Løperprofil
Pål Haavengen
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 761 av 3540
Nr. 761 av 3540 blant menn i Norge · nr. 49 av 401 i klassen H55–59 · nr. 13 av 82 i 1969-kullet
- Forventet kmtid
- 9.27
- Løpskapasitet
- 8.46
- O-evne
- 0.42
- Jevnhet ±
- 6,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.12
- Sikkerhet
- 17
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 34 (sist 01.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2536 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2595 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0626 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0207 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,78 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 16,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9002 |
| bomVekt | 177,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1506 |
| bomStorSigma | 0,5701 |
| antallBom | 72 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,082 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 11,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5447 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2332,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2517,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.08
- Løpskapasitet
- 6.59
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1489 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1828 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0557 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0485 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,83 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7623 |
| bomVekt | 24,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,075 |
| havariVekt | 1,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,153 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2589,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2647,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 01.10.2026 Veteran tour Oslofjord Bækkelaget, bom 2.56 | 161 | nr. 7310 |
| Bom over fem minutter | 553 | hele karrieren siden 2011 | 553 | nr. 549 |
| Bom over ti minutter | 553 | hele karrieren siden 2011 | 553 | nr. 2059 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.10.2026 | Veteran tour Oslofjord Bækkelaget | 4 | 1.01.35 | 7 /17 | 7.15 | 9.47 | 1.09 | 9.28 | 0.42 | |
| 13.09.2026 | Romeriksløpet 2026 med Trimtex cup | H 50- | 36.40 | 1 /3 | 2.29 | 9.04 | 0.37 | 9.22 | 0.38 | |
| 29.08.2026 | KM langdistanse Trimtex cup | H 55- | 1.02.39 | 8 /13 | 2.00 | 9.09 | 0.18 | 9.25 | 0.39 | |
| 24.08.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 4 / Tour of Lillomarka 2026 #9 | RødB | 31.39 | 1 /60 | 1.27 | 9.23 | 0.26 | 9.25 | 0.39 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Etappstart Svart 5,0 | 50.16 | 40 /311 | 1.49 | 9.18 | 0.20 | 9.24 | 0.42 | |
| 21.06.2026 | Jonsokløpet | H 17- | 41.04 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #6 | HA | 28.40 | 4 /50 | 0.34 | 8.12 | 0.10 | 9.20 | 0.44 | |
| 09.05.2026 | Høydepunktet, KM Sprint med Trimtexcup | H 50- | 18.18 | 3 /9 | 0.25 | 6.55 | 0.10 | 7.14 | 0.10 | – |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | H 50- | 39.45 | 16 /42 | 2.06 | 8.52 | 0.28 | 9.29 | 0.48 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | H 50- | 37.41 | 22 /44 | 4.40 | 9.51 | 1.14 | 9.29 | 0.48 | |
| 18.10.2025 | Blodslitet | H50 | 1.37.51 | 16 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 11.10.2025 | OBOS Oslo O-kaos | 6km | 52.45 | 6 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2025 | Skawdysten prolog | H55 | 13.22 | 1 /13 | 0.34 | 10.05 | 0.26 | 9.30 | 0.46 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | H 50- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | H 50- | 38.47 | 26 /83 | 3.01 | 9.05 | 0.42 | 9.19 | 0.47 | |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | H 50- | 1.02.41 | 12 /27 | 4.39 | 8.48 | 0.39 | 9.19 | 0.47 | |
| 29.05.2025 | Eikerløpet | H 50- | 55.12 | 3 /13 | 3.20 | 8.36 | 0.31 | 9.24 | 0.48 | |
| 18.05.2025 | KM mellomdistanse AOOK med Trimtex cup | H 50- | 38.46 | 11 /30 | 1.11 | 8.47 | 0.16 | 9.24 | 0.48 | |
| 11.05.2025 | Publikumsløp NM Sprint Trimtexcup | A-åpen | 21.56 | 9 /28 | 0.01 | 6.40 | 0.00 | – | – | – |
| 01.05.2025 | Høydepunktet med Trimtex cup lang | AL-åpen | 41.38 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | H50 | 1.02.00 | 21 /44 | 2.15 | 9.25 | 0.20 | 9.38 | 0.52 | |
| 19.10.2024 | Blodslitet | H-åpen | 1.17.43 | 10 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | H 50- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2024 | Pinseløpet dag 2 | AL-åpen | 40.52 | 23 /60 | 4.43 | 9.45 | 1.08 | 9.32 | 0.55 | |
| 09.05.2024 | Eikerløpet | AL-åpen | 57.35 | 9 /25 | 2.12 | 8.28 | 0.19 | 9.32 | 0.55 | |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | H 50- | 48.57 | 28 /62 | 6.40 | 9.46 | 1.20 | 9.40 | 0.57 | |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | AL-åpen | 53.42 | 12 /32 | 2.44 | 8.53 | 0.27 | 9.40 | 0.57 | |
| 21.10.2023 | Blodslitet | H50 | 1.35.04 | 16 /68 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 2 | Løype: H 15-16, H 45 BA | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | AM-åpen | 1.04.08 | 10 /80 | 6.42 | 8.56 | 0.56 | 9.51 | 0.57 | |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | AL-åpen | 41.20 | 54 /143 | 0.43 | 9.52 | 0.10 | 9.51 | 0.57 | |
| 04.09.2022 | Veteranmesterskap mellomdistanse m/publikumsløp | Dir AL | 44.48 | 23 /42 | 3.22 | 9.39 | 0.43 | 9.51 | 1.07 | |
| 14.05.2022 | Fossumløpet 2022 med Trimtex-cup | AL-åpen | 46.13 | 7 /23 | 8.20 | 9.49 | 1.46 | 9.37 | 1.17 | |
| 23.04.2022 | Lørdagskjappen | AL-åpen | 50.50 | 11 /22 | 3.01 | 8.32 | 0.30 | 9.19 | 0.52 | |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskapet skog Nydalens SK | Ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2018 | Norsk O-Festival lang | Dir AL | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2013 | Blodslitet | H40 | 23.56.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2013 | VBIL Sommerløp 2 Lathusåsen | Lang (5.2km) | 47.02 | 9 | 2.36 | 8.18 | 0.28 | 8.37 | 0.42 | |
| 03.07.2013 | Veritas Sommerløp 1 | Lang | 44.54 | 4 | 2.32 | 7.48 | 0.26 | 8.37 | 0.42 | |
| 24.10.2012 | Retronatta 2012 | Hal | 38.36 | 3 /5 | 7.25 | 9.11 | 1.46 | 8.54 | 0.50 | |
| 19.10.2012 | Harry Lagert Nattcup, Finale | B-Ola og Kari | 1.42.02 | 8 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2012 | Blodslitet | H40 | 1.42.27 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2012 | OBIK P14 Krutthuset | H35-44(LANG-A) | 1.25.37 | 4 | 4.58 | 9.02 | 0.31 | 8.51 | 0.38 | |
| 23.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | H 40- | 1.13.47 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2012 | Nydalens SKs klubbmesterskap 2012 | H17 | 40.03 | 8 /21 | 0.14 | 8.15 | 0.03 | 8.43 | 0.34 | |
| 27.05.2012 | Pinseløp 2 | H 40- | 57.03 | 5 /38 | 0.30 | 7.51 | 0.04 | 8.49 | 0.38 | |
| 24.05.2012 | Normarkskarusellen løp 1 12 | H35-44(LANG-A) | 55.58 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2012 | Kvistkvaset | Løype: 2 | 59.15 | 3 | 0.21 | 7.53 | 0.03 | 8.49 | 0.38 | |
| 15.10.2011 | Blodslitet | H40 | 1.44.03 | 10 /67 | – | – | – | – | – | – |
| 12.10.2011 | Harry Lagert Nattcup 3 | B-Ola og Kari | 49.14 | 19 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 13.07.2011 | Veritas sommerløp, Sognsvann øst | lang | 40.51 | 6 | 4.30 | 8.35 | 0.57 | 9.33 | 0.59 | |
| 21.06.2011 | OBIK P13 KRIGSSKOLEN | H35-44(LANG-A) | 56.47 | 6 | 2.38 | 9.57 | 0.28 | 10.52 | 0.56 | – |
| 16.06.2011 | Nittedal Orientering Movann | H35-44(LANG-A) | 1.03.04 | 7 | 7.02 | 12.58 | 1.27 | 10.52 | 0.56 | – |
| 07.06.2011 | NSK Klubbmesterskap 2011 | H17- | 34.23 | 12 /34 | 2.05 | 9.46 | 0.36 | 10.52 | 0.56 | – |
| 12.08.2010 | P16 Skullerud | H35-44(LANG-A) | 55.05 | 9 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2010 | Solemskaogen_P14 | H35-44(LANG-A) | 1.03.27 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2010 | OBIK Fossum | H35-44(LANG-A) | 46.46 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 04.08.2009 | Stafettpoeng mv. | Å(LANG-A) | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2009 | Nordmarkskarusellen L1 | H35-44(LANG-A) | 56.36 | 1 | – | – | – | – | – | – |