Løperprofil
Marius Østraat Røkke
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
8 løp
C-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.11
- Løpskapasitet
- 6.55
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 6.35
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 06.06.2012)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4909 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0285 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5904 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,998 |
| bomVekt | 0,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4712 |
| bomStorSigma | 0,8304 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1841,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2180,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.21
- Løpskapasitet
- 5.08
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 3.51
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 21.06.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4571 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1494 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0659 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5429 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0041 |
| bomVekt | 0,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2303 |
| bomStorSigma | 0,712 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1903,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1981,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.07
- Løpskapasitet
- 9.52
- O-evne
- 2.15
- Jevnhet ±
- 15,2 %
- Usikkerhet ±
- 8.37
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 17.09.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2679 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2076 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1521 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5371 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0131 |
| bomVekt | 0,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6088 |
| bomStorSigma | 0,8877 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2321,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2852,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.38
- Løpskapasitet
- 8.47
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 6.51
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 17.09.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3723 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3873 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0822 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4973 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0036 |
| bomVekt | 0,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5125 |
| bomStorSigma | 0,8631 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2074,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2511,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 56 | 17.09.2013 KM Natt, bom 6.41 | 132 | – |
| Bom over fem minutter | 56 | 17.09.2013 KM Natt, bom 6.41 | 132 | – |
| Bom over ti minutter | 117 | 22.06.2013 Norsk O-Festival, bom 14.08 | 359 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.2014 | O-sjuer 10, Røstad | C5 | 14.07 | 1 | 1.22 | 9.36 | 0.56 | 9.56 | 0.51 | |
| 11.06.2014 | O-sjuer 5, Staup | C5 | 20.35 | 4 | 2.38 | 11.22 | 1.27 | 10.07 | 0.52 | |
| 21.05.2014 | O-sjuer 4, Stubbmodalen | C5 | 31.18 | 1 | 2.07 | 9.17 | 0.38 | 9.51 | 0.51 | |
| 07.05.2014 | O-sjuer 3, Børsåsen | C5 | 40.10 | 2 | 0.33 | 9.02 | 0.07 | 9.51 | 0.51 | |
| 17.09.2013 | KM Natt | H10-14par | 24.08 | 2 /3 | 6.56 | 18.43 | 5.23 | 14.28 | 2.31 | |
| 11.09.2013 | O-sjuern 10 | C5 | 16.36 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2013 | O-sjuern 9 | C5 | 46.25 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2013 | O-sjuern 8 | C5 | 57.38 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2013 | Norsk O-Festival | H 13-16C | 28.55 | 7 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2013 | Norsk O-Festival | H 13-16C | 55.29 | 14 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2013 | Norsk O-Festival | H 14 | 21.30 | 44 /59 | 6.47 | (12.33) | 3.58 | 8.48 | 0.28 | – |
| 12.06.2013 | O-sjuern 7 | C5 | 39.39 | 4 | 3.41 | 12.09 | 1.08 | 11.45 | 1.05 | |
| 22.05.2013 | O-sjuern 6 | C5 | 38.08 | 2 | 1.33 | 10.34 | 0.26 | 11.34 | 1.11 | – |
| 08.05.2013 | O-sjuern 5 og Klubbmesterskap | B3 | 53.43 | 15 | 11.04 | 17.44 | 3.39 | 13.58 | 2.15 | |
| 01.05.2013 | TA-sprint finale 2013. Regionløp sprintcup | H13 | 19.42 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2013 | TA-sprint løp 4 | H 13-14 | 19.34 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2013 | O-sjuern 4 | B3 | 40.20 | 3 | 3.00 | 11.10 | 0.50 | 13.25 | 1.58 | |
| 18.04.2013 | TA-sprint løp 3 | H 13-14 | 17.04 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2013 | O-sjuern 3 og Klubbmesterskap | B3 | 18.20 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2013 | TA-sprint løp 2 | H13-14 | 20.02 | 7 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2013 | O-sjuern 2 | B3 | 26.33 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 04.04.2013 | TA-sprint løp 1 | H1314 | 12.38 | 5 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2013 | O-sjuern 1 | B3 | 14.46 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2012 | O-sjuer nr 10 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2012 | O-sjuer nr. 9 | B3 | 33.10 | 8 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2012 | Midtnorsk Mesterskap Langdistanse | H 13-14 | 34.49 | 21 /25 | 2.37 | 13.40 | 1.02 | 14.28 | 2.22 | |
| 24.08.2012 | Midtnorsk Mesterskap Sprint | H 13-14 | 25.08 | 24 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2012 | O-sjuer nr 8 | A6 | 29.36 | 20 | 5.54 | 10.23 | 2.04 | – | – | – |
| 19.08.2012 | Publikumsløp til NM Ultralang | H 13-14 | 40.51 | 3 /4 | 3.56 | 12.17 | 1.11 | 14.28 | 2.22 | |
| 15.08.2012 | O-sjuer nr 7 | B3 | 40.22 | 10 | 5.29 | 14.49 | 2.01 | 14.28 | 2.22 | |
| 24.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | H13 | 45.14 | 26 /39 | 15.42 | 17.19 | 6.01 | 15.20 | 3.17 | – |
| 23.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | H13 | 33.53 | 21 /38 | 3.35 | 14.04 | 1.29 | 15.20 | 3.17 | – |
| 22.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | H 13 | 26.53 | 23 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2012 | Bygdakamp 4 | B3 | 46.36 | 14 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2012 | O-sjuer nr. 5 | B3 | 29.15 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2012 | O-sjuer nr 4 | Løype: B3 A | 31.44 | 2 | 3.10 | 11.28 | 1.09 | – | – | – |
| 30.05.2012 | O-sjuer nr 3 | B3 | 56.32 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2012 | TA-Sprint Finale jaktstart, Norgescup regional sprint | H13 | 21.18 | 7 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2012 | O-sjuer nr 1 | B3 | – | 16 /55 Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2012 | Klubbmesterskap | H 13-14 | 18.51 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2012 | Blåveisløpet | H13-14 | 31.43 | 9 /12 | 9.22 | 17.50 | 5.16 | – | – | – |
| 25.04.2012 | TA-sprint løp 3 | H13-14 | 14.26 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2012 | TA-sprint løp 2 | H 13-14 | 19.53 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2012 | TA-sprint løp 1 | H1314 | 16.43 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2011 | O-sjuer nr 10 | C2 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2011 | O-sjuer nr 9 | C2 | 19.54 | 12 /27 | 3.22 | 10.24 | 1.46 | – | – | – |
| 21.08.2011 | KM-Sprint | H 11-12 | 10.52 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2011 | klubbmesterskap | H10-12 | 15.17 | 1 | – | – | – | – | – | – |