Løperprofil
Inger Røste
Ringsaker
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.48
- Løpskapasitet
- 14.31
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 21.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,127 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1099 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0824 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0639 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,48 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,88 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1625 |
| bomVekt | 11,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1553 |
| bomStorSigma | 0,5179 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0475 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 1,66 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3417,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3716,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.27
- Løpskapasitet
- 13.47
- O-evne
- 3.40
- Jevnhet ±
- 11,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,3
- Typisk bom
- 156 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 24.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0748 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0612 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1147 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,047 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2919 |
| bomVekt | 38,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0491 |
| bomStorSigma | 0,7305 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0792 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,068 |
| havariVekt | 3,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3254,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4120,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.53
- Løpskapasitet
- 15.32
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 11.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2086 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2812 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1369 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8912 |
| bomVekt | 2,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4075 |
| bomStorSigma | 0,821 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0316 |
| havariVekt | 0,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3714,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4036,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 4.32 | 64 | nr. 5590 |
| Bom over fem minutter | 20 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 9.24 | 115 | nr. 5883 |
| Bom over ti minutter | 205 | 27.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 4, medel, bom 12.23 | 205 | nr. 3728 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Etappstart Gul 2,5 | 30.17 | 55 /207 | 7.40 | 16.23 | 4.09 | 17.21 | 3.41 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Gul 3,5 | 1.04.18 | 140 /186 | 21.26 | 24.14 | 8.05 | 17.21 | 3.41 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Etappstart Orange 2,5 | 44.37 | 13 /100 | 2.23 | 14.46 | 0.47 | 15.33 | 1.10 | – |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Etappstart Orange 4,0 | 1.10.10 | 46 /119 | 3.36 | 15.09 | 0.47 | 15.33 | 1.10 | – |
| 11.06.2025 | Treningsløp 2 ROK, Hamar OK og Vang OL | A | 38.26 | 8 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2024 | Øst Mjøsa CUP #6 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | N - åpen | 42.56 | – | 0.29 | 21.19 | 0.14 | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | 3-dagars Lätt 5,0 | 1.05.59 | 2 /7 | 9.21 | 13.09 | 1.52 | 15.15 | 3.15 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | 3-dagars Lätt 5,0 | 59.36 | 2 /7 | 12.57 | 15.51 | 3.27 | 15.15 | 3.15 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | 3-dagars Lätt 5,0 | 1.29.22 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2024 | Øst Mjøsa CUP #4 | C | 28.36 | 4 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2024 | Øst Mjøsa CUP #3 | C | 42.04 | 4 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2024 | Treningsløp 2 ROK,Hamar OK og Vang OL | C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Øst Mjøsa CUP #2 | C | 24.18 | 2 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2024 | Øst Mjøsa CUP #1 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | D 50- | 22.22 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2024 | Treningsløp 1 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 17.46 | 23 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2023 | Treningsløp 10 ROK,Hamar OK og Vang OL | B | 44.43 | 10 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2023 | Treningsløp 8 ROK,Hamar OK og Vang OL | C | 28.16 | 1 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2023 | Treningsløp 7 ROK,Hamar OK og Vang OL | B | 36.58 | 8 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Lätt 10,0 | 1.43.15 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Lätt 10,0 | 1.30.35 | 33 /41 | 24.36 | 17.16 | 4.41 | 15.29 | 3.11 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Lätt 10,0 | 1.10.34 | 26 /41 | 3.24 | 12.30 | 0.36 | 15.29 | 3.11 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Lätt 10,0 | 2.09.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Lätt 10,0 | 2.12.23 | 23 /41 | 11.46 | 12.43 | 1.08 | 15.29 | 3.11 | – |
| 09.07.2023 | Gammelskolla 2-dagers, dag 2 | N | 23.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2023 | Gammelskolla 2-dagers, dag 1 | N | 13.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | Treningsløp 4 ROK,Hamar OK og Vang OL | C | 21.36 | 1 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2023 | Treningsløp 3 ROK,Hamar OK og Vang OL | N - åpen | 15.33 | 4 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2023 | Treningsløp 2 ROK,Hamar OK og Vang OL | C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.11.2022 | O-MJØSA NATTCUP #5 | C/N | 17.16 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2022 | ROK-Treningsløp 11 | B | 40.26 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2022 | KM-Stafett Innlandet - individuelle klasser | C-åpen 17- | 52.18 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2022 | ROK-Treningsløp 10 | C | 31.40 | 5 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2022 | ROK-Treningsløp 9 | N - åpen | 29.44 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |