Løperprofil
Harald Utseth
Wing
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.51
- Løpskapasitet
- 7.39
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.44
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 16.01.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,057 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3057 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0896 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,68 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0665 |
| bomVekt | 4,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,128 |
| bomStorSigma | 0,6146 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0823 |
| havariVekt | 0,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2838,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2908,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.37
- Løpskapasitet
- 10.08
- O-evne
- 2.29
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.17
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 124 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 26.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2334 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0732 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0973 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0301 |
| bomVekt | 3,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8209 |
| bomStorSigma | 0,7206 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0798 |
| havariVekt | 0,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2384,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2968,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.30
- Løpskapasitet
- 11.22
- O-evne
- 2.08
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.21
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 114 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 19.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1147 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0865 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0819 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0948 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9231 |
| bomVekt | 29,56 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7328 |
| bomStorSigma | 0,865 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 2,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0016 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7716 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2684 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3186,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 08.09.2025 Wing4er 2025 - løp 4 / fellesstart, bom 25.01 | 55 | – |
| Bom over fem minutter | 2 | 08.09.2025 Wing4er 2025 - løp 4 / fellesstart, bom 25.01 | 103 | – |
| Bom over ti minutter | 2 | 08.09.2025 Wing4er 2025 - løp 4 / fellesstart, bom 25.01 | 232 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.09.2025 | Wing4er 2025 - løp 4 / fellesstart | H 13-14 | 57.31 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2025 | STOK Ungdomløp 7 | H 13-14 | 27.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2025 | Ungdomsløp nr. 6 | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2025 | Wing4er 2025 - løp 3 | H 13-16C | 29.01 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2025 | Wing4er 2025 - løp 1 | H 13-14 | 55.21 | 2 /3 | 9.03 | 18.29 | 3.01 | – | – | – |
| 22.05.2025 | Ungdomsløp 2 | H 13-14 | 16.18 | 6 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2025 | Trondheim sprintcup, løp 5 | H 13-14 | 21.23 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 16.01.2025 | HLP kveldssamling 1 3D-orientering | H13-16 | 19.43 | 11 /14 | 2.50 | 12.32 | 1.48 | – | – | – |
| 21.10.2024 | KKC#4-Prolog | C-Nivå | 46.39 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2024 | STOK Ungdomsløp 9 | H 11-12 | 25.49 | 9 /17 | 0.19 | 13.53 | 0.10 | 15.34 | 2.05 | |
| 12.09.2024 | STOK Ungdomsløp 8 | H 11-12 | 34.09 | 5 /9 | 5.40 | 15.50 | 2.38 | 15.34 | 2.05 | |
| 05.09.2024 | STOK Ungdomsløp 7 | C-åpen 13-20 | 19.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2024 | Ungdomsløp nr. 5 | H 11-12 | 23.45 | 3 /8 | 3.15 | 15.14 | 2.05 | 15.42 | 2.10 | |
| 17.06.2024 | Wing4er 2024 - løp 2 / klubbmesterskap | H 13-16C | 43.16 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | STOK Ungdomsløp 1 | C-åpen 10-16 | 25.33 | 1 /5 | 2.05 | 15.30 | 1.16 | 16.53 | 2.35 | |
| 25.04.2024 | Trondheim Sprintcup, løp 3 | H 11-12 | 11.59 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 2 | H 11-12 | 25.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 1 | H 11-12 | 19.21 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2023 | Gimse by Night | C | 25.07 | 3 /9 | 0.46 | 15.49 | 0.29 | 18.01 | 3.06 | |
| 20.09.2023 | Tømmerholtnatta | DH -12 | 30.49 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2023 | STOK Ungdomsløp | H 11-12 | 38.50 | 4 /15 | 4.59 | 15.55 | 2.03 | 18.01 | 3.06 | |
| 08.09.2023 | Tour de Trondheim dag 1 m/Ungdomsløp 8 | H 11-12 | 15.14 | 6 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2023 | Wing4er 2023 - løp 4 - fellesstart | H 7-12 | 42.15 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | STOK Ungdomsløp 7 | H 11-12 | 15.51 | 8 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Ungdomsløp 6 | H 11-12 | 1.02.00 | 11 /13 | 15.47 | 24.05 | 6.08 | 18.53 | 3.36 | |
| 19.06.2023 | Wing4er 2023 - løp 2 / klubbmesterskap | H 7-12 | 44.15 | 7 /8 | 16.32 | (24.35) | 9.11 | 16.58 | 2.56 | |
| 08.01.2023 | STOK Vintercup #3 - Gateløp, Malvik | Nybegynner | 14.00 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | STOK Ungdomsløp 8 | N2-åpen 10-20 | 21.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2022 | Wing4er 2022 - løp 4 | H 7-12N | 28.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2022 | Wing4er 2022 - løp 3 | H 7-12N | 23.56 | – | 0.25 | 15.39 | 0.16 | 15.01 | 1.06 | – |
| 20.06.2022 | Wing4er 2022 - løp 2 / klubbmesterskap | H 7-12N | 21.17 | – | 0.31 | 13.00 | 0.19 | – | – | – |