Løperprofil
Kjersti Bergsrud
Fossekallen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 23.40
- Løpskapasitet
- 22.46
- O-evne
- 0.54
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.41
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 30.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6998 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7772 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0792 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0688 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9296 |
| bomVekt | 10,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3307 |
| bomStorSigma | 0,658 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,063 |
| havariVekt | 1,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0037 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 6058,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6299,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.35
- Løpskapasitet
- 13.24
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5026 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,734 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,122 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8937 |
| bomVekt | 3,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4967,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5036,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.12
- Løpskapasitet
- 14.51
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 12,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.17
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,148 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0897 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1212 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1314 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1719 |
| bomVekt | 4,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,189 |
| bomStorSigma | 0,6773 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0657 |
| havariVekt | 0,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0031 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7419 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3504,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3824,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.27
- Løpskapasitet
- 15.47
- O-evne
- 1.39
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.25
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 08.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2242 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2582 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1786 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0552 |
| bomVekt | 1,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4866 |
| bomStorSigma | 0,7683 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0293 |
| havariVekt | 0,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3773 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4168,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 66 | 01.05.2024 Ringerikskarusell 3, bom 2.01 | 66 | nr. 1187 |
| Bom over fem minutter | 97 | hele karrieren siden 2023 | 97 | nr. 2819 |
| Bom over ti minutter | 97 | hele karrieren siden 2023 | 97 | nr. 5102 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.04.2026 | Fossesprinten med PWT cup | B Åpen 17- | 22.45 | 14 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2025 | Klubbmesterskap del 2 | D2 | 27.00 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2025 | Ringerikskarusell 6 - Klubbmesterskap | D2 | 32.09 | 7 /9 | 1.07 | 23.37 | 0.49 | 23.24 | 1.07 | |
| 22.09.2024 | Ringerikskarusell 10 - klubbmesterskap | D2 | 40.31 | 6 /6 | 1.20 | 25.58 | 0.51 | 24.07 | 1.15 | |
| 22.08.2024 | Ringerikskarusell 8 | N | 0.00 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse - Jonsokløpet - med PWT cup | C-åpen 17- | 32.12 | 1 /2 | 1.34 | 15.36 | 0.46 | 16.11 | 1.14 | – |
| 23.05.2024 | Ringerikskarusell løp 4 | D2 | 54.05 | 3 /3 | 5.39 | 28.34 | 2.59 | 24.50 | 1.25 | – |
| 09.05.2024 | Eikerløpet | N2-åpen 17- | 37.46 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | Ringerikskarusell 3 | D2 | 1.01.27 | 6 /8 | 2.26 | 28.24 | 1.07 | 24.50 | 1.25 | – |
| 01.04.2024 | Ringerikskarusell 1 | D2 | 33.16 | 6 /10 | 1.26 | 17.01 | 0.44 | – | – | – |
| 17.09.2023 | Ringerikskarusell 10 | N | 0.00 | 1 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2023 | Jonsokløpet | C åpen 17- | 50.13 | 3 /3 | 3.05 | 26.50 | 1.39 | – | – | – |
| 08.06.2023 | Ringerikskarusell løp 6 | N | 23.40 | 4 /9 | 3.00 | 19.27 | 2.28 | – | – | – |
| 01.05.2023 | Ringerikskarusell 3 | N | 0.00 | 1 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2023 | Ringerikskarusell 1 | N | 0.00 | 1 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Klubbmesterskap Fossekallen IL | N | 0.00 | 1 /16 | – | – | – | – | – | – |