Løperprofil
Henriette Nesset
Ålgård
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
10 løp
Sprintrankingen
6 løp
B-rankingen
6 løp
C-rankingen
11 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.19
- Løpskapasitet
- 14.02
- O-evne
- 1.18
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.31
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 25.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2156 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2041 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0797 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1521 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,37 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0136 |
| bomVekt | 4,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4583 |
| bomStorSigma | 0,8487 |
| antallBom | 29 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0748 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9871 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3733,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4078,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.12
- Løpskapasitet
- 9.56
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.57
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 18.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2042 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2268 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0591 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1754 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1402 |
| bomVekt | 4,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3068 |
| bomStorSigma | 0,7347 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0597 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0847 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3685,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3783,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.16
- Løpskapasitet
- 13.59
- O-evne
- 2.17
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 7.36
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 09.07.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0874 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0557 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0984 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3833 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0444 |
| bomVekt | 1,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5915 |
| bomStorSigma | 0,8862 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0575 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3289,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3827,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.58
- Løpskapasitet
- 14.48
- O-evne
- 3.10
- Jevnhet ±
- 25,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.03
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 126 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 30.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1187 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0843 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,2579 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1082 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0744 |
| bomVekt | 27,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8402 |
| bomStorSigma | 1,0122 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0718 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 1,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9403 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3492,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4239,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 30.06.2024 Sørlandsgaloppen 2024, bom 15.40 | 52 | – |
| Bom over fem minutter | 8 | 30.06.2024 Sørlandsgaloppen 2024, bom 15.40 | 204 | – |
| Bom over ti minutter | 8 | 30.06.2024 Sørlandsgaloppen 2024, bom 15.40 | 351 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 17.48 | 10 /230 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 52.37 | 52 /230 | 20.53 | 21.56 | 8.42 | 18.27 | 3.31 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 58.08 | 55 /56 | 4.07 | (32.54) | 2.20 | 18.27 | 3.31 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 45.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2024 | Kretsranking - Madlatua | C-åpen 17- | 32.47 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 31.15 | 3 /147 | 1.13 | 10.55 | 0.25 | 15.03 | 3.04 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 42.23 | 6 /147 | 3.03 | 13.24 | 0.58 | 15.03 | 3.04 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 43.47 | 17 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 54.38 | 33 /147 | 30.29 | (27.54) | 15.34 | 15.03 | 3.04 | |
| 13.06.2023 | Ungdomscup 3 Ganddal | C-åpen | 19.56 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2023 | Karusell 2, Ålgård Sentrum, Kanalparken | Damer - kort løype | 18.39 | 6 /8 | 1.02 | 15.14 | 0.51 | 15.43 | 1.18 | |
| 18.09.2022 | Kretsløp - Sprint på Gausel | AL-åpen | 32.53 | 3 /4 | 6.46 | 13.08 | 2.42 | 10.46 | 0.24 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 33.22 | 9 /108 | 3.51 | 13.33 | 1.34 | 15.21 | 2.50 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 30.07 | 15 /108 | 6.57 | 13.29 | 3.07 | 15.21 | 2.50 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 56.27 | 19 /108 | 12.30 | 15.59 | 3.32 | 15.21 | 2.50 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 58.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.03.2022 | Nordsjøløpene dag 2 | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2021 | Sprintløp Miljøsøndag | C-åpen 17- | 15.34 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 17- | 1.13.05 | 14 /140 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 17- | 19.23 | 15 /140 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 17- | 39.30 | 17 /140 | 12.22 | 21.34 | 6.45 | 17.10 | 2.42 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 17- | 18.51 | 19 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | D 17-C | 1.07.07 | 5 /13 | 10.32 | 20.03 | 3.09 | 16.15 | 1.35 | |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | D 17-C | 40.53 | 1 /17 | 3.45 | 14.10 | 1.18 | 16.15 | 1.35 | |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | D 17-C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2018 | Ungsomscup/Klubbkamp nr 3 på Storhaug | D 17-59 | 49.03 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | B-åpen | 21.37 | 2 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | B-åpen | 39.14 | 6 /105 | 1.55 | 14.07 | 0.41 | 17.21 | 2.20 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | B-åpen | 1.08.13 | 13 /105 | 9.25 | 20.16 | 2.48 | 17.21 | 2.20 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | B-åpen | 44.05 | 13 /105 | 6.37 | 17.22 | 2.36 | 17.21 | 2.20 | |
| 10.06.2017 | KM Langdistanse ROK | B-Åpen | 45.31 | 9 /10 | 14.02 | 21.23 | 6.36 | 18.03 | 3.27 | |
| 18.03.2017 | Vinterkarusell Vagleskogen | JM | 41.49 | 5 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2016 | Klubbkamp Madlamark | Jenter 17-59 | 21.34 | 12 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2016 | Klubbkamp 3 - Hinna | Jenter 17-59 | 34.05 | 11 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2016 | Klubbkamp, 1 - Sprint - Sandnes IL, Arboretet | Jenter 17-59 | 36.44 | 22 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2016 | Løvspretten | D 17-C | 31.47 | 1 /5 | 2.43 | 14.25 | 1.14 | 16.05 | 2.13 | |
| 31.03.2016 | SO-Cup løp 1 | J1759 | 26.15 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2015 | Klubbkamp | Jenter 17-59 | 31.30 | 14 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2015 | KM Sprint | D 17- | 23.21 | 13 | 2.50 | 9.41 | 1.10 | 9.34 | 0.25 | |
| 27.08.2015 | Karusell 4 | Damer - lang løype | 35.21 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2015 | Klubbkamp, Sælandskogen | Jenter 17-59 | 1.01.03 | 12 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2015 | KM Mellomdistanse | B-ope | 33.53 | 3 /8 | 3.59 | 17.42 | 2.05 | 17.29 | 2.21 | |
| 02.06.2015 | Klubbkamp Ålgård | Jenter 17-59 | 30.17 | 17 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2015 | Klubbkampen Vagleskogen | J17-59 | 53.04 | 21 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2015 | Pinseløp Kongsberg, dag 2 | D 17-C | 47.27 | 4 /15 | 6.39 | 17.31 | 2.27 | 17.10 | 2.39 | |
| 23.05.2015 | Pinseløp Kongsberg, dag 1 | D 17-C | 57.27 | 12 /16 | 17.44 | 22.44 | 7.01 | 17.10 | 2.39 | |
| 19.05.2015 | Klubbkampen Giske | Jenter 17-59 | 33.51 | 22 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2015 | Kretsløp | D17 | 37.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.12.2014 | Høstkarusellen 2014 - løp 3 - Storhaug | Damer - mellomlang løype | 53.33 | 14 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2014 | Sprintkamp 5 - Storhaug | Jenter - Ny | 41.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2014 | Sørlandsgaloppen 2014 | D 17-B | 31.30 | 4 /15 | 4.39 | 16.24 | 2.25 | 16.04 | 3.06 | |
| 06.07.2014 | Sørlandsgaloppen 2014 | D 17-B | 36.24 | 6 /8 | 9.19 | (16.39) | 4.16 | 10.21 | 0.27 | |
| 06.07.2014 | Sørlandsgaloppen 2014 | D 17-B | 59.29 | 8 /15 | 32.37 | (27.00) | 14.49 | 16.04 | 3.06 | |
| 06.07.2014 | Sørlandsgaloppen 2014 | D 17-B | 56.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | D 17-B | 19.59 | 23 | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | D 17-B | 40.13 | 29 | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | D 17-B | 1.51.10 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2014 | KM Sprint ROK | D 17- | 22.05 | 14 /26 | 1.43 | 9.02 | 0.42 | 9.27 | 0.18 | |
| 27.05.2014 | Sprintkamp 1 - Giske | Jenter 17-59 | 28.31 | 14 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2014 | Mellomdistanse Sælandsskogen | B Åpen | 1.17.03 | 4 /5 | 34.34 | (27.21) | 12.16 | 18.40 | 3.40 | – |
| 13.05.2014 | Nærløp Sørmarka | Damer - kort løype | 23.18 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2014 | Mellomdistanse Krossberg | B-åpen | 36.42 | 4 /8 | 10.21 | 21.10 | 5.58 | – | – | – |
| 26.04.2014 | Sprintløp Storhaug | D17 | 35.23 | 9 /10 | 7.15 | 12.08 | 2.29 | 9.31 | 0.22 | |
| 08.03.2014 | Vinterkarusell 7. løp - Madlatua | Damer - kort løype | 57.26 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2013 | Tour de Orientering - Mellom | C-Åpen | 17.34 | 1 | 0.19 | 14.08 | 0.15 | 14.14 | 0.57 | – |
| 06.10.2013 | Tour de Orientering - Mellom | C-Åpen | 15.45 | 3 | 0.52 | 13.18 | 0.44 | 14.14 | 0.57 | – |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | D 17-N | 17.01 | 1 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | D 17-N | 22.31 | 1 /8 | 3.50 | 14.18 | 2.26 | 13.28 | 1.40 | – |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | D 17-N | 13.11 | 3 /10 | 2.11 | 8.47 | 1.27 | 7.28 | 0.12 | – |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | D 17-N | 36.20 | 3 /10 | 10.22 | 16.27 | 4.42 | 13.28 | 1.40 | – |
| 14.05.2013 | Sprintkamp 1, Solås | Jenter - Ny | 13.33 | 1 /45 | 0.33 | 6.17 | 0.15 | – | – | – |