Løperprofil
Kristian Sandbakken
Nittedal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.08
- Løpskapasitet
- 12.56
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.56
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 18.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,134 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3023 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0824 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0636 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,91 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8278 |
| bomVekt | 24,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5254 |
| bomStorSigma | 0,9261 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0579 |
| havariVekt | 2,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0027 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3441,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3764,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.49
- Løpskapasitet
- 12.48
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.56
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 11 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 30.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0011 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,15 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0996 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0614 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,22 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1205 |
| bomVekt | 15,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5292 |
| bomStorSigma | 0,7245 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1146 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 2,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0035 |
| fartSesongSin | 0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3011,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3487,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.23
- Løpskapasitet
- 10.45
- O-evne
- 1.38
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 15.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1716 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1329 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0964 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0734 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,51 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0457 |
| bomVekt | 17,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4604 |
| bomStorSigma | 0,7244 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1077 |
| havariVekt | 1,91 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0025 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8244 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0012 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2538,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2926 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 30.05.2026 NIttedalsløpet, bom 3.06 | 33 | – |
| Bom over fem minutter | 90 | 05.05.2025 Tour of Lillomarka 2025 - løp 2, bom 7.43 | 90 | – |
| Bom over ti minutter | 143 | 15.10.2023 Lillomarka Nord Sør, bom 11.25 | 143 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.05.2026 | NIttedalsløpet | H 13-14 | 58.34 | 11 /18 | 8.25 | 16.29 | 2.22 | 16.31 | 2.16 | – |
| 11.05.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #4 | HB | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | H 13-14 | 1.03.12 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | H 13-14 | 39.04 | 43 /53 | 5.17 | 20.58 | 2.52 | – | – | – |
| 15.09.2025 | Klubbmesterskapet Nittedal | H 11-12 | 39.34 | 6 /13 | 4.01 | 16.30 | 1.41 | 13.40 | 1.36 | |
| 18.08.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 4 | BlåC | 50.24 | 7 /15 | 4.34 | 15.58 | 1.27 | 15.07 | 1.15 | |
| 16.06.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 3 | BlåC | 31.21 | 10 /22 | 0.51 | 13.21 | 0.22 | 14.41 | 1.13 | |
| 26.05.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 2 | BlåC | 56.17 | 3 /12 | 2.36 | 17.56 | 0.50 | 16.49 | 1.27 | |
| 18.05.2025 | KM mellomdistanse AOOK med Trimtex cup | H 11-12 | 34.22 | 21 /27 | 7.27 | 16.37 | 3.36 | 14.11 | 2.04 | |
| 11.05.2025 | Publikumsløp NM Sprint Trimtexcup | H 11-12 | 20.19 | 21 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 2 | HC | 37.31 | 13 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2025 | Høydepunktet med Trimtex cup lang | H 11-12 | 36.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2024 | Lillomarka Nord Sør | H10km | 3.47.00 | 65 /73 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2024 | Klubbmesterskapet | H 11-12 | 29.44 | 4 /12 | 0.33 | 12.55 | 0.14 | 13.13 | 1.12 | – |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | H 11-12 | 30.18 | 13 /22 | 3.21 | 13.27 | 1.29 | – | – | – |
| 19.08.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 4 | BlåC | 41.29 | 5 /12 | 3.23 | 16.34 | 1.21 | 16.20 | 1.29 | |
| 17.06.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 3 | BlåC | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 7 | HC | 37.07 | 12 /13 | 4.51 | 21.18 | 2.47 | 18.24 | 2.01 | – |
| 01.05.2024 | Kvistkvaset inviduell fellesstart | DH10-12 | 23.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | N2-åpen 9-16 | 25.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2023 | Lillomarka Nord Sør | H10km | 3.37.14 | 91 /94 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2023 | KM Natt Nittedalsløpet med Trimtex-cup | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2023 | Klubbmesterskap Nittedal Orientering | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2023 | Ni-Nitti-i-Nittedal 1 | GrønnN | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2022 | Lillomarka Nord Sør | H4km | 1.19.05 | 31 /36 | 3.39 | 22.36 | 1.03 | 19.55 | 2.45 | – |
| 25.09.2022 | Ni-Nitti-Nittedal 4 | BlåC | 1.31.31 | 9 /12 | 35.10 | 27.33 | 10.35 | – | – | – |
| 12.09.2022 | Klubbmesterskap Nittedal Orientering 2022 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2022 | Ni-Nitti-i-Nittedal 2 | GrønnN2 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2021 | Klubbmesterskap Nittedal Orientering | N-åpen1 | – | – | – | – | – | – | – | – |