Løperprofil
Jens Standal
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
11 løp
C-rankingen
12 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.45
- Løpskapasitet
- 11.17
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.07
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 20.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0026 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,321 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0775 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0844 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8872 |
| bomVekt | 10,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,514 |
| bomStorSigma | 1,0678 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0705 |
| havariVekt | 0,59 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6241 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3001,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3394,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 175 av 304
Nr. 175 av 304 blant menn i Norge · nr. 74 av 109 i klassen H13–14 · nr. 43 av 67 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 15.22
- Løpskapasitet
- 11.37
- O-evne
- 3.45
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 5,2
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0985 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0775 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1031 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0316 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4855 |
| bomVekt | 78,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6555 |
| bomStorSigma | 0,9734 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0449 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0492 |
| havariVekt | 7,83 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0438 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0048 |
| fartSesongSin | −0,0139 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2733,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3616,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.00
- Løpskapasitet
- 9.47
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 08.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2669 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2627 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1084 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0942 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,92 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1876 |
| bomVekt | 46,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4378 |
| bomStorSigma | 0,9506 |
| antallBom | 31 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0434 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0645 |
| havariVekt | 3,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,788 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0039 |
| fartSesongSin | 0,006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2310,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2830,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 14 | 24.10.2026 OBOS Trollnatta og Natt-o-toget, bom 2.20 | 67 | – |
| Bom over fem minutter | 27 | 16.08.2026 Fossumløpet med Trimtex-cup, bom 6.27 | 95 | – |
| Bom over ti minutter | 33 | 16.08.2026 Fossumløpet med Trimtex-cup, bom 22.52 | 294 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | OBOS Trollnatta og Natt-o-toget | H 13-14 | 42.48 | 12 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2026 | Hemingløpet | H 13-14 | 53.49 | 4 /5 | 1.47 | 13.17 | 0.26 | 15.34 | 3.42 | |
| 16.08.2026 | Fossumløpet med Trimtex-cup | H 13-14 | 1.08.31 | 21 /21 | 31.52 | (23.25) | 10.53 | 15.34 | 3.42 | |
| 14.06.2026 | Midtsommerløpet | H13-14 | 37.21 | 27 /48 | 12.14 | 14.39 | 4.48 | 14.59 | 3.11 | |
| 13.06.2026 | Camp Stokke - innendørsorientering | H 13-14 | 16.47 | 2 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2026 | Midtsommersprinten | H13-14 | 15.12 | 17 /50 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3 | h13-14 | 29.54 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 | h13-14 | 35.53 | 3 /5 | 4.06 | 15.45 | 1.50 | 15.33 | 3.09 | |
| 16.05.2026 | KM mellomdistanse Akershus og Oslo | H 13-14 | 41.06 | 14 /29 | 5.23 | 12.47 | 1.42 | 15.33 | 3.09 | |
| 12.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 | h13-14 | 37.16 | 2 /3 | 9.57 | 18.24 | 5.05 | 15.33 | 3.09 | |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | H13-14 | 1.04.59 | 11 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | H13-14 | 22.26 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | H 13-14 | 28.46 | 32 /53 | 5.17 | 15.22 | 2.53 | 15.28 | 3.24 | |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | H 13-14 | 22.50 | 14 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | H13-14 | 20.03 | 15 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2025 | Hemingløpet med Trimtex-cup finale | H 13-14 | 1.05.30 | 19 /21 | 17.27 | 19.56 | 5.19 | 16.29 | 4.03 | |
| 15.06.2025 | Midtsommerløpet | H13-14 | 38.40 | 38 /52 | 9.17 | 16.44 | 4.01 | 16.00 | 3.35 | |
| 14.06.2025 | CSI - Camp Stokke Indoor | H 13-14 | 18.56 | 18 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2025 | Midtsommersprinten | H13-14 | 23.48 | 42 /57 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 | Kort enkel | 37.42 | 9 /18 | 10.35 | 20.06 | 5.39 | 15.11 | 1.28 | – |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | H13-14 | 33.58 | 15 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | H13-14 | 30.57 | 17 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | H 13-14 | 25.54 | 15 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | H13-14 | 1.09.04 | 17 /19 | 25.44 | 21.53 | 8.09 | 16.43 | 3.55 | – |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | H 13-14 | 45.58 | 25 /35 | 6.15 | 15.17 | 2.05 | 16.43 | 3.55 | – |
| 08.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 2 | H 11-12 | 35.10 | 9 /14 | 9.36 | 14.34 | 3.59 | 14.04 | 2.20 | |
| 07.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 1 | H 11-12 | 38.20 | 7 /8 | 10.26 | 15.30 | 4.13 | 14.04 | 2.20 | |
| 05.09.2024 | Kolls klubbmesterskap | H 11-12 | 38.12 | 9 /12 | 16.11 | 18.38 | 7.54 | 14.04 | 2.20 | |
| 03.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 3 | h11-12 | 32.10 | 2 /3 | 3.19 | 14.06 | 1.27 | 14.04 | 2.20 | |
| 27.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 2 | h11-12 | 31.58 | 8 /9 | 4.22 | 19.04 | 2.36 | 14.08 | 1.45 | |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | H 11-12 | 32.04 | 15 /22 | 3.28 | 14.14 | 1.32 | 14.08 | 1.45 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | H 11-12 | 27.52 | 30 /53 | 4.08 | 13.04 | 1.56 | 13.57 | 1.58 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | H 11-12 | 34.09 | 41 /49 | 12.34 | 18.02 | 6.38 | 13.57 | 1.58 | |
| 28.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 4 | h11-12 | 44.47 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | H11-12 | 11.46 | 3 /7 | 0.02 | 11.35 | 0.02 | 13.59 | 1.18 | |
| 07.05.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | H11-12 | 10.13 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | H12 | 28.42 | 10 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | H11-12 | 28.45 | 5 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | H11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | H 11-12 | 46.27 | 33 /38 | 0.35 | 17.28 | 0.13 | 15.49 | 1.29 | |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | h11-12 | 1.59 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | mellom | 42.35 | 12 /23 | 2.47 | 17.06 | 1.07 | – | – | – |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | H 11-12 | 31.03 | 12 /18 | 2.20 | 13.06 | 0.59 | 15.12 | 2.02 | – |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | H 11-12 | 42.35 | 17 /24 | 8.27 | 19.15 | 3.49 | 15.12 | 2.02 | – |
| 05.11.2022 | Trollnatta og Natt o-toget | Trollnatta mellom | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2022 | Kolls klubbmesterskap | C-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2021 | Kringsjåsprinten med AOOK Trimtex-cup | H 9-10 | 15.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.11.2018 | Trollnatta og natt-O-toget | Troloween | – | – | – | – | – | – | – | – |