Løperprofil
Sigve Øksendal
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.48
- Løpskapasitet
- 11.13
- O-evne
- 2.36
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.03
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 129 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 16.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0088 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0561 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0833 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0732 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,65 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,04 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4204 |
| bomVekt | 18,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8571 |
| bomStorSigma | 0,8001 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1878 |
| havariVekt | 2,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0033 |
| fartSesongSin | −0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2984,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3675,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.29
- Løpskapasitet
- 7.12
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 21.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1194 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1147 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0613 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,88 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5592 |
| bomVekt | 11,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,163 |
| bomStorSigma | 0,6223 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1659 |
| havariVekt | 1,58 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2667 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2773,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.37
- Løpskapasitet
- 10.56
- O-evne
- 3.41
- Jevnhet ±
- 12,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.05
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 145 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 06.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1609 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1728 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1227 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0711 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,91 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1163 |
| bomVekt | 32,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9742 |
| bomStorSigma | 0,9165 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,046 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 1,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0073 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9669 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2573,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3439 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 16.05.2026 Kretsløp Melshei (RR), bom 10.17 | 45 | nr. 6553 |
| Bom over fem minutter | 4 | 16.05.2026 Kretsløp Melshei (RR), bom 10.17 | 46 | nr. 7595 |
| Bom over ti minutter | 4 | 16.05.2026 Kretsløp Melshei (RR), bom 10.17 | 91 | nr. 8026 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 7 - Vannassen | A-åpen | 25.40 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2026 | Kretsløp Melshei (RR) | A-Lang | 1.20.34 | 2 /2 | 23.02 | 16.20 | 4.42 | 13.45 | 2.43 | – |
| 22.03.2026 | KOK 2 dagers. Mellomdistanse | AL-åpen | 1.35.54 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.03.2026 | KOK 2 dagers Sprint i Abra Havn | A-åpen | 22.38 | 60 /89 | 5.59 | 9.52 | 2.36 | – | – | – |
| 20.03.2026 | KOK 2 dagers Natt-o i Dyreparken | AL-åpen | 1.27.08 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.10.2025 | HARDHAUSEN | CHMH | 39.34 | 5 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 28.27 | 14 /75 | 4.11 | 12.23 | 1.49 | 14.54 | 3.32 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 42.39 | 21 /245 | 14.19 | 15.00 | 5.02 | 14.54 | 3.32 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 1.03.58 | 56 /245 | 14.17 | 19.48 | 4.25 | 14.54 | 3.32 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2025 | Ungdomscup 2 - Kleivane | B-åpen | 16.31 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2024 | Klubbmesterskap Sandnes IL | H17 | 1.32.07 | 15 /15 | 13.14 | 18.56 | 2.43 | – | – | – |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | H 17- | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 21.28 | 15 /368 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 47.09 | 16 /368 | 10.26 | 13.47 | 3.03 | 15.10 | 3.38 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 35.52 | 31 /86 | 11.15 | 14.57 | 4.41 | 15.10 | 3.38 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 49.18 | 65 /368 | 15.01 | 18.43 | 5.42 | 15.10 | 3.38 | – |
| 28.10.2023 | HARDHAUSEN, Melshei | H 17- | 2.22.22 | 8 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2023 | Kretsløp (RR2) | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.11.2022 | Klubbmesterskap Sandnes IL | Åpen C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.09.2026 | Sørmarkstafetten | stafett | Sandnes IL (Rogaland) 4 | 1 | 22.34 | 14 | – |