Løperprofil
Henrik Sandbakken
Nittedal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
7 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.44
- Løpskapasitet
- 12.25
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 11.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0915 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2197 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1007 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0447 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9546 |
| bomVekt | 34,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5527 |
| bomStorSigma | 0,8361 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0532 |
| havariVekt | 3,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0034 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3304,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3657,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.16
- Løpskapasitet
- 13.17
- O-evne
- 3.00
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.54
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 30.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0372 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1691 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0818 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0537 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,79 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2774 |
| bomVekt | 21,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7482 |
| bomStorSigma | 0,7813 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0451 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 2,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0069 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,058 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3124,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3828,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.16
- Løpskapasitet
- 11.01
- O-evne
- 2.15
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 15.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1473 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1114 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0969 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0688 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,73 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,88 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0537 |
| bomVekt | 22,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6702 |
| bomStorSigma | 0,8448 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0688 |
| havariVekt | 1,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0022 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,832 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0075 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2601,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3130,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 30.05.2026 NIttedalsløpet, bom 3.12 | 42 | – |
| Bom over fem minutter | 3 | 30.05.2026 NIttedalsløpet, bom 5.47 | 105 | – |
| Bom over ti minutter | 195 | 15.10.2023 Lillomarka Nord Sør, bom 11.18 | 195 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.05.2026 | NIttedalsløpet | H 13-14 | 1.18.30 | 14 /18 | 17.47 | 22.06 | 5.00 | 18.06 | 3.02 | |
| 11.05.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #4 | HB | 50.16 | 12 /24 | 5.13 | 14.48 | 1.33 | 14.18 | 1.31 | |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | H 13-14 | 54.46 | 27 /36 | 3.02 | 18.32 | 1.03 | 16.50 | 1.58 | – |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | H 13-14 | 35.05 | 38 /53 | 5.59 | 18.48 | 3.15 | 16.50 | 1.58 | – |
| 15.09.2025 | Klubbmesterskapet Nittedal | H 11-12 | 39.41 | 8 /13 | 2.56 | 16.34 | 1.13 | 14.20 | 2.15 | |
| 18.08.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 4 | BlåC | 1.00.28 | 14 /15 | 6.12 | 19.10 | 1.58 | 14.41 | 1.36 | |
| 16.06.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 3 | BlåC | 29.04 | 4 /22 | 1.52 | 12.23 | 0.48 | 14.08 | 1.37 | |
| 26.05.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 2 | BlåC | 56.50 | 6 /12 | 2.45 | 18.07 | 0.53 | 16.58 | 1.50 | |
| 18.05.2025 | KM mellomdistanse AOOK med Trimtex cup | H 11-12 | 35.20 | 22 /27 | 7.57 | 17.06 | 3.51 | 15.31 | 3.00 | |
| 11.05.2025 | Publikumsløp NM Sprint Trimtexcup | H 11-12 | 17.22 | 16 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 2 | HC | 32.08 | 7 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2025 | Høydepunktet med Trimtex cup lang | H 11-12 | 39.24 | 14 /22 | 9.47 | 16.25 | 4.05 | 15.31 | 3.00 | |
| 07.04.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 1 | RødB | 25.15 | 10 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2024 | Lillomarka Nord Sør | H10km | 3.46.57 | 64 /73 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2024 | Klubbmesterskapet | H 11-12 | 32.13 | 9 /12 | 3.07 | 14.00 | 1.21 | 15.09 | 2.22 | – |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | H 11-12 | 42.29 | 20 /22 | 9.18 | 18.52 | 4.08 | – | – | – |
| 19.08.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 4 | BlåC | 41.08 | 4 /12 | 3.55 | 16.26 | 1.34 | 17.04 | 1.58 | |
| 17.06.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 3 | BlåC | 53.21 | 14 /20 | 12.39 | 21.33 | 5.07 | 18.03 | 2.36 | – |
| 27.05.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 7 | HC | 32.26 | 7 /13 | 5.51 | 18.37 | 3.21 | 16.34 | 2.06 | – |
| 01.05.2024 | Kvistkvaset inviduell fellesstart | DH10-12 | 23.33 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | N2-åpen 9-16 | 26.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2023 | Lillomarka Nord Sør | H10km | 3.37.13 | 90 /94 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2023 | KM Natt Nittedalsløpet med Trimtex-cup | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2023 | Klubbmesterskap Nittedal Orientering | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2023 | Ni-Nitti-i-Nittedal 1 | GrønnN | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2022 | Lillomarka Nord Sør | H4km | 1.19.05 | 31 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2022 | Ni-Nitti-Nittedal 4 | BlåC | 1.30.54 | 6 /12 | 35.09 | 27.23 | 10.35 | – | – | – |
| 12.09.2022 | Klubbmesterskap Nittedal Orientering 2022 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2022 | Ni-Nitti-i-Nittedal 2 | GrønnN2 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2021 | Klubbmesterskap Nittedal Orientering | N-åpen1 | – | – | – | – | – | – | – | – |