Løperprofil
Ådne Hokseggen
Lillomarka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
18 løp
B-rankingen
6 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 1571 av 3557
Nr. 1571 av 3557 blant menn i Norge · nr. 29 av 54 i klassen H13–14 · nr. 11 av 25 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 11.19
- Løpskapasitet
- 10.17
- O-evne
- 1.02
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- best i juli (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 14.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0951 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0594 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0895 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,025 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0216 |
| bomVekt | 110,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3142 |
| bomStorSigma | 0,7363 |
| antallBom | 40 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0381 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0519 |
| havariVekt | 10,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0079 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2738,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3014 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.26
- Løpskapasitet
- 7.15
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.02.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1112 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1006 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0868 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,17 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9411 |
| bomVekt | 4,69 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2047 |
| bomStorSigma | 0,6497 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0821 |
| havariVekt | 0,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2688,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2757,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.29
- Løpskapasitet
- 10.46
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−3,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 29.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1749 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1266 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1137 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0401 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,6 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1183 |
| bomVekt | 42,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3508 |
| bomStorSigma | 0,739 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0444 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0603 |
| havariVekt | 5,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0462 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9934 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0117 |
| fartSesongSin | 0,003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2535 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2936,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.02
- Løpskapasitet
- 10.53
- O-evne
- 1.09
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 09.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1588 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1256 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,09 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0653 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,85 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9108 |
| bomVekt | 28,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3032 |
| bomStorSigma | 0,6334 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0857 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0876 |
| havariVekt | 2,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0039 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9247 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0038 |
| fartSesongSin | 0,0055 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2569,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2840,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.40
- Løpskapasitet
- 9.05
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.54
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 08.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3284 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2572 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1051 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0804 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8928 |
| bomVekt | 9,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5089 |
| bomStorSigma | 0,8897 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0292 |
| havariVekt | 1,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0055 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7335 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2172,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2550,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 14.09.2026 Tour of Lillomarka 2026 #12, bom 5.07 | 250 | – |
| Bom over fem minutter | 7 | 14.09.2026 Tour of Lillomarka 2026 #12, bom 5.07 | 554 | – |
| Bom over ti minutter | 715 | hele karrieren siden 2020 | 715 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.09.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #12 | HA | 54.34 | 29 /41 | 8.09 | 13.29 | 2.01 | 11.25 | 1.02 | |
| 07.09.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #11 | HB | 41.01 | 1 /16 | 4.28 | 10.35 | 1.09 | 11.25 | 1.02 | |
| 29.08.2026 | KM Mellomdistanse | H 13-14 | 25.30 | 6 /12 | 1.36 | 12.31 | 0.47 | 12.53 | 1.43 | |
| 24.08.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 4 / Tour of Lillomarka 2026 #9 | RødB | 42.36 | 11 /60 | 4.47 | 12.38 | 1.25 | 11.21 | 0.55 | |
| 19.08.2026 | Andy Cap klubbmesterskap 2026 | H13 | 25.01 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | H 13 | 39.31 | 5 /21 | 3.24 | 11.39 | 1.00 | 13.20 | 1.55 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | H 13 | 37.46 | 12 /21 | 7.11 | 12.44 | 2.25 | 13.20 | 1.55 | |
| 15.06.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #8 | HB | 29.02 | 5 /34 | 1.58 | 11.06 | 0.45 | 11.19 | 0.52 | |
| 08.06.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #7 | HB | 33.45 | 4 /24 | 4.16 | 11.01 | 1.24 | 11.19 | 0.52 | |
| 01.06.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #6 | HB | 31.30 | 3 /18 | 4.34 | 10.52 | 1.34 | 11.19 | 0.52 | |
| 31.05.2026 | Gromløpet | H 13-14 | 35.04 | 8 /14 | 4.23 | 13.20 | 1.40 | 14.16 | 1.52 | |
| 18.05.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #5 | HA | 1.00.30 | 50 /60 | 9.56 | 13.14 | 2.11 | 11.47 | 0.53 | |
| 11.05.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #4 | HB | 38.15 | 3 /24 | 4.13 | 11.14 | 1.15 | 11.47 | 0.53 | |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | H13-14 | 39.35 | 8 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | H 13-14 | 23.40 | 14 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #2 | HB | 31.48 | 3 /25 | 1.27 | 10.58 | 0.31 | 11.46 | 0.39 | |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | H13-14 | 26.43 | 9 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #1 | HB | 39.10 | 3 /21 | 1.56 | 12.09 | 0.36 | 11.46 | 0.39 | |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | H 13-14 | 21.24 | 10 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | H13-14 | 23.16 | 20 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2026 | KOK 2 dagers. Mellomdistanse | H 13-14 | 38.35 | 23 /28 | 6.07 | 21.39 | 3.26 | 16.03 | 2.03 | – |
| 21.03.2026 | KOK 2 dagers Sprint i Abra Havn | H 13-14 | 18.27 | 14 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 20.03.2026 | KOK 2 dagers Natt-o i Dyreparken | H 13-14 | 20.00 | 12 /29 | 1.33 | 13.26 | 1.02 | 16.03 | 2.03 | – |
| 14.03.2026 | Åpent Oslomesterskap Innendørs Orientering | H13-14 | 35.04 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H12 | 26.57 | 59 /133 | 1.33 | 12.37 | 0.44 | 13.02 | 1.08 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H12 | 21.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.11.2025 | OBOS Trollnatta og Natt-O-toget | lang | 27.08 | 18 /76 | 2.12 | 12.24 | 1.00 | 12.08 | 0.45 | |
| 24.10.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 – Finale | Rekrutt | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 – Løp 2 | Rekrutt | 23.20 | 5 /27 | 1.20 | 9.33 | 0.33 | 11.12 | 1.39 | |
| 24.09.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 – Løp 1 | Rekrutt | 35.28 | 5 /13 | 6.42 | 13.54 | 2.38 | 12.22 | 2.06 | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | H 11-12 | 30.38 | 33 /42 | 2.47 | 15.35 | 1.25 | 13.49 | 1.15 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | H 11-12 | 10.32 | 21 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 6 | HB | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 5 | HB | 39.29 | 6 /23 | 2.13 | 12.30 | 0.42 | 12.43 | 0.51 | |
| 19.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 4 | HB | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | H 11-12 | 26.20 | 8 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 2 | HB | 30.56 | 6 /25 | 0.58 | 12.14 | 0.23 | 12.43 | 0.51 | |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | H 11-12 | 12.27 | 13 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | H11-12 | 31.10 | 7 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | H 11-12 | 24.49 | 7 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | H12-12 | 28.17 | 5 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 09.03.2025 | Lygna Ski-O Weekend - mellom - NC finale og NM lang herrer junior | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.03.2025 | Lygna Ski-O Weekend - NC sprint | H 11-12 | 17.56 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 09.02.2025 | Øst for fjorden - Indoor - Løp #3 - Åsgård skole | H9-12 | 13.27 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.02.2025 | Øst for fjorden - Indoor - Løp #3 - Åsgård skole | Joker | 14.00 | 34 /135 | 1.23 | 7.46 | 0.46 | – | – | – |
| 02.11.2024 | OBOS Trollnatta og OBOS Natt-o-toget | lang | 32.52 | 24 /51 | 3.57 | 16.06 | 1.56 | 12.41 | 1.05 | |
| 21.09.2024 | O-troll-festivalen | H 11-12 | 23.30 | 10 /24 | 2.36 | 13.55 | 1.32 | 13.16 | 0.59 | – |
| 17.09.2024 | KM natt | C-åpen | 29.35 | 1 /2 | 0.02 | 12.56 | 0.01 | 13.16 | 0.59 | – |
| 02.09.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 12 | HB | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 11 | HC | 21.46 | 1 /2 | 2.23 | 10.41 | 1.10 | 12.17 | 1.10 | |
| 19.08.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 10 | HB | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | Andy Cap 2024 | 3 km | 45.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 5 | HB | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | H12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | H11-12 | 30.33 | 8 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | H11-12 | 30.24 | 11 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 20.01.2024 | Skiorientering Tour of Lillomarka | HC | 22.47 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2022 | Trollnatta og Natt o-toget | Trollnatta mellom | 25.14 | – | 9.10 | 20.46 | 7.33 | 16.12 | 1.27 | |
| 15.10.2022 | Lillomarka Nord Sør | H4km | 1.30.12 | 35 /36 | 4.48 | 25.47 | 1.22 | 18.39 | 1.05 | – |
| 09.05.2022 | Tour of Lillomarka vår 2022 - Løp 3 | HC | 31.20 | 6 /9 | 2.06 | 20.17 | 1.22 | 17.21 | 0.45 | – |
| 23.06.2021 | Andy Cap 2021 | Gauper kort | 25.36 | – | 0.36 | 19.03 | 0.27 | – | – | – |
| 10.10.2020 | Gromløpet - Lillomarka Nord/Sør | N-åpen | 54.11 | 20 /27 | 8.58 | 21.13 | 3.31 | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.10.2026 | Harry Lagerts Nattstafett 2026 | H13-16 | Oppsal Orientering 1 | 2 | 16.34 MisPunch | – | 2 |
| 30.08.2026 | KM Stafett - Østfold og Oslo/Akershus | H13-16 | Lillomarka OL 1 | 3 | 33.45 | 8 | 11 |