Løperprofil
Lars Solvang
Equinor
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
24 løp
B-rankingen
16 løp
Skogsrankingen
nr. 2971 av 3540
Nr. 2971 av 3540 blant menn i Norge · nr. 361 av 401 i klassen H55–59 · nr. 82 av 89 i 1970-kullet
- Forventet kmtid
- 15.52
- Løpskapasitet
- 14.27
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 17
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 25 (sist 16.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2461 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2525 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0734 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0211 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,66 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 16,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1173 |
| bomVekt | 238,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,441 |
| bomStorSigma | 0,8623 |
| antallBom | 72 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0843 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0396 |
| havariVekt | 11,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2968 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0058 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3847,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4225,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.35
- Løpskapasitet
- 10.24
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 13.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2481 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2951 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0703 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0381 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0253 |
| bomVekt | 35,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1599 |
| bomStorSigma | 0,6225 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0693 |
| havariVekt | 1,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0036 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1608 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3854,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3924,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 243 av 302
Nr. 243 av 302 blant menn i Norge · nr. 6 av 12 i klassen H55–59 · nr. 1 av 3 i 1970-kullet
- Forventet kmtid
- 17.15
- Løpskapasitet
- 15.19
- O-evne
- 1.56
- Jevnhet ±
- 13,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1753 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1766 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,131 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0298 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,87 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9721 |
| bomVekt | 98,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5301 |
| bomStorSigma | 0,8452 |
| antallBom | 36 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0488 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,129 |
| havariVekt | 8,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0391 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9044 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0052 |
| fartSesongSin | −0,0166 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3605,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4059,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 24.10.2026 HARDHAUSEN, bom 3.00 | 55 | nr. 7743 |
| Bom over fem minutter | 22 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 14.47 | 207 | nr. 5702 |
| Bom over ti minutter | 22 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 14.47 | 376 | nr. 7152 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | Åpen 4 | 1.17.59 | 10 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | H55 | 2.45.29 | 48 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2026 | Rankingfinale | B-åpen 17- | 36.02 | 3 /7 | 3.39 | 14.54 | 1.31 | 17.16 | 1.56 | |
| 25.09.2026 | KM Natt | B-åpen 17- | 1.16.40 | 3 /3 | 4.52 | 23.07 | 1.28 | 17.16 | 1.56 | |
| 16.09.2026 | Bedriftsløp - Vannbassengene - R17 | H50 | 1.16.14 | 19 /22 | 12.05 | 17.18 | 2.44 | 15.51 | 1.25 | |
| 15.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Finale - Melshei | B-åpen | 35.25 | 2 /8 | 4.38 | 19.30 | 2.33 | 17.16 | 1.56 | |
| 13.09.2026 | Kretsløp Sprint (RR) - Sandneshallen | H 50- | 25.05 | 3 /4 | 0.23 | 10.50 | 0.10 | 10.36 | 0.11 | |
| 08.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 7 - Vannassen | B-åpen | 26.04 | 6 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2026 | Bedriftsløp - Frøyland - R15 | H50 | 52.41 | 32 /33 | 11.10 | 19.35 | 4.09 | 15.51 | 1.25 | |
| 01.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 6 - Lundehaugen | B-åpen | 26.30 | 11 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2026 | Bedriftsløp - Universitetet - R11 - kortløp | H50 | 32.46 | 25 /32 | 1.01 | 15.03 | 0.28 | 15.34 | 1.26 | |
| 20.05.2026 | Bedriftsløp - Melsvatnet - R7 | H50 | 54.01 | 30 /33 | 7.21 | 16.32 | 2.15 | 15.33 | 1.30 | |
| 19.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 2 - Kleppeloen | B-åpen | 32.03 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2026 | Kretsløp Melshei (RR) | B-åpen 17- | 57.35 | 7 /14 | 8.49 | 17.34 | 2.43 | 16.21 | 1.57 | |
| 13.05.2026 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R6 | H50 | 57.43 | 32 /39 | 10.27 | 18.34 | 3.22 | 15.33 | 1.30 | |
| 15.04.2026 | Bedriftsløp - Tjensvoll - R2 - kortløp | H50 | 25.47 | 25 /40 | 0.07 | 13.44 | 0.04 | 15.24 | 1.24 | |
| 08.04.2026 | Bedriftsløp - Njåskogen - R1 | H50 | 1.02.59 | 27 /35 | 3.40 | 15.42 | 0.55 | 15.24 | 1.24 | |
| 17.12.2025 | Nattgløggen | HM | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2025 | Klubbmesterskap Melshei | B-åpen | 32.36 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2025 | Ungdomscup Finale Gramstad | H 17-59 | 1.04.33 | 13 /13 | 11.43 | 21.00 | 3.49 | 15.35 | 1.32 | |
| 26.09.2025 | KM Natt ROK - Alsvik | B-åpen 10-16 | 45.26 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2025 | Bedriftsløp - Sandvedparken - R18 | H50 | 34.02 | 23 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2025 | Bedriftsløp - Bogafjell - R17 | H50 | 1.01.07 | 25 /29 | 7.54 | 15.51 | 2.03 | 15.35 | 1.32 | |
| 16.09.2025 | Ungdomscup 7 | H 17-59 | 42.07 | 19 /22 | 2.18 | 14.06 | 0.46 | 15.35 | 1.32 | |
| 11.09.2025 | Klubbløp Torsdagstrening | Åpen B | 45.36 | 6 /13 | 1.28 | 14.37 | 0.28 | 15.35 | 1.32 | |
| 09.09.2025 | Ungdomscup 6 - Madlatuå | B-åpen | 58.58 | 7 /8 | 22.04 | (28.07) | 10.31 | 16.15 | 2.00 | |
| 03.09.2025 | Bedriftsløp - Gramstad - R15 | H50 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2025 | Bedriftsløp - Haugstadskogen - R14 | H50 | 1.03.59 | 23 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2025 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R13 | H50 | 50.50 | 29 /37 | 6.25 | 16.55 | 2.08 | 15.31 | 1.32 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | H 55- | 1.14.27 | 57 /67 | 4.17 | 13.55 | 0.48 | 15.13 | 1.32 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | H 55- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2025 | Bedriftsløp - Melshei - R11 | H50 | 1.24.02 | 20 /25 | 17.12 | 16.37 | 3.24 | 15.13 | 1.32 | |
| 17.06.2025 | Moro-løp Vannbassengan | Herrer - lang/mellomlang løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2025 | Bedriftsløp - Tananger - R10 | H50 | 49.17 | 19 /38 | 6.40 | 14.47 | 2.00 | 15.13 | 1.32 | |
| 03.06.2025 | Ungdomscup 4 - Tananger | B-åpen | 33.53 | 4 /12 | 4.30 | 15.56 | 2.07 | 15.30 | 1.23 | |
| 28.05.2025 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R8 | H50 | 38.15 | 22 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2025 | Ungdomscup 3 | B-åpen | 40.03 | 6 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2025 | Ungdomscup 2 - Kleivane | B-åpen | 25.16 | 10 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2025 | Bedriftsløp - Melshei/Arboretet - R6 | H50 | 1.02.44 | 29 /34 | 8.00 | 17.12 | 2.12 | 15.53 | 1.28 | |
| 13.05.2025 | Ungdomscup 1 Njåskogen | B-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2025 | Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 | H50 | 45.07 | 23 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | Sprintløp Forus | Mellom | 32.40 | 20 /22 | 0.43 | (16.10) | 0.21 | 9.36 | 0.14 | – |
| 23.04.2025 | Bedriftsløp - Sælandsskogen - R3 | H50 | 1.10.45 | 20 /31 | 7.13 | 15.50 | 1.37 | 15.46 | 1.27 | |
| 09.04.2025 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | H50 | 59.24 | 26 /35 | 3.20 | 10.32 | 0.35 | 9.37 | 0.14 | – |
| 30.03.2025 | KOK 2 dagers / NC mellom | B-åpen-17- | 43.22 | 8 /25 | 4.36 | 16.19 | 1.44 | 15.47 | 1.22 | |
| 14.12.2024 | Klubbmesterskap Sandnes IL | B-åpen | 35.36 | 1 /12 | 1.52 | 14.03 | 0.44 | 15.51 | 1.23 | |
| 04.12.2024 | Nattløp Selshammeren | HM | 1.13.15 | 23 /25 | 11.14 | 21.32 | 3.18 | 16.11 | 1.31 | |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | Åpen 4 | 1.45.58 | 13 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2024 | Nærløp m/Ungdomscup Finale | A-åpen | 46.01 | 2 /3 | 2.20 | 14.16 | 0.43 | 15.36 | 1.18 | |
| 10.09.2024 | Nærløp med ungdomscup | B-åpen | 22.03 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2024 | Nærløp Selshammeren | B-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | KM Lang | AK-åpen | 56.27 | 3 /3 | 4.28 | 15.14 | 1.12 | 16.05 | 1.28 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 38.11 | 24 /368 | 1.06 | 14.29 | 0.25 | 16.18 | 1.25 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 35.01 | 30 /86 | 0.51 | 14.36 | 0.21 | 16.18 | 1.25 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 56.50 | 48 /368 | 7.13 | 16.37 | 2.07 | 16.18 | 1.25 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 23.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2024 | Moro-løp | Herrer - lang/mellomlang løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2024 | KM Mellom | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2024 | Nærløp m/Ungdomscup Arboret | H 17-59 | 1.02.04 | 21 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2024 | Nærløp m/ungdomscup | A-åpen | 1.17.13 | 3 /3 | 9.37 | 17.07 | 2.08 | 16.49 | 1.35 | |
| 07.05.2024 | Ungdomscup/nærløp Lundehaugen | A-åpen | 27.53 | 4 /4 | 5.04 | 12.02 | 2.11 | – | – | – |
| 30.04.2024 | Nærløp m/ungdomscup | B-åpen | 22.15 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Nærløp Sælandsfjellet | HAK | 1.21.53 | 15 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2023 | SI Klubbmesterskap, Melshei | H17 | 1.13.06 | 10 /12 | 5.26 | 17.34 | 1.18 | 17.29 | 1.31 | |
| 28.10.2023 | HARDHAUSEN, Melshei | Åpen 4 | 2.17.12 | 17 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2023 | Ungdomscup Finale i Ølbergskogen | B-åpen | 39.39 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2023 | Ungdomscup 5 Austrått | B-åpen | 22.16 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | Ungdomscup 4 | B-åpen | 49.00 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2023 | KM Lang Sauda (RR5) | B-åpen 17- | 46.44 | 4 /4 | 1.23 | 16.17 | 0.29 | 18.31 | 1.58 | |
| 19.08.2023 | KM Mellom | B-åpen 17- | 42.49 | 3 /7 | 4.53 | 18.59 | 2.10 | 18.31 | 1.58 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 17- | 29.57 | 19 /50 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 17- | 32.02 | 36 /253 | 5.51 | 18.49 | 3.26 | 18.46 | 2.12 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 17- | 1.15.23 | 37 /253 | 9.27 | 19.18 | 2.25 | 18.46 | 2.12 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 17- | 36.57 | 48 /253 | 3.59 | 21.00 | 2.16 | 18.46 | 2.12 | – |
| 11.06.2023 | Kretsløp Brekkeheia | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2023 | Moro-løp Vannbassengene | Moro mellom H | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2023 | Individuelle løyper på Krossberg | Mellom | 49.31 | 10 /12 | 6.47 | 18.26 | 2.31 | 18.02 | 1.44 | – |
| 07.05.2023 | Kretsløp (RR2) | H 50- | 1.26.23 | 5 /8 | 7.42 | 20.58 | 1.52 | 18.02 | 1.44 | – |
| 02.05.2023 | Ungdomscup 1 | H 17-59 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2022 | Ungdomscup Finale - Haugstadskogen | H 17-59 | 1.02.33 | 13 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2022 | Ungdomscup løp 5 - Vagleskogen | H 17-59 | 1.03.44 | 16 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2014 | Vagleskogstafetten individuelle klasser | HT | 43.42 | 29 /55 | 11.34 | 17.25 | 4.37 | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.09.2026 | Sørmarkstafetten | stafett | Sandnes IL (Rogaland) 1 | 2 | 21.24 | 10 | 10 |