Løperprofil
Sandra Ehn
Wing
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
9 løp
C-rankingen
12 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.56
- Løpskapasitet
- 13.22
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.10
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 21.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1661 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3557 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0983 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0754 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,159 |
| bomVekt | 8,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5856 |
| bomStorSigma | 0,7557 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0413 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 1,5 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3559,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3974,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.17
- Løpskapasitet
- 10.02
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 04.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2121 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3414 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0696 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0496 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,94 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,18 |
| bomVekt | 18,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3251 |
| bomStorSigma | 0,6303 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0717 |
| havariVekt | 1,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3717,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3813,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 170 av 336
Nr. 170 av 336 blant kvinner i Norge · nr. 80 av 97 i klassen D13–14 · nr. 44 av 53 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 16.14
- Løpskapasitet
- 14.17
- O-evne
- 1.56
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 27.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1103 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,133 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0799 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0328 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9125 |
| bomVekt | 58,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5595 |
| bomStorSigma | 0,8912 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0495 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0984 |
| havariVekt | 7,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0154 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1961 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0028 |
| fartSesongSin | 0,0051 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3360,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3817,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.27
- Løpskapasitet
- 11.48
- O-evne
- 1.39
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.56
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 12.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0787 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0617 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0943 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0674 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,93 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8771 |
| bomVekt | 37,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,545 |
| bomStorSigma | 0,8432 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0466 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 2,82 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0018 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8036 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0027 |
| fartSesongSin | −0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2785,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3173,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.34
- Løpskapasitet
- 9.11
- O-evne
- 1.23
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.17
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 25.08.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3172 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,268 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1961 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1273 |
| bomVekt | 2,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2647 |
| bomStorSigma | 0,7313 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0323 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2195,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2525 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 44 | 18.05.2026 Wing4er 2026 - løp 1, bom 2.04 | 69 | – |
| Bom over fem minutter | 82 | 25.04.2026 Vårsleppet sprint, bom 8.15 | 133 | – |
| Bom over ti minutter | 321 | 15.05.2025 Ungdomsløp 1, bom 32.24 | 321 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.09.2026 | STOK ungdomsløp 8 | D 13-14 | 21.29 | 13 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2026 | Wing4er 2026 - løp 3 / fellesstart | D 13-14 | 35.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2026 | STOK ungdomsløp 7 | D 13-14 | 41.02 | 6 /11 | 4.24 | 15.41 | 1.41 | 16.14 | 1.55 | |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | D 14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2026 | Wing4er 2026 - løp 2 / klubbmesterskap | D 13-14 | 51.34 | 3 /5 | 0.14 | 15.40 | 0.04 | 16.55 | 2.03 | |
| 18.05.2026 | Wing4er 2026 - løp 1 | D 13-14 | 1.13.45 | 4 /5 | 3.19 | 17.28 | 0.47 | 17.13 | 2.12 | |
| 07.05.2026 | Trondheim sprintcup, løp 5 | D 13-14 | 20.20 | 7 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2026 | Trondheim Sprintcup, løp 4 | D 13-14 | 22.19 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2026 | Vårsleppet mellomdistanse | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2026 | Vårsleppet sprint | D 13-14 | 26.36 | 10 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2026 | KM Sprint STOK | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2026 | Trondheim sprintcup, løp 2 | D 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2026 | Trondheim sprintcup løp 1 | D 13-14 | 25.01 | 10 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 04.02.2026 | Malvik Inne-O, Malvik VGS | A | 28.36 | 37 /54 | 5.38 | 12.54 | 2.32 | 10.50 | 0.20 | |
| 04.02.2026 | Malvik Inne-O, Malvik VGS | C | 11.11 | 9 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 15.01.2026 | HLP kveldssamling 1 - innendørsorientering | D13-16 C | 14.57 | 4 /13 | 1.36 | 13.25 | 1.26 | 11.20 | 0.17 | – |
| 09.11.2025 | Trondheim Urban | D 13-14 | 1.01.32 | 3 /4 | 2.07 | 17.26 | 0.36 | 17.22 | 2.23 | |
| 01.10.2025 | Byåsennatta | DH13-14 | 43.33 | 4 /6 | 3.01 | 17.28 | 1.13 | 17.32 | 2.48 | |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten 4 gemensamma kontroller | 27.13 | 31 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten, 5 | 27.13 | 41 /47 | 2.57 | 16.28 | 1.47 | 16.11 | 1.32 | – |
| 20.09.2025 | Loffelunken | D14 | 41.43 | 24 /26 | 5.08 | 17.52 | 2.12 | 17.33 | 3.00 | |
| 18.09.2025 | Ungdomsløp 8 | D 13-14 | 39.21 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2025 | Tour de Trondheim dag 2 og Ungdomsløp | D 13-14 | 57.06 | 7 /9 | 10.38 | 18.12 | 3.23 | 17.33 | 3.00 | |
| 12.09.2025 | Tour de Trondheim dag 1 (KM Sprint Nord-Trøndelag) | D 13-14 | 11.14 | 6 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2025 | Wing4er 2025 - løp 4 / fellesstart | D 13-14 | 34.53 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2025 | STOK Ungdomløp 7 | D 13-14 | 25.56 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2025 | Ungdomsløp nr. 6 | D 13-14 | 37.00 | 7 /8 | 7.16 | 19.28 | 3.49 | 17.14 | 3.04 | – |
| 21.08.2025 | Ungdomsløp 5 | D 13-14 | 39.17 | 4 /7 | 5.06 | 15.20 | 1.59 | 17.14 | 3.04 | – |
| 18.08.2025 | Wing4er 2025 - løp 3 | D 13-14 | 1.04.47 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2025 | Wing4er 2025 - løp 2 / klubbmesterskap | D 13-14 | 1.23.13 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2025 | STOK Ungdomsløp 4 | C-åpen 13-20 | 26.30 | 1 /3 | 0.24 | 14.06 | 0.13 | 14.58 | 1.42 | |
| 09.06.2025 | Trondheim Open, dag 2 | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Trondheim Open, KM-sprint | D 13-14 | 14.32 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2025 | STOK Ungdomsløp 3 - Skogskarene | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2025 | Ungdomsløp 2 | D 13-14 | 21.05 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2025 | Ungdomsløp 1 | D 13-14 | 1.16.10 | 6 /7 | 36.20 | 29.53 | 14.15 | – | – | – |
| 07.05.2025 | Trondheim sprintcup, løp 5 | D 13-14 | 26.25 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 3 | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 2 | D 13-14 | 25.07 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 1 | D 13-14 | 33.22 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 16.01.2025 | HLP kveldssamling 1 3D-orientering | D13-16 | 31.02 | 12 /16 | 7.47 | 19.43 | 4.57 | – | – | – |
| 29.09.2024 | Høsttreffet | D 11-12 | 50.11 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 5 gemensamma kontroller | 49.07 | 36 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 2 | 49.07 | 41 /48 | 8.41 | 26.07 | 4.37 | – | – | – |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | D12 | 27.43 | 17 /26 | 4.22 | 15.36 | 2.27 | 15.34 | 1.54 | |
| 19.09.2024 | STOK Ungdomsløp 9 | D 11-12 | 27.32 | 10 /16 | 3.13 | 14.48 | 1.44 | 15.34 | 1.54 | |
| 05.09.2024 | STOK Ungdomsløp 7 | D 11-12 | 20.12 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2024 | Wing4er 2024 - løp 4 | D 7-12 | 1.25.46 | 3 /6 | 6.02 | 20.39 | 1.27 | 15.34 | 1.54 | |
| 31.08.2024 | Tour de Trondheim dag 2 | D 11-12 | 26.16 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2024 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | D 11-12 | 17.15 | 14 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2024 | Wing4er 2024 - løp 3 | D 7-12 | 43.40 | 3 /5 | 6.52 | 17.37 | 3.06 | 15.50 | 1.50 | |
| 17.06.2024 | Wing4er 2024 - løp 2 / klubbmesterskap | D 7-12 | 38.05 | 4 /6 | 8.14 | 20.08 | 4.21 | 15.29 | 1.27 | |
| 31.05.2024 | Trondheim Open, Jubileumsløp, KM sprint. | D 11-12 | 9.43 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2024 | Wing4er 2024 - løp 1 | D 7-12 | 36.00 | 1 /6 | 0.17 | 16.11 | 0.08 | 15.10 | 1.07 | |
| 15.05.2024 | STOK Ungdomsløp 1 | D 11-12 | 22.53 | 10 /27 | 1.39 | 13.53 | 1.00 | 15.10 | 1.07 | |
| 11.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 1 | D 11-12 | 31.31 | 10 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2023 | Tour de Trondheim dag 1 m/Ungdomsløp 8 | D 11-12 | 14.40 | 6 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Ungdomsløp 6 | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2023 | Wing4er 2023 - løp 3 | D 7-12 | 29.54 | 2 /8 | 1.28 | 15.02 | 0.44 | 15.28 | 1.29 | |
| 19.06.2023 | Wing4er 2023 - løp 2 / klubbmesterskap | D 7-12 | 25.31 | 1 /5 | 1.29 | 14.10 | 0.49 | 15.13 | 1.45 | |
| 22.05.2023 | Wing4er 2023 - løp 1 | D 7-12 | 59.39 | 7 /8 | 8.31 | 21.25 | 3.18 | 16.41 | 2.15 | |
| 15.09.2022 | STOK Ungdomsløp 8 | D 9-10 | 26.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2022 | Wing4er 2022 - løp 4 | D 7-12N | 20.20 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2022 | STOK Ungdomsløp 7 | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2022 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | D 9-10 | 15.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2022 | Wing4er 2022 - løp 3 | D 7-12 | 36.13 | 3 /8 | 4.48 | 15.08 | 2.00 | 15.05 | 1.37 | – |
| 25.08.2022 | Ungdomsløp, løp 5 | D 9-10 | 33.44 | – | 5.17 | 17.23 | 2.43 | – | – | – |
| 20.06.2022 | Wing4er 2022 - løp 2 / klubbmesterskap | D 7-12N | 23.05 | – | 1.47 | 14.06 | 1.05 | – | – | – |
| 23.05.2022 | Wing4er 2022 - løp 1 / klubbmesterskap sprint | D 7-12N | 20.02 | – | – | – | – | – | – | – |