Løperprofil
Øystein Holmen
Snertingdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
23 løp
Sprintrankingen
4 løp
B-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
nr. 3350 av 3540
Nr. 3350 av 3540 blant menn i Norge · nr. 126 av 163 i klassen H75–79 · nr. 18 av 24 i 1950-kullet
- Forventet kmtid
- 19.14
- Løpskapasitet
- 17.01
- O-evne
- 2.13
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 117 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i september (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 23 (sist 05.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4083 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4012 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0881 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0389 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2104 |
| bomVekt | 36,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7651 |
| bomStorSigma | 0,9057 |
| antallBom | 61 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0426 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,064 |
| havariVekt | 2,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2789 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0025 |
| fartSesongSin | 0,0096 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4530,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5118,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.19
- Løpskapasitet
- 13.06
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 4.43
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 08.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4803 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3498 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,055 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,303 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0299 |
| bomVekt | 2,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2589 |
| bomStorSigma | 0,7132 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0865 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4857,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4939,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 255 av 302
Nr. 255 av 302 blant menn i Norge · nr. 11 av 13 i klassen H75–79 · nr. 2 av 2 i 1950-kullet
- Forventet kmtid
- 17.37
- Løpskapasitet
- 16.05
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.45
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 30.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2294 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2314 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,079 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0414 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,81 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8934 |
| bomVekt | 50,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4438 |
| bomStorSigma | 0,7728 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,055 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0618 |
| havariVekt | 3,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0014 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1161 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0063 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3785,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4146,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 05.05.2026 Innlandet BO løp 4, bom 4.17 | 61 | nr. 5895 |
| Bom over fem minutter | 29 | 28.04.2026 Innlandet BO løp 3, bom 6.08 | 186 | nr. 5233 |
| Bom over ti minutter | 124 | 26.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 4, bom 22.59 | 328 | nr. 4662 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.05.2026 | Vestmjøsacup 2 | B | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Innlandet BO løp 4 | H2.5 | 51.11 | 34 /42 | 7.34 | 21.38 | 3.15 | 19.13 | 2.17 | |
| 30.04.2026 | Øst Mjøsa CUP #2 | B | 45.34 | 16 /26 | 1.02 | 17.41 | 0.25 | 17.44 | 1.28 | |
| 28.04.2026 | Innlandet BO løp 3 | H2.5 | 47.31 | 34 /40 | 10.50 | 21.26 | 4.55 | 17.54 | 2.12 | |
| 23.04.2026 | Toten vårcup 3 | B | 42.42 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2025 | Vest-Mjøsa cup 5 | B | 1.03.46 | 9 /9 | 8.21 | 19.19 | 2.32 | 17.50 | 1.43 | |
| 17.08.2025 | Myrsprinten | H70 | 46.32 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | AK-åpen Herrer | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | AK-åpen Herrer | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2025 | Vestmjøsacup 4 | B | 58.10 | 11 /19 | 3.50 | 17.23 | 1.09 | 17.26 | 1.28 | |
| 28.05.2025 | Vestmjøsacup 3 | B | 44.50 | 12 /19 | 2.07 | 17.44 | 0.50 | 17.32 | 1.23 | |
| 24.05.2025 | KM Mellom/Mjølnerløpet | AK-åpen | 47.12 | 9 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2024 | Furugampen | B-åpen 17- | 40.34 | 10 /16 | 2.52 | 17.53 | 1.16 | 17.27 | 1.22 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H70 Motion | 58.51 | 2 /30 | 2.58 | 14.21 | 0.43 | 16.03 | 1.50 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H70 Motion | 58.59 | 13 /30 | 23.18 | 21.17 | 8.25 | 16.03 | 1.50 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H70 Motion | 41.52 | 5 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H70 Motion | 58.33 | 14 /30 | 14.34 | 21.43 | 5.24 | 16.03 | 1.50 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H70 Motion | 51.39 | 1 /28 | 1.14 | 14.05 | 0.20 | 16.03 | 1.50 | |
| 13.07.2024 | Gammelskolla 2-dagers, dag 1 | HA-K | 51.29 | 18 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 17- | 51.58 | 43 /128 | 6.02 | 16.39 | 1.56 | 17.09 | 1.25 | |
| 12.06.2024 | Vestmjøsacup 4 | B | 44.55 | 11 /14 | 1.00 | 16.31 | 0.22 | 17.09 | 1.25 | |
| 19.05.2024 | Elgdilten | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Vest-Mjøsa cup 1 | B | 51.32 | 5 /7 | 5.03 | 18.13 | 1.47 | 17.18 | 1.19 | |
| 30.09.2023 | Furugampen | B-åpen 17- | 41.15 | 3 /7 | 0.57 | 16.50 | 0.23 | 16.44 | 0.55 | – |
| 28.05.2023 | Elgdilten | B-åpen 17- | 43.39 | 5 /32 | 1.14 | 16.02 | 0.27 | – | – | – |
| 12.09.2021 | Snertingdalsløpet 2021 | Ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2021 | Rondslitet | 6 kilometer | 1.17.26 | 27 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2021 | KM Mellom (Mjølnerløpet) | Ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2021 | Vestmjøsacup 1, Vind | B tren | 59.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2020 | Ringreven individuelt | Leds | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2020 | VestMjøsa-cup 7 | B | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.10.2019 | Rondslitet | 6 kilometer | 1.16.56 | 25 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2019 | Furugampen | H 65- | 41.24 | 12 /13 | 6.15 | 16.42 | 2.31 | 15.58 | 1.23 | |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | Dir B | 1.28.36 | 39 /56 | 6.52 | 19.12 | 1.29 | 15.59 | 1.21 | |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | H 65- | 1.10.39 | 16 /24 | 9.23 | 16.46 | 2.14 | 15.59 | 1.21 | |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | H 65- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2019 | Løvspretten | DirB | 55.59 | 6 /55 | 0.44 | 13.10 | 0.10 | 15.59 | 1.21 | |
| 09.06.2019 | Elgdilten | H 65- | 58.10 | 10 /12 | 8.48 | 17.45 | 2.41 | 15.59 | 1.21 | |
| 08.06.2019 | Pinsesprinten | H 65- | 22.06 | 14 /23 | 1.52 | 10.43 | 0.54 | 10.48 | 0.21 | |
| 02.06.2019 | Gjø-Vard-løpet | H65 | 39.59 | 8 /11 | 3.27 | 14.31 | 1.15 | 15.59 | 1.21 | |
| 01.06.2019 | Gjø-Vard-sprinten | H60 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2019 | Vestmjøsa cup 3 | A | 51.43 | 19 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2019 | KM sprint - Ringsakersprinten | H 65- | 30.19 | 10 /12 | 6.06 | 13.51 | 2.47 | 11.14 | 0.22 | – |
| 29.09.2018 | Furugampen 2018 | Dir-B | 37.06 | 6 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2018 | VestMjøsa-cup 7 | B | 56.15 | 12 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2018 | VestMjøsa-cup 3 | B | 1.00.16 | 7 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 14.10.2017 | Rondslitet | 6 kilometer | 1.15.50 | 13 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2017 | VestMjøsa-cup 6 | B | 54.43 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2016 | Vestmjøsa-cup 4 | C | 1.20.15 | 13 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2016 | Vestmjøsa-cup 3 | B | 23.38 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2015 | Fjelldilten med KM langdistanse Hedmark og Oppland | H 65- | 1.04.45 | 10 /12 | 7.59 | 14.53 | 1.50 | 15.06 | 1.33 | |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | H 65- | 19.42 | 19 /34 | 1.00 | 10.10 | 0.31 | 9.49 | 0.14 | |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | H 65- | 38.08 | 36 /128 | 5.46 | 16.17 | 2.28 | 15.03 | 1.31 | |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | H 65- | 1.06.56 | 46 /128 | 18.01 | 19.00 | 5.07 | 15.03 | 1.31 | |
| 06.06.2015 | KM mellom Hedmark og Oppland, Gjø-Vard-løpet | Direkte A | 36.34 | 10 /12 | 1.34 | 13.38 | 0.35 | 15.03 | 1.31 | |
| 18.10.2014 | Blodslitet | Herrer åpen | 2.03.17 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2014 | Åpent klubbmesterskap | Åpen 3,8 | 42.56 | 5 /7 | 1.48 | 14.15 | 0.36 | 14.31 | 1.03 | |
| 21.06.2014 | O-land 2014 / Gjø-Vard 3-dagers 2 | H 55- | 49.29 | 9 /10 | 5.48 | 15.10 | 1.47 | 14.22 | 1.07 | |
| 19.10.2013 | Blodslitet | Herrer åpen | 1.40.57 | 140 /172 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2013 | Lillehammersprinten | H 60- | 23.15 | 5 /5 | 2.24 | 10.13 | 1.03 | 9.39 | 0.17 | – |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | H60 | 51.15 | 9 /13 | 0.57 | 13.45 | 0.15 | 13.57 | 1.01 | |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | H60 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2012 | Blodslitet | Herrer åpen | 1.31.22 | 136 /182 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2012 | Furugampen 2012 / Aries Cup finale | H 60- | 48.20 | 5 /6 | 5.06 | 13.37 | 1.26 | 13.49 | 1.16 | |
| 24.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | H 60- | 1.03.27 | 28 /47 | 5.06 | 13.34 | 1.05 | 14.04 | 1.24 | – |
| 23.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | H 60- | 1.16.34 | 45 /58 | 9.55 | 14.35 | 1.53 | 14.04 | 1.24 | – |
| 22.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | H 60- | 34.59 | 26 /40 | 4.11 | 11.08 | 1.20 | – | – | – |
| 17.06.2012 | Myrtrampen | H 60- | 52.54 | 6 /7 | 4.34 | 14.03 | 1.13 | 14.04 | 1.24 | – |