Løperprofil
Øystein Pettersen
Fana
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.34
- Løpskapasitet
- 20.18
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.56
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 18.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5853 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7479 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1275 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0679 |
| bomVekt | 4,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4532 |
| bomStorSigma | 0,7551 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0863 |
| havariVekt | 0,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5403,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5738,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 25.07
- Løpskapasitet
- 22.30
- O-evne
- 2.37
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.33
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 122 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5628 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6334 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0974 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0599 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,25 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,953 |
| bomVekt | 20,02 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8005 |
| bomStorSigma | 0,9103 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0484 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 1,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0171 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2474 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5291,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5909,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
nr. 194 av 208
Nr. 194 av 208 blant menn i Norge · nr. 12 av 12 i klassen H70–74 · nr. 3 av 3 i 1954-kullet
- Forventet kmtid
- 19.51
- Løpskapasitet
- 18.51
- O-evne
- 1.00
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mars (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 08.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3909 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0807 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0315 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,89 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0039 |
| bomVekt | 83,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1206 |
| bomStorSigma | 0,5518 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0396 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0744 |
| havariVekt | 7,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8167 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4449,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4686,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 15 | 01.07.2026 Fjord-O 2026, bom 9.23 | 70 | nr. 4172 |
| Bom over fem minutter | 15 | 01.07.2026 Fjord-O 2026, bom 9.23 | 187 | nr. 6365 |
| Bom over ti minutter | 203 | hele karrieren siden 2023 | 203 | nr. 3750 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.09.2026 | Pokalkamp #6 | C-åpen 17- | 26.01 | 10 /10 | 0.30 | 20.18 | 0.23 | 19.55 | 1.00 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | B-åpen 17- | 1.40.22 | 42 /75 | 14.53 | 29.43 | 4.24 | 24.59 | 2.54 | |
| 31.05.2026 | Dag 2 | C-åpen 17- | 54.35 | 11 | 0.39 | 18.35 | 0.13 | 19.05 | 1.00 | |
| 30.05.2026 | Hav-O 2026 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Hav-O 2026 | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Dag 1 | C-åpen 17- | 22.44 | 7 | 0.31 | 19.20 | 0.26 | 19.05 | 1.00 | |
| 19.05.2026 | Pokalkamp #3 | C-åpen 17- | 40.47 | 7 /14 | 4.48 | 19.44 | 2.19 | 19.05 | 1.00 | |
| 09.05.2026 | Hamla Grand Prix (KM ultra) | C-open 17- | 1.00.34 | 2 /4 | 4.34 | 19.54 | 1.30 | 19.05 | 1.00 | |
| 17.08.2025 | Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap | C-åpen 17- | 49.25 | 11 /18 | 2.43 | 20.20 | 1.07 | 19.43 | 1.07 | |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | B-åpen 17- | 1.03.33 | 12 /18 | 6.22 | 23.29 | 2.21 | 21.43 | 1.44 | – |
| 29.06.2025 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 | B-åpen 17- | 1.03.38 | 13 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2025 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | B-åpen 17- | 53.46 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2025 | Tunhovd 2-dagers, Dag 2 | C-åpen 17- | 46.35 | 4 /8 | 2.02 | 18.43 | 0.49 | 19.52 | 1.12 | |
| 24.06.2025 | Tunhovd 2-dagers, Dag 1 | C-åpen 17- | 39.15 | 5 /7 | 2.27 | 21.10 | 1.19 | 19.52 | 1.12 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | C-åpen 17- | 46.29 | 37 /64 | 4.06 | 20.29 | 1.48 | 19.52 | 1.12 | |
| 25.05.2025 | Hamla Grand Prix (innlagt KM ultralang) | C-open 17- | 55.58 | 6 /8 | 1.55 | 18.20 | 0.38 | 19.06 | 1.16 | |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | C-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | C-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Vestlandspremieren-III | C-åpen 17- | 1.04.27 | 11 /17 | 6.47 | 21.52 | 2.18 | 19.54 | 1.29 | |
| 10.09.2024 | Pokalkamp 6/24 | C-åpen 17- | 53.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | Pokalkamp 4/24 | H65- | 1.14.40 | 17 /20 | 8.27 | 24.27 | 2.46 | – | – | – |
| 09.06.2024 | KM langdistanse | B-åpen 17- | 1.32.34 | 8 /11 | 5.31 | 23.04 | 1.22 | – | – | – |
| 07.04.2024 | Vestlandspremieren-III (Hordalandscupen 1) | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2024 | Vestlandspremieren-II | C-open 17- | 38.54 | 5 /11 | 1.37 | 18.18 | 0.46 | 18.51 | 0.56 | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2023 | KM mellomdistanse Hordaland (Hordalandscup 3/23) | C-åpen 17- | 59.28 | 2 /4 | 2.30 | 27.17 | 1.09 | – | – | – |
| 30.05.2023 | pokalkamp 3 Bergen | H65- | 1.13.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Copen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |