Løperprofil
Gabriel Larsson
Gammelstads IF
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.16
- Løpskapasitet
- 8.22
- O-evne
- 0.54
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 07.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3013 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3004 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0728 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0301 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,73 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,04 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1479 |
| bomVekt | 139,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1884 |
| bomStorSigma | 0,5391 |
| antallBom | 49 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0893 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0692 |
| havariVekt | 6,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0097 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,7984 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0126 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2225,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2465,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.29
- Løpskapasitet
- 6.19
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 09.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2496 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2405 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0548 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9243 |
| bomVekt | 20,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1392 |
| bomStorSigma | 0,6462 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0571 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0823 |
| havariVekt | 0,53 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9938 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2340,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2403,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.53
- Løpskapasitet
- 16.55
- O-evne
- 2.58
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 138 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 26.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2791 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,468 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0845 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1175 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0206 |
| bomVekt | 6,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,924 |
| bomStorSigma | 0,8281 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0541 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3980 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4676,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 07.06.2026 Västerbottens 3-dagars, dag 3, medel, bom 2.12 | 154 | – |
| Bom over fem minutter | 86 | 14.02.2026 SkidO, Svenska cupen, #7, sprint (WRE) + Sundsvall SkiO Weekend, #1, sprint, bom 7.03 | 277 | – |
| Bom over ti minutter | 656 | hele karrieren siden 2018 | 656 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.06.2026 | Västerbottens 3-dagars, dag 3, medel | H21 Elit | 1.01.58 | 14 /20 | 7.47 | 9.59 | 1.15 | 9.13 | 0.53 | |
| 06.06.2026 | Västerbottens 3-dagars, dag 2, lång | H21 Kort | 58.41 | 1 /2 | 2.12 | 9.00 | 0.20 | 9.13 | 0.53 | |
| 05.06.2026 | Västerbottens 3-dagars, dag 1, medel | H21 Elit | 1.03.49 | 12 /17 | 6.44 | 9.02 | 0.57 | 9.13 | 0.53 | |
| 15.02.2026 | SkidO, Svenska cupen, #8, medel (WRE) + Sundsvall SkiO Weekend, #3, medel | M21 Elit | 55.49 | 16 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 14.02.2026 | SkidO, Svenska cupen, #7, sprint (WRE) + Sundsvall SkiO Weekend, #1, sprint | M21 Elit | 27.28 | 18 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 14.02.2026 | Sundsvall SkiO Weekend, #2, downhill-supersprint | M21 Elit | 14.19 | 11 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H21 Kort | 54.33 | 41 /235 | 1.46 | 7.56 | 0.15 | 8.58 | 0.45 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H21 Kort | 46.09 | 57 /236 | 1.26 | 8.18 | 0.15 | 8.58 | 0.45 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H21 Kort | 34.52 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H21 Kort | 52.58 | 49 /236 | 1.26 | 7.57 | 0.13 | 8.58 | 0.45 | |
| 08.06.2025 | Västerbottens 3-dagars, dag 3, medel | H21 Elit | 47.30 | 10 /16 | 5.29 | 9.16 | 1.04 | 9.29 | 0.57 | |
| 07.06.2025 | Västerbottens 3-dagars, dag 2, lång | H21 Elit | 2.39.09 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2025 | Västerbottens 3-dagars, dag 1, medel | H21 Elit | 48.06 | 10 /20 | 2.40 | 8.54 | 0.30 | 9.29 | 0.57 | |
| 18.05.2025 | Umeträffen, dag 2, lång | H21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.05.2025 | Umeträffen, dag 1, medel | H21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Norrlandsmästerskapen, medel | H21 | 50.44 | 14 /24 | 4.15 | 8.57 | 0.45 | 9.33 | 1.00 | |
| 10.08.2024 | Norrlandsmästerskapen, lång | Svår 7 km | 1.09.54 | 1 /5 | 2.53 | 8.22 | 0.21 | 9.33 | 1.00 | |
| 09.08.2024 | Norrlandsmästerskapen, sprint | H21 | 17.56 | 7 /20 | 0.12 | 6.21 | 0.04 | 6.33 | 0.09 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | 3-dagars Medelsvår 3,3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | 3-dagars Medelsvår 3,3 | 1.10.44 | 57 /84 | 12.30 | 23.18 | 4.07 | 21.06 | 3.42 | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | 3-dagars Medelsvår 3,3 | 1.16.27 | 55 /84 | 13.33 | 24.32 | 4.21 | 21.06 | 3.42 | – |
| 09.06.2024 | Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medel | H21 Elit | 58.36 | 21 /30 | 4.50 | 9.48 | 0.49 | 10.05 | 1.04 | |
| 08.06.2024 | Västerbottens 3-dagars, etapp 2, lång | H21 Elit | 2.12.14 | 18 /28 | 10.33 | 9.49 | 0.47 | 10.05 | 1.04 | |
| 07.06.2024 | Västerbottens 3-dagars, etapp 1, sprint | H21 Elit | 16.15 | 5 /9 | 0.49 | 6.57 | 0.21 | 6.43 | 0.11 | – |
| 17.02.2024 | SkidO, Svenska cupen, sprint | H21 Elit | 20.32 | 10 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 05.08.2023 | DM, lång, Norrbotten | H21 | 1.42.12 | 9 /14 | 7.10 | 9.39 | 0.41 | 9.51 | 0.58 | |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | Men21-4 | 41.17 | 114 /133 | 4.19 | 10.15 | 1.04 | 9.38 | 0.45 | |
| 19.02.2023 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM, lång + Svenska cupen | H21 Elit | 1.41.19 | 9 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2023 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM, sprint + Svenska cupen | H21 Elit | 16.50 | 11 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 11.01.2023 | IOF SkiO Worldcup 2023 Round 1 - Pursuit | Men | 1.16.39 | 43 /65 | – | – | – | – | – | – |
| 10.01.2023 | IOF SkiO Worldcup 2023 Round 1 - Middle | Men | 31.14 | 39 /64 | – | – | – | – | – | – |
| 09.01.2023 | IOF SkiO Worldcup 2023 Round 1 | Men | 20.10 | 46 /67 | – | – | – | – | – | – |
| 18.12.2022 | Sjusjørennet 2022 mellom | H 21- | 45.36 | 30 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 17.12.2022 | Sjusjørennet 2022 sprint | H 21- | 18.18 | 22 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2022 | Barents Summer Games og KM sprint - Tromsø | M 21-25 | 17.09 | 2 /5 | 0.18 | 6.26 | 0.07 | – | – | – |
| 03.09.2022 | Barents Summer Games og Kretsløp langdistanse - Tromsø | M 21-25 | 1.16.18 | 4 /5 | 2.07 | 8.37 | 0.14 | 8.57 | 0.30 | |
| 02.07.2022 | Vittjärvs 2-dagars | H21 Elit | 2.11.42 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 26.01.2022 | ESOC Long 2022 | Men | 2.50.34 | 43 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 24.01.2022 | ESOC Middle 2022 | Men | 1.03.41 | 42 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 22.01.2022 | ESOC Sprint 2022 | Men | 20.26 | 34 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 22.01.2022 | ESOC Sprint 2022 | U23 Men | 20.26 | 15 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2021 | DM, ultralång, Norrbotten | H21 | 2.23.49 | 2 /7 | 2.53 | 8.52 | 0.11 | 9.08 | 0.32 | – |
| 11.09.2021 | DM, medel, Norrbotten | H21 | 33.15 | 4 /12 | 1.36 | 8.30 | 0.25 | 9.08 | 0.32 | – |
| 21.01.2018 | NM ski-o lang + alle klasser | M18NJM | 1.25.54 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 20.01.2018 | Hovedløpet ski-o + mellom andre klasser | M18NJM | 36.57 | 6 /12 | – | – | – | – | – | – |