Løperprofil
Guro Øsebak
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
15 løp
B-rankingen
12 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
nr. 1569 av 2062
Nr. 1569 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 148 av 179 i klassen D45–49 · nr. 30 av 35 i 1979-kullet
- Forventet kmtid
- 17.00
- Løpskapasitet
- 15.34
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3198 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3276 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0753 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0269 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,9 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1986 |
| bomVekt | 127,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4836 |
| bomStorSigma | 0,7386 |
| antallBom | 56 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0446 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0692 |
| havariVekt | 7,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0037 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8848 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0021 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4142,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4525,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.33
- Løpskapasitet
- 10.12
- O-evne
- 0.21
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.44
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 06.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2299 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3271 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1523 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0549 |
| bomVekt | 2,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5267 |
| bomStorSigma | 0,9187 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0843 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3781,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3912,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 284 av 335
Nr. 284 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 34 av 42 i klassen D45–49 · nr. 8 av 9 i 1979-kullet
- Forventet kmtid
- 20.20
- Løpskapasitet
- 16.19
- O-evne
- 4.01
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.39
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 4,8
- Typisk bom
- 122 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2437 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2455 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0772 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0317 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,58 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3637 |
| bomVekt | 91,6 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8059 |
| bomStorSigma | 0,975 |
| antallBom | 51 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0482 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0751 |
| havariVekt | 6,51 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0076 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1659 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0025 |
| fartSesongSin | 0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3839,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4783,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.11
- Løpskapasitet
- 12.41
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.54
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 19.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0055 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0246 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0967 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0612 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0551 |
| bomVekt | 17,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3362 |
| bomStorSigma | 0,7522 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0426 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0663 |
| havariVekt | 1,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0024 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9524 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2997,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3349,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 19 | 23.08.2026 Huldersprinten, bom 2.43 | 69 | nr. 3622 |
| Bom over fem minutter | 25 | 23.08.2026 Huldersprinten, bom 13.37 | 113 | nr. 5485 |
| Bom over ti minutter | 25 | 23.08.2026 Huldersprinten, bom 13.37 | 443 | nr. 7021 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.09.2026 | Veteran tour Oslofjord Koll | VetA2KM | 37.02 | 1 /15 | 1.44 | 14.46 | 0.41 | 16.59 | 1.26 | |
| 23.08.2026 | Huldersprinten | B-åpen 17- | 1.22.07 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 1 | d mellom | 1.00.42 | 13 /18 | 8.00 | 22.17 | 2.56 | 17.30 | 1.41 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | 3-dagars Orange 5,0 | 1.52.05 | 34 /51 | 25.03 | 19.52 | 4.26 | 20.14 | 4.05 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | 3-dagars Orange 5,0 | 1.04.00 | 31 /51 | 6.12 | 16.59 | 1.39 | 20.14 | 4.05 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | 3-dagars Orange 5,0 | 1.30.41 | 46 /51 | 27.52 | 26.40 | 8.12 | 20.14 | 4.05 | |
| 23.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 bonusløp | d mellom | 53.51 | 17 /19 | 13.13 | 20.54 | 5.08 | 17.03 | 1.38 | |
| 26.04.2026 | Smaaleneneløpet | B Åpen 17- | 58.01 | 37 /46 | 12.46 | 22.34 | 5.00 | 20.12 | 3.40 | |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | C-åpen 17- | 35.34 | 3 /15 | 1.16 | 13.26 | 0.30 | 14.08 | 1.24 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 45.40 | 34 /51 | 10.15 | 21.02 | 4.49 | 20.12 | 3.40 | |
| 02.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 4. løp høst og Koll åpent klubbmesterskap | d mellom | 45.41 | 12 /17 | 5.42 | 18.49 | 2.21 | 16.50 | 1.32 | |
| 19.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 2. løp høst | d mellom | 54.17 | 18 /21 | 13.49 | 20.23 | 5.11 | 16.43 | 1.33 | |
| 12.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 1. løp høst | d mellom | 43.42 | 9 /18 | 4.03 | 16.28 | 1.32 | 16.43 | 1.33 | |
| 24.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 | d mellom | 40.00 | 9 /22 | 2.01 | 16.18 | 0.49 | 16.35 | 1.27 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | B-åpen 17- | 1.01.49 | 55 /109 | 6.30 | 17.29 | 1.50 | 19.44 | 3.11 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | B-åpen 17- | 58.06 | 85 /127 | 13.05 | 21.37 | 4.52 | 19.44 | 3.11 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | B-åpen 17- | 16.16 | 7 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 4 | d mellom | 41.08 | 9 /15 | 5.19 | 17.05 | 2.12 | 16.35 | 1.27 | |
| 03.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3 | d mellom | 48.42 | 12 /22 | 12.33 | 20.42 | 5.20 | 16.35 | 1.27 | |
| 27.05.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 | d mellom | 45.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 | d mellom | 41.35 | 4 /16 | 5.27 | 16.16 | 2.08 | 16.21 | 1.25 | |
| 18.05.2025 | KM mellomdistanse AOOK med Trimtex cup | B-åpen 17- | 53.08 | 26 /29 | 8.23 | 22.19 | 3.31 | 20.02 | 3.09 | |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | B Åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 2 | B-åpen 17- | 56.18 | 13 /16 | 7.27 | 19.19 | 2.33 | 19.32 | 3.13 | |
| 07.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 1 | B-åpen 17- | 1.05.40 | 5 /12 | 12.33 | 19.59 | 3.49 | 19.32 | 3.13 | |
| 05.09.2024 | Kolls klubbmesterskap | AK-åpen | 44.42 | 9 /12 | 5.38 | 17.41 | 2.14 | 17.14 | 1.36 | |
| 20.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 1 | d mellom | 55.31 | 12 /21 | 6.53 | 17.38 | 2.11 | 17.29 | 1.42 | |
| 25.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 8 | d mellom | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | B-åpen 17- | 1.38.53 | 75 /101 | 20.28 | 21.50 | 4.31 | 19.41 | 3.21 | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 17- | 58.09 | 68 /128 | 8.54 | 18.38 | 2.51 | 19.41 | 3.21 | – |
| 21.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | d mellom | 1.24.34 | 19 /22 | 21.50 | 25.18 | 6.32 | 18.05 | 1.51 | |
| 14.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | d mellom | 41.22 | 6 /21 | 3.07 | 16.41 | 1.15 | 18.05 | 1.51 | |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 1.00.06 | 34 /61 | 7.15 | 18.34 | 2.14 | – | – | – |
| 12.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 6 | d mellom | 34.25 | 4 /11 | 2.14 | 15.23 | 1.00 | 16.23 | 1.04 | – |
| 10.09.2023 | Folloløpet med Trimtex-Cup | C-åpen 17- | 28.17 | 1 /5 | 3.31 | 15.18 | 1.54 | 14.37 | 1.56 | |
| 09.09.2023 | Høstløpet i Follo med Trimtex-cup | C-åpen 17- | 44.40 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst- løp 4 | chal | 1.14.28 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | C-åpen 17- | 39.03 | 9 /48 | 4.34 | 14.39 | 1.43 | 14.41 | 2.06 | |
| 23.06.2023 | O-festivalen sprint øvrige klasser | C-åpen 17- | 43.39 | 11 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 4 | d mellom | 43.52 | 11 /13 | 16.04 | 16.55 | 6.12 | – | – | – |
| 23.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | mellom | 55.37 | 20 /23 | 9.14 | 22.20 | 3.42 | – | – | – |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | C-åpen 17- | 47.05 | 3 /9 | 13.40 | 19.51 | 5.46 | 15.32 | 2.39 | – |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | C-åpen 17- | 27.01 | 1 /12 | 1.23 | 12.12 | 0.38 | 15.32 | 2.39 | – |