Løperprofil
Rita Haugstvedt
Indre Østfold
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
18 løp
Sprintrankingen
16 løp
B-rankingen
11 løp
Skogsrankingen
nr. 1590 av 2062
Nr. 1590 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 153 av 179 i klassen D45–49 · nr. 31 av 35 i 1979-kullet
- Forventet kmtid
- 17.09
- Løpskapasitet
- 13.34
- O-evne
- 3.35
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 139 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±2,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1801 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1796 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1041 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0251 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,97 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5969 |
| bomVekt | 159,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9375 |
| bomStorSigma | 0,9423 |
| antallBom | 74 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0698 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0599 |
| havariVekt | 14,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,017 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3517 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0089 |
| fartSesongSin | 0,0221 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3611,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4565 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 734 av 1118
Nr. 734 av 1118 blant kvinner i Norge · nr. 65 av 92 i klassen D45–49 · nr. 15 av 22 i 1979-kullet
- Forventet kmtid
- 9.30
- Løpskapasitet
- 9.06
- O-evne
- 0.24
- Jevnhet ±
- 6,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.14
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±1,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 19.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1155 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1131 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0621 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0246 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4699 |
| bomVekt | 150,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4704 |
| bomStorSigma | 0,7571 |
| antallBom | 45 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0457 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0578 |
| havariVekt | 6,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0068 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7682 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0133 |
| fartSesongSin | −0,0053 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3373,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3524,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.00
- Løpskapasitet
- 14.28
- O-evne
- 3.32
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.08
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 129 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 26.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1231 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1135 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0815 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0607 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0763 |
| bomVekt | 65,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8577 |
| bomStorSigma | 1,0327 |
| antallBom | 40 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0396 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0805 |
| havariVekt | 3,91 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0038 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3856 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0103 |
| fartSesongSin | −0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3404,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4236,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.45
- Løpskapasitet
- 10.44
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.25
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 12.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1714 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,214 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0829 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1053 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0959 |
| bomVekt | 11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6155 |
| bomStorSigma | 0,7325 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,062 |
| havariVekt | 0,85 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9527 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2536,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3012,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 10.10.2026 Treningsløp Blåkollen, bom 12.13 | 56 | nr. 8045 |
| Bom over fem minutter | 0 | 10.10.2026 Treningsløp Blåkollen, bom 12.13 | 100 | nr. 8167 |
| Bom over ti minutter | 0 | 10.10.2026 Treningsløp Blåkollen, bom 12.13 | 211 | nr. 8194 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.2026 | Treningsløp Blåkollen | A-kort | 1.28.30 | 12 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D45 Kort | 58.15 | 84 /183 | 5.01 | 14.14 | 1.14 | 17.10 | 3.49 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D45 Kort | 47.43 | 89 /183 | 14.39 | 14.53 | 4.34 | 17.10 | 3.49 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D45 Kort | 49.01 | 157 /183 | 17.45 | 20.22 | 7.22 | 17.10 | 3.49 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D45 Kort | 1.29.37 | 132 /183 | 22.00 | 19.32 | 4.48 | 17.10 | 3.49 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D45 Kort | 47.40 | 72 /183 | 1.21 | 12.38 | 0.21 | 17.10 | 3.49 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | AM-åpen | 2.17.53 | 71 /79 | 45.08 | 20.40 | 6.46 | 17.45 | 3.53 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | AM-åpen | 1.10.22 | 38 /52 | 13.36 | 16.01 | 3.06 | 17.45 | 3.53 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | AK-åpen | 31.23 | 73 /85 | 11.03 | (14.25) | 5.05 | 9.40 | 0.26 | |
| 04.06.2026 | Råtass #10 Klubbmesterskap mellomdistanse | D 40 | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2026 | KM Sprint Del 1 -Individuelt | D 40- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2026 | Kråkecupen 2026 - Løp 2 - Pepperstad - (med Mossemesterskap sprint) | D40-49 | 32.11 | 3 /5 | 4.44 | 10.08 | 1.29 | 9.32 | 0.23 | |
| 07.05.2026 | Råtass #7 | A | 1.23.18 | 7 /14 | 10.12 | 18.43 | 2.18 | 17.35 | 3.22 | |
| 30.04.2026 | Råtass #6 | A | 1.11.18 | 9 /12 | 12.30 | 17.18 | 3.04 | 17.26 | 3.32 | |
| 26.04.2026 | Smaaleneneløpet | AM Åpen | 1.34.24 | 40 /47 | 17.51 | 18.30 | 3.31 | 17.26 | 3.32 | |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | D 40- | 22.27 | 11 /23 | 1.02 | 9.09 | 0.25 | 9.36 | 0.24 | |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | ÅL | 23.21 | 48 /100 | 1.42 | 9.37 | 0.42 | 9.36 | 0.24 | |
| 31.12.2025 | Nyttårsløpet, OK Moss | D 40- | 57.37 | 5 /7 | 8.07 | 14.21 | 2.01 | 16.25 | 3.11 | |
| 28.12.2025 | Kongens løp 4. dag jul 2025 | AK-åpen | 36.43 | 2 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D45 | 30.58 | 53 /98 | 5.56 | 14.43 | 2.49 | 17.21 | 3.41 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | D45 | 47.04 | 61 /86 | 15.32 | (14.26) | 4.46 | 9.43 | 0.26 | |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D45 | 20.21 | 39 /78 | 0.14 | 9.07 | 0.06 | 9.43 | 0.26 | |
| 18.09.2025 | Råtass #13 - Askimhallen | A | 19.41.27 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2025 | Råtass #11 - Skimtefjell | A | 1.21.04 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2025 | Råtass #10 og Klubbmesterskap sprint | D 17- | 20.02 | 4 /4 | 2.03 | 10.48 | 1.06 | 9.35 | 0.21 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Röd 6,0 | 1.28.15 | 14 /16 | 15.09 | 17.04 | 2.56 | 18.09 | 3.39 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Röd 6,0 | 1.31.19 | 13 /16 | 6.09 | 17.17 | 1.10 | 18.09 | 3.39 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Röd 6,0 | 1.24.19 | 14 /16 | 14.21 | 17.19 | 2.57 | 18.09 | 3.39 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Röd 6,0 | 1.45.29 | 14 /16 | 16.45 | 16.37 | 2.38 | 18.09 | 3.39 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | D 45- | 1.21.57 | 24 /28 | 16.27 | 15.30 | 3.07 | 18.54 | 4.08 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | AM-åpen | 1.38.28 | 75 /77 | 31.30 | (27.54) | 8.56 | 18.54 | 4.08 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | D 45- | 18.59 | 14 /33 | 1.11 | 8.38 | 0.32 | 9.05 | 0.21 | |
| 05.06.2025 | Råtass #8 og Klubbmesterskap mellomdistanse | D 17- | 1.19.33 | 4 /5 | 13.12 | 18.33 | 3.05 | 18.54 | 4.08 | |
| 15.05.2025 | Råtass #6 | A/B | 1.03.33 | 11 /16 | 4.50 | 15.39 | 1.11 | 16.23 | 2.40 | |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 49.26 | 6 /49 | 1.28 | 14.12 | 0.25 | 17.54 | 3.27 | |
| 27.03.2025 | Råtass #2 | A | 35.31 | 6 /8 | 4.34 | 15.03 | 1.56 | 15.34 | 2.42 | |
| 20.03.2025 | Råtass #1 | A | 56.42 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 19.01.2025 | Øst for fjorden - Indoor - Løp #1 Malakoff VGS | B-åpen | 1.05.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.01.2025 | Øst for fjorden - Indoor - Løp #1 Malakoff VGS | B-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2024 | Nyttårsløpet, OK Moss | B-åpen | 1.06.02 | 7 /23 | 15.48 | 19.12 | 4.36 | 19.04 | 4.21 | |
| 26.12.2024 | Kongens løp 2. dag jul | 2,8 km | 33.06 | 7 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Orange (Medelsvår) | 30.55 | 89 /249 | 4.03 | 15.01 | 1.58 | 19.00 | 4.15 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | Orange 1,5 km | 16.34 | 89 /165 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Orange | 21.16 | 64 /133 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2024 | Råtass #11 | C | 41.33 | 4 /7 | 4.02 | 13.11 | 1.17 | 13.45 | 1.59 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | Medelsvår 4,0 | 1.27.14 | 68 /138 | 23.25 | 18.27 | 4.57 | 19.01 | 4.26 | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | Medelsvår 4,0 | 1.09.05 | 90 /138 | 21.39 | 21.30 | 6.44 | 19.01 | 4.26 | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Medelsvår 4,0 | 55.18 | 48 /138 | 9.25 | 16.13 | 2.46 | 19.01 | 4.26 | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Medelsvår 4,0 | 57.09 | 43 /138 | 11.55 | 18.00 | 3.45 | 19.01 | 4.26 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 1.12.10 | 81 /368 | 9.46 | 21.06 | 2.51 | – | – | – |
| 16.05.2024 | Råtass #3 Klubbmesterskap sprint | D 17- | 24.05 | 1 /2 | 1.42 | 9.36 | 0.41 | 9.59 | 0.22 | |
| 02.05.2024 | Råtass #2 | A/B | 1.23.24 | 14 /15 | 25.38 | 19.19 | 5.56 | 15.52 | 3.08 | – |
| 25.04.2024 | Råtass #1 | A/B | 52.35 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2024 | Råtass #1 | C | 25.25 | 6 /9 | 4.35 | 16.31 | 2.59 | 15.19 | 2.19 | |
| 21.01.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #2 | d1 | 49.20 | 20 /22 | 17.02 | (17.46) | 6.08 | 10.12 | 0.24 | |
| 21.01.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #2 | d2 | 43.00 | 11 /21 | 8.24 | 12.52 | 2.31 | 10.12 | 0.24 | |
| 21.01.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #2 | d3 | 35.13 | 13 /16 | 9.35 | 12.45 | 3.28 | 10.12 | 0.24 | |
| 24.09.2023 | KM Lang | C-åpen 17- | 25.12 | 1 /4 | 5.08 | 15.13 | 3.06 | 14.23 | 2.12 | – |
| 31.08.2023 | Råtass #9 | C | 1.05.10 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2023 | Råtass #7 | AB4km | 47.59 | 8 /13 | 7.28 | 13.52 | 2.10 | – | – | – |
| 01.06.2023 | Råtass #4 | C2.5km | 26.44 | 2 /6 | 1.24 | 10.28 | 0.33 | – | – | – |
| 11.05.2023 | Råtass #2 med klubbmesterskap sprint | D 17-69 | 22.43 | 2 /4 | 0.02 | 8.53 | 0.01 | 9.35 | 0.20 | |
| 25.03.2023 | Blåveissprinten | B-åpen 17- | 40.18 | 10 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2023 | OK MOSS INDOOR CHALLENGE | Dame A- 1 | 41.12 | 15 | 16.46 | (20.03) | 8.10 | 9.47 | 0.21 | – |
| 18.02.2023 | OK MOSS INDOOR CHALLENGE | Dame A- 2 | 20.08 | 8 | 4.18 | 11.08 | 2.23 | 9.47 | 0.21 | – |
| 18.02.2023 | OK MOSS INDOOR CHALLENGE | Dame A- 3 | 16.33 | 5 | 2.36 | 10.54 | 1.43 | 9.47 | 0.21 | – |
| 20.11.2022 | Kråkecup´n #2 | Normal lang | 38.19 | 6 | 2.37 | 9.42 | 0.40 | – | – | – |
| 31.07.2022 | Morgenfrisk #7 | B/C | 1.27.09 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2022 | klubbmesterskap Sprint og Råtass #3 | B-Åpen | 26.24 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.02.2022 | Vinterråtassen 2022 # 2 | 5,0 L | 45.55 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | KM mellomdistanse | Ledsager | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2021 | Klubbmesterskap sprint/Råtassløp #3 | 2,5 A åpen | 23.14 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2020 | Ungdomsserien løp 5 | Ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |