Løperprofil
Vegard Island
Tønsberg og Omegn
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
10 løp
Sprintrankingen
7 løp
B-rankingen
15 løp
Skogsrankingen
nr. 2614 av 3540
Nr. 2614 av 3540 blant menn i Norge · nr. 283 av 354 i klassen H50–54 · nr. 73 av 93 i 1972-kullet
- Forventet kmtid
- 14.12
- Løpskapasitet
- 12.52
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 16.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1295 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1395 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0715 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0361 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,59 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,033 |
| bomVekt | 78,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5529 |
| bomStorSigma | 0,7549 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0587 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1015 |
| havariVekt | 4,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0148 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2687 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0041 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3423,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3781,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.04
- Løpskapasitet
- 8.54
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 4,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 49 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 27.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0942 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0973 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0492 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0641 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,297 |
| bomVekt | 51,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,8904 |
| bomStorSigma | 0,4385 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0698 |
| havariVekt | 1,81 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9301 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0012 |
| fartSesongSin | −0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3300,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3361,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 196 av 302
Nr. 196 av 302 blant menn i Norge · nr. 12 av 27 i klassen H50–54 · nr. 4 av 9 i 1972-kullet
- Forventet kmtid
- 15.53
- Løpskapasitet
- 13.22
- O-evne
- 2.31
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 133 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 01.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0414 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0375 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1036 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0306 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,49 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8879 |
| bomVekt | 91,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8937 |
| bomStorSigma | 0,8381 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0558 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1059 |
| havariVekt | 6,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0091 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8901 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0078 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3143,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3736,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.39
- Løpskapasitet
- 12.39
- O-evne
- 2.59
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.34
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 141 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0079 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1392 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2051 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9996 |
| bomVekt | 1,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9454 |
| bomStorSigma | 0,9193 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2989 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3694,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 08.09.2026 Vestfold Høstcup 4, bom 2.34 | 96 | nr. 5321 |
| Bom over fem minutter | 103 | 19.05.2026 Vestfold vårcup 6, bom 8.34 | 119 | nr. 2688 |
| Bom over ti minutter | 547 | 10.07.2022 Sørlandsgaloppen, bom 28.50 | 547 | nr. 2073 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.09.2026 | Vestfold Høstcup 4 | B-åpen | 28.38 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | Vestfold Høstcup 3 | B-åpen | 50.34 | 7 /18 | 7.04 | 17.46 | 2.29 | 15.52 | 2.31 | |
| 25.08.2026 | Vestfold Høstcup #2 | B-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Vestfold Vårcup løp 9 | H 50- | 34.56 | 13 /13 | 3.44 | 15.10 | 1.37 | 13.59 | 1.18 | |
| 09.06.2026 | Vestfold Vårcup løp 8 | H 50- | 29.08 | 10 /13 | 1.22 | 12.44 | 0.36 | 13.59 | 1.18 | |
| 02.06.2026 | Vestfold vårcup 7 | H 50- | 42.59 | 15 /20 | 3.28 | 13.04 | 1.03 | 13.59 | 1.18 | |
| 19.05.2026 | Vestfold vårcup 6 | B-åpen | 1.01.08 | 8 /14 | 25.06 | (27.40) | 11.21 | 15.26 | 2.31 | |
| 12.05.2026 | Vestfold Vårcup | B-åpen | 55.50 | 6 /14 | 9.53 | 15.49 | 2.50 | 15.26 | 2.31 | |
| 05.05.2026 | Vestfold Vårcup løp 4 | B-åpen | 18.43 | 3 /9 | 0.26 | 13.03 | 0.18 | 15.26 | 2.31 | |
| 13.07.2025 | BBrave, Fjelløpet 2025, dag 2 | AM-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.07.2025 | BBrave, Fjelløpet 2025, dag 1 | AK-åpen 17- | 56.06 | 3 /19 | 0.04 | 12.14 | 0.01 | 13.42 | 1.16 | |
| 27.05.2025 | Vestfold Vårcup 8 | H 50- | 26.14 | 18 /20 | 1.53 | 9.59 | 0.43 | 9.01 | 0.11 | |
| 20.05.2025 | Vestfold vårcup 7 | B-åpen | 35.15 | 1 /7 | 2.22 | 12.29 | 0.50 | 14.19 | 1.32 | |
| 15.05.2025 | Klubbmesterskap sprint - OTO | H17-59 | 32.32 | 5 /8 | 2.47 | 9.19 | 0.48 | 9.01 | 0.11 | |
| 13.05.2025 | Vestfold vårcup 6 | B-åpen | 28.36 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | Vestfold Vårcup 4 | B-åpen | 41.34 | 4 /10 | 7.41 | 14.50 | 2.45 | 14.51 | 1.39 | |
| 22.04.2025 | Vestfold Vårcup 3 | B-åpen | 27.55 | 2 /8 | 0.29 | 13.53 | 0.14 | 14.51 | 1.39 | |
| 13.04.2025 | BBrave, Palmeløpet 2025, dag 2 | Herrer A-lang | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2025 | BBrave, Palmeløpet 2025, dag 1 | Herrer B | 50.00 | 10 /18 | 12.16 | 17.29 | 4.17 | 14.02 | 1.27 | |
| 17.09.2024 | Vestfold Høstcup løp 5 | H 50- | 54.00 | 15 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Vestfold Høstcup 4 | B-åpen | 45.08 | 3 /10 | 0.27 | 14.53 | 0.09 | 15.01 | 1.37 | |
| 27.08.2024 | Vestfold Høstcup 2 | H50 | 24.18 | 10 /14 | 0.19 | 9.00 | 0.07 | 8.50 | 0.08 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 50.43 | 31 /368 | 7.56 | 14.50 | 2.19 | 14.45 | 1.45 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 50 | 58.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | Vestfold Vårcup løp 9 | H 50- | 48.45 | 9 /14 | 6.18 | 13.35 | 1.45 | 12.59 | 1.13 | |
| 11.06.2024 | Vestfold Vårcup 8 | B-åpen | 30.00 | 3 /10 | 2.10 | 13.15 | 0.57 | 14.45 | 1.45 | |
| 04.06.2024 | Vestfold Vårcup 7 | A-åpen | 26.51 | 1 /2 | 0.40 | 8.49 | 0.13 | 8.53 | 0.08 | |
| 28.05.2024 | Vestfold Vårcup 6 | B-åpen | 48.56 | 1 /5 | 2.56 | 16.15 | 0.58 | 15.09 | 1.46 | |
| 14.05.2024 | Vestfold vårcup 5 | B-åpen | 32.39 | 2 /9 | 1.03 | 12.09 | 0.23 | 15.09 | 1.46 | |
| 23.04.2024 | Vestfold Vårcup 3 | A-åpen | 25.42 | 3 /6 | 1.04 | 8.58 | 0.22 | 8.54 | 0.10 | |
| 16.04.2024 | Vestfold Vårcup 2 | B-åpen | 52.16 | 5 /10 | 5.57 | (22.49) | 2.36 | 16.01 | 2.19 | |
| 09.04.2024 | Vestfold Vårcup løp 1 | B-åpen | 46.47 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | Vestfold Høstcup 7 | B-åpen | 33.59 | 3 /8 | 8.28 | 17.39 | 4.24 | 16.10 | 2.48 | – |
| 19.09.2023 | Vestfold Høstcup 6 | B-åpen | 44.39 | 3 /13 | 2.58 | 13.03 | 0.52 | 16.10 | 2.48 | – |
| 12.09.2023 | Vestfold Høstcup 5 | B-åpen | 47.40 | 8 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2023 | Vestfold Høstcup 4 | B-åpen | 15.41 | 1 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | Vestfold Høstcup 3 | B-åpen | 1.01.50 | 6 /14 | 13.23 | 19.43 | 4.16 | – | – | – |
| 22.08.2023 | Vestfold Høstcup 2 | B-åpen | 41.47 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 18.07.2023 | Stavernsprinten | Herrer A | 26.16 | 48 /58 | 2.21 | 10.17 | 0.55 | 9.05 | 0.11 | |
| 06.06.2023 | Vestfold Vårcup 5 | H15B | 31.31 | 1 /3 | 2.39 | 10.17 | 0.52 | 8.45 | 0.09 | – |
| 18.04.2023 | Vestfold Vårcup 1 | H17C | 13.31 | 1 /2 | 0.00 | 7.25 | 0.00 | – | – | – |
| 27.09.2022 | Vestfold Høstcup 7 | H17C | 23.34 | 1 /4 | 0.53 | 11.22 | 0.26 | 11.44 | 0.52 | |
| 13.09.2022 | Vestfold Høstcup 5 | H17C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2022 | Vestfold Høstcup 4 | H17C | 22.31 | 1 /2 | 5.00 | 13.58 | 3.06 | 11.44 | 0.52 | |
| 25.08.2022 | Klubbmesterskap for OTO og OK Horten | H 17-C | 19.51 | 1 /2 | 1.37 | 11.41 | 0.57 | 11.50 | 0.55 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 1.21.44 | 30 /108 | 39.12 | 23.08 | 11.06 | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | N2-åpen 17- | 12.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2019 | Vestfold Vårcup 2 | H15B | 31.29 | 2 /3 | 6.24 | (15.40) | 3.11 | 10.24 | 1.06 | – |
| 30.03.2019 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | H 17N | 18.53 | 1 /2 | 0.13 | 7.45 | 0.05 | – | – | – |