Løperprofil
Adele Arnesen
Fana
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
8 løp
N-rankingen
6 løp
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.01
- Løpskapasitet
- 10.53
- O-evne
- 0.07
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 50 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 16.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2956 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4255 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0577 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,037 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8804 |
| bomVekt | 23,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9132 |
| bomStorSigma | 0,5325 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0534 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0756 |
| havariVekt | 1,83 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,2547 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0021 |
| fartSesongSin | 0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4038,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4083,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
nr. 146 av 241
Nr. 146 av 241 blant kvinner i Norge · nr. 20 av 26 i klassen D13–14 · nr. 17 av 20 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 16.35
- Løpskapasitet
- 15.04
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 16.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1663 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2036 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0859 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0358 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,84 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0381 |
| bomVekt | 54,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3072 |
| bomStorSigma | 0,825 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0412 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0464 |
| havariVekt | 5,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0028 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6577 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3555,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3912,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.31
- Løpskapasitet
- 9.27
- O-evne
- 2.04
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.15
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 10.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2873 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2663 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0887 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1026 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,33 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9737 |
| bomVekt | 17,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5308 |
| bomStorSigma | 1,0491 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0277 |
| havariVekt | 1,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0015 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3605 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0014 |
| fartSesongSin | 0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2259,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2752,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 69 | 31.08.2025 KM langdistanse, bom 8.09 | 69 | – |
| Bom over fem minutter | 69 | 31.08.2025 KM langdistanse, bom 8.09 | 69 | – |
| Bom over ti minutter | 184 | 10.09.2024 Pokalkamp 6/24, bom 10.06 | 184 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | C-åpen 10-16 | 31.06 | 3 /5 | 2.46 | 16.07 | 1.26 | 16.21 | 1.38 | |
| 15.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | C-åpen 10-16 | 40.38 | 3 /4 | 2.39 | 17.49 | 1.10 | 16.21 | 1.38 | |
| 16.06.2026 | Sprintcup #4 | Åpen 10-16 | 25.01 | 2 /3 | 1.56 | 12.40 | 0.59 | 11.44 | 0.08 | |
| 09.06.2026 | Åpent Klubbmesterskap | D 13-14 | 40.28 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2026 | Pokalkamp #3 | C-åpen 10-16 | 30.50 | 2 /5 | 1.43 | 14.55 | 0.50 | 16.01 | 1.53 | |
| 05.03.2026 | Fana IL Vintercup #3 2025/2026 | D13-17 | 31.50 | 2 /2 | 1.20 | 13.41 | 0.34 | 12.02 | 0.08 | |
| 27.11.2025 | Fana IL Vintercup #1 2025/2026 | D-13 | 21.34 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2025 | KM langdistanse | D 11-12 | 55.42 | 1 /2 | 11.50 | 16.58 | 3.36 | 17.40 | 2.36 | |
| 19.08.2025 | Pokalkamp-6 Bergen | C-åpen 10-16 | 48.17 | – | 4.58 | 18.32 | 2.09 | 17.40 | 2.36 | |
| 17.08.2025 | Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap | D 11-12 | 51.49 | 8 /8 | 11.43 | 21.19 | 4.49 | 17.40 | 2.36 | |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | D 11-12 | 38.59 | 5 /8 | 6.07 | 17.13 | 2.42 | 17.40 | 2.36 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | C-åpen 10-16 | 38.11 | 12 /23 | 7.43 | 21.47 | 4.24 | 17.48 | 2.28 | – |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | C-åpen 10-16 | 15.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2025 | Sprintcup-3 Bergen | D 11-12 | 14.39 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Pokalkamp-3 Bergen | D11-12 | 44.53 | 2 /4 | 9.00 | 19.40 | 3.57 | – | – | – |
| 06.05.2025 | Sprintcup-2 Bergen | D 11-12 | 20.27 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2025 | KM sprint individuelt | C-åpen 10-16 | 13.53 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2024 | Nattcup24/25 | DC | – | 1 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2024 | Sprintcup 7/24 | D11-12 | 26.40 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Pokalkamp 6/24 | N2-åpen 9-16 | 36.08 | – | 13.18 | 17.14 | 6.21 | 13.04 | 2.08 | |
| 02.07.2024 | Sprintcup 4/24 (Bergen City Summer Sprint) | D11-12 | 49.06 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | Pokalkamp 4/24 | N2-åpen 9-16 | 27.52 | – | 1.39 | 11.20 | 0.40 | 12.15 | 1.23 | |
| 26.09.2023 | sprintcup 5 Bergen | DN | 13.02 | 4 /13 | 0.29 | 11.23 | 0.25 | 11.23 | 0.08 | – |
| 19.09.2023 | pokalkampfinale Bergen | N1-åpen -16 | 29.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2023 | Fana IL Klubbmesterskap i orientering | N1-åpen | 37.58 | 2 /7 | 2.37 | 11.18 | 0.47 | 12.35 | 1.44 | |
| 10.09.2023 | KM sprint Hordaland | C-åpen 10-16 | 16.22 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2023 | pokalkamp 6 Bergen | N2-åpen 9-16 | 28.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | pokalkamp 5 Bergen | N1-åpen -16 | 30.27 | 8 /13 | 12.28 | 16.30 | 6.45 | 13.13 | 2.14 | |
| 03.06.2023 | KM mellomdistanse Hordaland (Hordalandscup 3/23) | N-åpen | 21.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2023 | Hordalandscup 2/23 | N2-åpen 9-16 | 33.06 | – | 7.16 | 13.17 | 2.55 | 12.47 | 1.23 | |
| 25.04.2023 | Pokalkamp #1 Bergen | N2-åpen 9-16 | 24.21 | 19 /30 | 2.00 | 13.35 | 1.07 | 13.06 | 1.01 | – |
| 28.03.2023 | Sprintcup 1 Bergen | DN | 16.12 | 4 /21 | 0.34 | 10.14 | 0.21 | – | – | – |
| 13.12.2022 | Urb-O #3 vinteren 2022-2023 | DN | 17.19 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2022 | sprintcupfinale Bergen | DN | 18.12 | 9 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2022 | pokalkampfinale Bergen | N1-åpen -16 | 29.35 | 3 /22 | 2.19 | 11.32 | 0.54 | – | – | – |
| 08.09.2022 | klubbmesterskap Fana IL | N1-åpen | 25.11 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2022 | sprintcup 4 Bergen | DN | 9.57 | 5 /11 | – | – | – | – | – | – |