Løperprofil
Esben Obel
OK Pan Århus
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
10 løp
Sprintrankingen
5 løp
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.18
- Løpskapasitet
- 8.04
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 13,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- best på korte (+3,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±2,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 29.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3439 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3338 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1325 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0313 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8194 |
| bomVekt | 74,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6646 |
| bomStorSigma | 0,8091 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1025 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0565 |
| havariVekt | 6,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0431 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2741 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0194 |
| fartSesongSin | −0,0092 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2145,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2477,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.04
- Løpskapasitet
- 5.56
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.12
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 28.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3118 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3267 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0555 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0334 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7031 |
| bomVekt | 57,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,166 |
| bomStorSigma | 0,6643 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0533 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0726 |
| havariVekt | 2,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0053 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9317 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0058 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2199,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2249,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.57
- Løpskapasitet
- 8.00
- O-evne
- 2.58
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.23
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 22.03.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4712 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4317 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0923 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1194 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1486 |
| bomVekt | 14,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6613 |
| bomStorSigma | 0,988 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0555 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0817 |
| havariVekt | 0,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2686 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1880,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2578,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.05
- Løpskapasitet
- 8.22
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.54
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 23.10.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4214 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4535 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0952 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1728 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8518 |
| bomVekt | 13,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5811 |
| bomStorSigma | 0,8775 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0669 |
| havariVekt | 0,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1319 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0019 |
| fartSesongSin | −0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1977,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2379,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 81 | 02.11.2025 Höstracet + Pre-JWOC, middle, bom 2.16 | 81 | – |
| Bom over fem minutter | 185 | 09.03.2025 Hallandspremiären, lång, bom 8.03 | 185 | – |
| Bom over ti minutter | 304 | 16.04.2022 Påskeløbet 3. etape, bom 11.15 | 304 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.08.2026 | KM Mellom og Kampen om Skagerak løp 2 | H 15-16 | 23.58 | 3 /35 | 0.42 | 7.24 | 0.13 | 9.19 | 1.15 | |
| 28.08.2026 | Kampen om Skagerrak Løp 1 | H 15-16 | 14.30 | 5 /31 | 0.16 | 5.50 | 0.06 | 6.10 | 0.08 | |
| 22.08.2026 | DM Mellem 2026 | H16 | 23.52 | 1 /9 | 0.43 | 7.22 | 0.13 | 9.19 | 1.15 | |
| 26.06.2026 | EYOC 2026 - long | Men 16 | 1.06.52 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2026 | EYOC 2026 - sprint | Men 16 | 14.12 | 37 /106 | 0.00 | 6.02 | 0.00 | 6.20 | 0.09 | |
| 02.11.2025 | Höstracet + Pre-JWOC, middle | H16 | 36.51 | 13 /20 | 11.03 | 12.18 | 3.41 | 10.50 | 1.42 | |
| 01.11.2025 | Höstracet + DM, lång, Blekinge + Pre-JWOC, long | H16 | 53.32 | 12 /18 | 5.19 | 10.42 | 1.04 | 10.50 | 1.42 | |
| 26.10.2025 | GMOK:s hösthälg, dag 2, medel | H16 | 52.40 | 7 /11 | 5.53 | 13.36 | 1.31 | 10.30 | 1.21 | |
| 25.10.2025 | GMOK:s hösthälg, dag 1, lång | H16 | 1.14.47 | 11 /12 | 3.37 | 14.15 | 0.41 | 10.30 | 1.21 | |
| 31.08.2025 | Kampen om Skagerrak 2025, løp 3 (m/åpne klasser) | H 15-16 | 31.56 | 15 /28 | 5.55 | 9.09 | 1.42 | 9.37 | 1.26 | |
| 30.08.2025 | Kampen om Skagerrak 2025, løp 2 | H 15-16 | 53.32 | 13 /29 | 5.39 | 9.02 | 0.57 | 9.37 | 1.26 | |
| 29.08.2025 | Kampen om Skagerrak, løp 1 | H15-16 | 15.00 | 9 /31 | 0.00 | 6.06 | 0.00 | 6.33 | 0.09 | – |
| 09.03.2025 | Hallandspremiären, lång | H16 | 41.37 | 37 /67 | 9.13 | 10.35 | 2.21 | 10.30 | 1.28 | – |
| 08.03.2025 | Hallandspremiären, medel | H16 | 31.54 | 27 /81 | 1.38 | 9.25 | 0.29 | 10.30 | 1.28 | – |
| 11.05.2024 | DM Sprint 2024 | H14 | 13.53 | 2 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2024 | DM Nat, DM | H14 | 34.10 | 5 /7 | 9.12 | 12.49 | 3.27 | 12.46 | 3.13 | |
| 26.08.2023 | DM Mellem og KO sprint, DM Mellem | H14 | 29.43 | 8 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 18.03.2023 | DM-Nat 2023 | H14 | 28.09 | 4 /6 | 3.06 | 12.49 | 1.25 | 13.40 | 2.32 | |
| 23.10.2022 | Delsjömedeln | H12 | 31.30 | 26 /45 | 3.18 | 13.09 | 1.23 | 11.26 | 1.29 | |
| 22.10.2022 | Blodslitet | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2022 | DM Stafet og Lang, DM Lang/Åbne baner | H12 | 24.30 | 2 /23 | 0.05 | 8.58 | 0.02 | 10.50 | 1.34 | |
| 27.08.2022 | DM Mellem, Mellem | H12 | 21.35 | 4 /14 | 4.30 | 11.10 | 2.20 | 11.27 | 2.02 | |
| 16.04.2022 | Påskeløbet 3. etape | H14 | 53.28 | 26 /32 | 18.55 | 17.25 | 6.10 | 14.31 | 2.58 | – |
| 15.04.2022 | Påskeløbet 2. etape | H14 | 46.20 | 29 /33 | 18.46 | 19.49 | 8.02 | 14.31 | 2.58 | – |
| 14.04.2022 | Påskeløbet 1. etape | H14 | 37.34 | 8 /33 | 3.18 | 11.26 | 1.00 | 14.31 | 2.58 | – |
| 19.03.2022 | DM Nat 2022 | H12 | 16.31 | 1 /3 | 0.00 | 9.56 | 0.00 | 12.12 | 1.38 | – |
| 05.09.2021 | Rebild 2-dages div match | H12 | 28.23 | 1 /4 | 5.01 | 14.01 | 2.29 | – | – | – |
| 06.06.2021 | DM sprint, Sprint stafet | D/H12 3 common controls | 17.23 | 4 /8 | 1.28 | 10.32 | 0.53 | 9.56 | 0.07 | – |
| 06.06.2021 | DM sprint, Sprint stafet | D/H12, DH 12:aBaBbB | 17.23 | 4 /8 | 1.28 | 10.32 | 0.53 | 9.56 | 0.07 | – |
| 05.06.2021 | DM sprint, DM sprint/Åbne baner | H12 | 15.59 | 6 /18 | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2026 | KM Stafett og Kampen om Skagerak stafett | H13-16 | Team rød grød med fløde | 1 | 11.23 | 1 | 6 |
| 30.08.2026 | KM Stafett og Kampen om Skagerak stafett | H13-16 | Team rød grød med fløde | 4 | 21.21 | 11 | 6 |