Løperprofil
Anders Årdahl
Tønsberg og Omegn
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.44
- Løpskapasitet
- 11.41
- O-evne
- 1.03
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.35
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.11.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0328 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1148 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1846 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9713 |
| bomVekt | 1,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3781 |
| bomStorSigma | 0,7503 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1291 |
| havariVekt | 0,58 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3109,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3391,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.37
- Løpskapasitet
- 8.26
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.27
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 11.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0393 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1257 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1549 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0584 |
| bomVekt | 7,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,114 |
| bomStorSigma | 0,6319 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0844 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3125,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3195,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.49
- Løpskapasitet
- 11.54
- O-evne
- 2.55
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.31
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 150 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 23.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,073 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0919 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0977 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,32 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,983 |
| bomVekt | 5,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0136 |
| bomStorSigma | 0,7454 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0787 |
| havariVekt | 0,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,94 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2799,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3487,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.53
- Løpskapasitet
- 10.10
- O-evne
- 1.43
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.36
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 25.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2268 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3645 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1974 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0291 |
| bomVekt | 2,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4577 |
| bomStorSigma | 0,8079 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0679 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2401,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2806,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 23.09.2025 Vestfold Høstcup løp 5, bom 6.37 | 53 | – |
| Bom over fem minutter | 3 | 23.09.2025 Vestfold Høstcup løp 5, bom 6.37 | 53 | – |
| Bom over ti minutter | 59 | hele karrieren siden 2022 | 59 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.09.2025 | Vestfold Høstcup løp 5 | B-åpen | 38.54 | 7 /13 | 12.54 | 18.43 | 6.12 | – | – | – |
| 22.08.2024 | Klubbmesterskap - Horten og OTO | H 40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | Vestfold Vårcup løp 9 | H 40- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2023 | Klubbmesterskap natt - OTO | H17-B | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2023 | Klubbmesterskap - OTO og Horten | H 40- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2023 | Klubbmesterskap sprint - OTO | H17-59 | 29.04 | 8 /10 | 2.20 | 9.45 | 0.47 | – | – | – |
| 10.11.2022 | Klubbmesterskap natt - OTO | H17-B | 36.50 | 1 /4 | 1.55 | 12.10 | 0.38 | – | – | – |
| 25.09.2022 | Høstgampen | C-åpen 17- | 23.36 | 2 /5 | 1.43 | 12.21 | 0.54 | – | – | – |