Løperprofil

Maria Kollberg Thomassen

Nydalen

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser N-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

13.3015.0016.3018.0019.30202320242025Harry Lagerts Nattcup 2022_3 19.10.2022: 15.03Harry Lagerts Nattcup 2022 - Finale 28.10.2022: 16.28Harry Lagerts Nattcup 2023 Løp 3 27.09.2023: 20.04Harry Lagerts Nattcup 2025 – Løp 2 08.10.2025: 16.15

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
17.27
Løpskapasitet
16.25
O-evne
1.02
Jevnhet ±
7,9 %
Usikkerhet ±
1.24
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,3
Typisk bom
69 s
Disk/brutt
5 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 12.05.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,3725
fartMuRaa (evne før krymping)0,4631
fartSigma (dagsform-spredning)0,0786
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0769
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,61
evidensVekt (sikkerheten)0,9
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,2027
bomVekt4,78
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2357
bomStorSigma0,6116
antallBom3
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0694
havariVekt0,73
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4367,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4642,9
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.59
Løpskapasitet
14.30
O-evne
1.29
Jevnhet ±
9,6 %
Usikkerhet ±
2.09
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,0
Typisk bom
87 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 09.06.2024)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1273
fartMuRaa (evne før krymping)0,0529
fartSigma (dagsform-spredning)0,0958
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1263
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,12
evidensVekt (sikkerheten)1,06
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,8989
bomVekt8,3
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4634
bomStorSigma0,7839
antallBom4
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0657
havariVekt0,33
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0005
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8548
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0004
fartSesongSin−0,0007
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3422,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3772,2
beregnet06.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.34
Løpskapasitet
13.31
O-evne
2.03
Jevnhet ±
10,5 %
Usikkerhet ±
1.17
Sikkerhet
2
Bommer per løp
3,3
Typisk bom
103 s
Disk/brutt
3 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
6 (sist 08.10.2025)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,068
fartMuRaa (evne før krymping)0,0593
fartSigma (dagsform-spredning)0,1053
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0789
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,41
evidensVekt (sikkerheten)2,29
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0391
bomVekt16,27
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,6328
bomStorSigma0,8695
antallBom14
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0294
havariVekt0,95
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0007
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,6821
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0016
fartSesongSin−0,0003
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3229
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3719
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (104 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 15 08.10.2025 Harry Lagerts Nattcup 2025 – Løp 2, bom 5.07 17 nr. 4172
Bom over fem minutter 15 08.10.2025 Harry Lagerts Nattcup 2025 – Løp 2, bom 5.07 40 nr. 6365
Bom over ti minutter 63 14.05.2023 Gromløpet med Trimtex-cup, bom 20.31 63 nr. 5840

Løp

11 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
12.05.2026 OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 d mellom 43.17 15 /22 2.01 19.23 0.58 – – –
08.10.2025 Harry Lagerts Nattcup 2025 – Løp 2 Rekrutt 39.40 23 /27 6.39 16.15 2.43 16.32 2.48
09.06.2024 KM mellomdistanse Gromløpet C-åpen 17- 40.33 6 /12 3.32 18.13 1.35 16.55 1.18 –
27.09.2023 Harry Lagerts Nattcup 2023 Løp 3 Rekrutt 1.03.25 9 /14 14.33 20.04 4.36 18.15 3.08
13.09.2023 Harry Lagerts Nattcup 2023 Løp 1 Rekrutt – Inaktiv – – – – – –
24.05.2023 NSK klubbcup #1 C-åpen 17- 27.29 2 /4 3.20 17.18 2.06 – – –
14.05.2023 Gromløpet med Trimtex-cup C-åpen 17- 1.12.52 8 /11 – – – – – –
28.10.2022 Harry Lagerts Nattcup 2022 - Finale Rekrutt 48.45 13 /15 4.54 16.28 1.39 17.26 2.54 –
19.10.2022 Harry Lagerts Nattcup 2022_3 Rekrutt 42.31 12 /17 7.04 15.03 2.30 17.26 2.54 –
12.10.2022 Harry Lagerts Nattcup 2022 - 2 Rekrutt 1.07.28 15 /18 23.31 (28.27) 9.55 17.26 2.54 –
28.09.2022 Harry Lagerts Nattcup 2022_1 Rekrutt 42.44 16 /17 2.44 16.50 1.05 – – –

Løp per år

2022: 4 løp420222023: 4 løp420232024: 1 løp120242025: 1 løp120252026: 1 løp12026