens 3-dagars, etapp 2, lång | H21 Elit | 1.38.30 | 9 /28 | 3.02 | 7.18 | 0.14 | 10.00 | 1.51 | |
| 07.06.2024 | Västerbottens 3-dagars, etapp 1, sprint | H21 Elit | 15.14 | 4 /9 | 0.18 | 6.31 | 0.08 | – | – | – |
| 21.04.2024 | Uppsala möte, lång | H21 Elit | 1.55.35 | 21 /27 | 14.10 | 9.14 | 1.08 | 10.45 | 2.16 | |
| 20.04.2024 | Uppsala möte, medel | H21 Elit | 44.19 | 45 /58 | 2.30 | 8.37 | 0.29 | 10.45 | 2.16 | |
| 19.04.2024 | Uppsala möte, natt | H21 | 1.21.58 | 27 /35 | 15.14 | 10.21 | 1.55 | 10.45 | 2.16 | |
| 12.04.2024 | SM, natt (Swedish League, #3) | H21 | 2.33.03 | 124 /160 | 39.06 | 12.00 | 3.04 | 10.45 | 2.16 | |
| 18.02.2024 | SkidO, Svenska cupen, medel | H21 Elit | 54.09 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 17.02.2024 | SkidO, Svenska cupen, sprint | H21 Elit | 19.37 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 10.02.2024 | SkidO, SM/JSM (Svenska cupen), medel + Sundsvall SkiO Weekend, #1, medel | H21 Elit | 46.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.02.2024 | SkidO, Svenska cupen, sprint + Sundsvall SkiO Weekend, #2, sprint | H21 Elit | 14.53 | 12 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 04.02.2024 | Svenska cupen, lång + Kårekampen SkidO | H21 Elit | 1.42.33 | 8 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 03.02.2024 | Svenska cupen, sprint + Kårekampen SkidO | H21 Elit | 16.28 | 11 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 14.01.2024 | SkidO, Svenska cupen (endast juniorer), medel + Svenska SkidO-träffen | H21 | 50.21 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 13.01.2024 | SkidO, Svenska cupen (endast juniorer), sprint + Svenska SkidO-träffen | H21 | 16.27 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 02.12.2023 | SkidO, Öppet landslagstest i Arvidsjaur, sprint | H21 | 18.47 | 15 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Medelsvår | 21.51 | 8 /324 | 0.03 | 10.04 | 0.01 | 10.56 | 1.15 | |
| 30.09.2023 | Sävedalens hösttävling | Medelsvår 5 km | 50.31 | 2 /11 | 7.07 | 10.42 | 1.30 | 11.02 | 1.32 | – |
| 26.08.2023 | SM, medel (Swedish League, #9), final | H20 B-final | 47.34 | 14 /41 | 4.25 | 8.35 | 0.48 | 10.21 | 1.44 | |
| 25.08.2023 | SM, medel (Swedish League, #9), kval | H20A | 1.07.14 | 34 /41 | 19.46 | 11.53 | 3.30 | 10.21 | 1.44 | |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | H20 Elit | 43.16 | 57 /87 | 4.38 | 9.00 | 0.58 | 10.17 | 0.58 | |
| 22.04.2023 | Herkules Skogsdåd | Medelsvår 3 km | 31.30 | 3 /78 | 1.32 | 10.41 | 0.31 | – | – | – |
| 19.02.2023 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM, lång + Svenska cupen | H20 Elit | 1.25.51 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2023 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM, sprint + Svenska cupen | H20 Elit | 17.33 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 18.12.2022 | Sjusjørennet 2022 mellom | H 21- | 37.32 | 23 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 17.12.2022 | Sjusjørennet 2022 sprint | H 21- | 24.37 | 31 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2022 | Sävedalens hösttävling | Svår 3 km | 54.45 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2022 | Aleträffen | Svår 3 km | 39.36 | 25 /70 | 0.48 | 13.24 | 0.16 | 13.40 | 0.49 | |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | Svår | 30.19 | 102 /168 | 0.49 | 13.50 | 0.22 | 14.11 | 1.03 | – |
| 23.10.2021 | GMOK:s höstmedel | Svår 3 km | 47.36 | 48 /79 | 5.36 | 16.59 | 2.00 | – | – | – |