Løperprofil
Elin Krogstad
Lillomarka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 1062 av 2067
Nr. 1062 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 86 av 118 i klassen D35–39 · nr. 28 av 31 i 1988-kullet
- Forventet kmtid
- 14.06
- Løpskapasitet
- 13.36
- O-evne
- 0.30
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 41 (sist 04.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1841 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1845 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0839 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0372 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,32 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,724 |
| bomVekt | 58,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0315 |
| bomStorSigma | 0,5755 |
| antallBom | 70 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,042 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0599 |
| havariVekt | 3,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0054 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0743 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0026 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3619,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3751,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.09
- Løpskapasitet
- 9.00
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 54 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 07.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1042 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1254 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0597 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0539 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9885 |
| bomVekt | 17,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,987 |
| bomStorSigma | 0,5835 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0782 |
| havariVekt | 0,75 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3335,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3391,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.54
- Løpskapasitet
- 13.00
- O-evne
- 1.54
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.19
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 22.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0158 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0212 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0851 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8821 |
| bomVekt | 6,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6815 |
| bomStorSigma | 0,7534 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0772 |
| havariVekt | 0,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3059,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3505,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 79 | 22.03.2026 KOK 2 dagers. Mellomdistanse, bom 2.13 | 141 | nr. 921 |
| Bom over fem minutter | 711 | hele karrieren siden 2011 | 711 | nr. 395 |
| Bom over ti minutter | 711 | hele karrieren siden 2011 | 711 | nr. 1692 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.05.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #3 | DB | 48.01 | 15 /23 | 2.57 | 16.28 | 1.01 | 13.55 | 0.30 | |
| 27.04.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #2 | DB | 42.55 | 4 /18 | 1.54 | 14.53 | 0.41 | 13.34 | 0.31 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | AK-åpen | 38.47 | 17 /49 | 0.51 | 12.53 | 0.17 | 13.34 | 0.31 | |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | ÅL | 23.24 | 50 /100 | 0.41 | 9.37 | 0.17 | 9.14 | 0.09 | – |
| 28.03.2026 | BBrave Oslo løp 1 - Run for the Children of Ukraine | AK-Åpen | 27.26 | 2 /12 | 0.12 | 12.19 | 0.05 | 13.18 | 0.40 | |
| 22.03.2026 | KOK 2 dagers. Mellomdistanse | B-åpen 17- | 25.37 | 21 /59 | 2.19 | 14.00 | 1.16 | 14.48 | 1.48 | – |
| 21.03.2026 | KOK 2 dagers Sprint i Abra Havn | B-åpen 17- | 18.22 | 14 /87 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | AM-åpen | 51.21 | 50 /77 | 2.57 | 14.33 | 0.50 | 14.13 | 0.47 | |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | AK-åpen | 33.29 | 23 /73 | 1.00 | 12.41 | 0.23 | 13.24 | 0.38 | |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | AK-åpen | 35.05 | 31 /67 | 0.41 | 13.42 | 0.16 | 14.04 | 0.43 | |
| 02.04.2022 | Blåveissprinten | AK-åpen | 38.34 | 6 /17 | 0.58 | 11.27 | 0.17 | 10.33 | 0.07 | – |
| 22.05.2017 | Tour of Lillomarka 2017 – løp 3 | DC | 23.45 | 1 /3 | 1.36 | 11.15 | 0.45 | 12.42 | 0.40 | |
| 15.05.2017 | Tour of Lillomarka 2017 – løp 2 | DC | 22.59 | 1 /8 | 1.58 | 13.09 | 1.07 | 12.42 | 0.40 | |
| 02.05.2016 | Tour of Lillomarka vår 2016 – løp 5 | DB | 55.05 | 2 /7 | 1.56 | 13.38 | 0.29 | 13.02 | 0.45 | |
| 24.04.2016 | Norwegian Spring - Solrenningen | DIR-AK | 47.11 | 20 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2016 | Norwegian Spring - Vårspretten | D 17- | 50.06 | 12 /16 | 6.08 | 14.57 | 1.50 | 13.01 | 0.45 | |
| 12.09.2015 | Publikumsløp NM | D17-18 | 39.23 | 8 | 1.19 | 12.38 | 0.25 | 12.47 | 0.41 | |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | D 21- K | 55.29 | 9 /61 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | D 21- K | 40.22 | 10 /61 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | D 21- K | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2015 | Tour of Lillomarka våren 2015 – løp 5 | DB | 45.57 | 1 /6 | 3.22 | 13.52 | 1.01 | 12.47 | 0.42 | |
| 11.05.2015 | Tour of Lillomarka våren 2015 – løp 4 | DB | 39.15 | 1 /4 | 0.37 | 12.03 | 0.11 | 12.47 | 0.42 | |
| 04.05.2015 | Tour of Lillomarka våren 2015 – løp 3 | DB | 41.32 | 2 /6 | 2.37 | 12.39 | 0.48 | 12.47 | 0.42 | |
| 27.04.2015 | Tour of Lillomarka våren 2015 – løp 2 | DB | 31.34 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2015 | Smaaleneneløpet, ordinære klasser | D17AK | 56.05 | 5 /11 | 1.21 | 12.13 | 0.18 | 12.53 | 0.44 | |
| 25.04.2015 | Lørdagskjappen, ordinære klasser | D 17-AK | 46.21 | 5 /23 | 1.44 | 11.28 | 0.26 | 12.53 | 0.44 | |
| 20.04.2015 | Tour of Lillomarka våren 2015 – løp 1 | DA | 1.00.09 | 6 /12 | 2.53 | 12.42 | 0.37 | 12.53 | 0.44 | |
| 27.01.2015 | ØstNattCup Vinter-O 2 Tour of Lillomarka | DB | 29.08 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 13.01.2015 | ØstNattCup Vinter-O 1 Tour of Lillomarka | DB | 48.32 | 3 /3 | 5.40 | 12.48 | 1.30 | 13.19 | 0.47 | |
| 03.12.2014 | Østnatt-Cup løp 4 | B-Åpen | 58.26 | 5 /14 | 5.27 | 13.58 | 1.18 | 14.00 | 1.06 | – |
| 19.11.2014 | Østnatt-Cup løp 2 | B-åpen | 35.08 | 6 /15 | 1.09 | 12.49 | 0.25 | – | – | – |
| 15.09.2014 | Tour of Lillomarka høst 2014 - løp 5 | DB | 42.40 | 2 /12 | 2.11 | 13.35 | 0.42 | 13.32 | 0.44 | |
| 08.09.2014 | Tour of Lillomarka høst 2014 - løp 4 | DB | 52.31 | 1 /6 | 1.53 | 12.11 | 0.26 | 13.32 | 0.44 | |
| 01.09.2014 | Tour of Lillomarka høst 2014 - løp 3 | DB | 39.40 | 2 /8 | 1.49 | 13.15 | 0.36 | 13.32 | 0.44 | |
| 20.08.2014 | Tour of Lillomarka høst 2014 - løp 1 | DB | 42.18 | 5 /11 | 1.18 | 13.40 | 0.25 | 13.48 | 0.51 | |
| 14.07.2014 | Heidalsveka - Brurusten - Viul OK | 4.1 km K | 48.39 | 19 /21 | 6.44 | 15.35 | 2.09 | 13.41 | 0.55 | |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | DIRA2 | 44.36 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2014 | Norsk O-Festival | N-aapen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2014 | Tour of Lillomarka vår 2014 - løp 3 | DC | 43.12 | 1 /4 | 1.46 | 14.20 | 0.35 | 13.27 | 0.47 | |
| 12.05.2014 | Tour of Lillomarka vår 2014 - løp 2 | DC | 35.22 | 2 /2 | 1.06 | 14.25 | 0.27 | 13.27 | 0.47 | |
| 12.06.2013 | AndyCap 2013 | D 21- | 57.01 | 1 /2 | 4.06 | 13.00 | 0.56 | 12.43 | 0.53 | |
| 20.05.2013 | Løvspretten med VM test senior | D 21- | 49.57 | 10 | 1.28 | 11.48 | 0.21 | 12.43 | 0.53 | |
| 19.05.2013 | Elgdilten med VM test senior | D 21- | 1.35.15 | 9 /11 | 10.46 | 13.45 | 1.33 | 12.43 | 0.53 | |
| 09.04.2013 | Oslo City Cup, Løp nr. 1 | D17 | 25.35 | 26 /54 | 0.27 | 8.37 | 0.09 | – | – | – |
| 22.02.2013 | Høiås Trimtex Night Cup 5 | Damer | 53.17 | 3 /3 | 6.36 | 13.06 | 1.37 | 12.32 | 0.43 | |
| 03.02.2013 | Bergen Sprint Camp | D21- | 0.00 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.02.2013 | Bergen Sprint Camp | D21- | 0.00 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 25.01.2013 | Høiås Trimtex Night Cup 4 | Damer | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.11.2012 | Høiås Saucony Day Cup 1 | Damer | 1.17.47 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2012 | Harry Lagert Nattcup, Løp nr 3 | C-Lokal | 45.46 | 54 /73 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2012 | Harry Lagert Nattcup, Løp nr 2 | C-Lokal | 54.33 | 46 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2012 | Ivar-O-løpet, KM mellom, Trimtexcup | D21- | 1.01.25 | 27 /33 | 1.41 | 12.49 | 0.21 | 12.22 | 0.31 | |
| 25.08.2012 | Romeriksløpet, KM-langdistanse, Trimtex Cup | D 17-AK | 58.08 | 4 /8 | 1.43 | 12.06 | 0.21 | 12.16 | 0.34 | |
| 22.08.2012 | LOL klubbmesterskap lang 2012 | D 17- | 35.50 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2012 | Pinseløp 2 | D 17-AK | 40.45 | 2 /25 | 0.14 | 10.56 | 0.04 | 12.24 | 0.36 | |
| 26.05.2012 | Pinseløp 1 | D 17-AK | 34.22 | 4 /27 | 0.28 | 11.11 | 0.09 | 12.24 | 0.36 | |
| 13.05.2012 | Vårløpet, Trimtexcup | D 21- | 37.00 | 12 /20 | 2.24 | 11.58 | 0.47 | 12.24 | 0.36 | |
| 12.05.2012 | Eikerløpet | D 21- | 1.18.39 | 5 /11 | 2.05 | 13.06 | 0.21 | 12.24 | 0.36 | |
| 22.04.2012 | Norwegian Spring - Solrenningen | D 21- | 1.07.43 | 19 /25 | 2.37 | 12.19 | 0.29 | 13.27 | 0.51 | |
| 13.04.2012 | AOOK NM og Tiomila natt-trening | D17 | 51.42 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.01.2012 | Høiås Trimtex Night Cup 4 | Damer | 51.38 | 15 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 30.11.2011 | Oslo Night Cup Finale (Lillomarka OL) | Løype: Mellom A | 1.16.18 | 14 | 5.03 | 13.44 | 0.55 | 13.53 | 0.56 | |
| 28.09.2011 | Harry Lagert Nattcup 2 | C-Lokal | 53.28 | 48 /64 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2011 | Harry Lagert Nattcup 1 | C-Lokal | 49.18 | 29 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2011 | KM mellom | D 21- | 1.07.41 | 8 /10 | 7.38 | 15.05 | 1.42 | 14.05 | 0.53 | |
| 03.09.2011 | Nydalten (med KM lang) | D17- A kort | 48.28 | 11 /14 | 0.05 | 12.29 | 0.01 | 14.05 | 0.53 | |
| 05.06.2011 | Trondheim Open | Direkte B2.7 | 31.54 | 4 /9 | 0.59 | 14.32 | 0.27 | 14.46 | 0.31 | – |
| 04.06.2011 | Trondheim Open | D21 | 52.03 | 27 /35 | 1.41 | 15.27 | 0.30 | 14.46 | 0.31 | – |
| 09.04.2011 | NTNUIs Tiotestløp | Løype: D12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2010 | KM Stafett STOK/NTOK | Løype: L2 D17 AA | 1.04.11 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2009 | KKC3 | Løype: B1 | 1.21.50 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2008 | KKC Finale | Babes | 1.19.39 | 9 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2008 | KaffeKoppCup - løp 3 | Babes | 1.00.00 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2008 | KaffeKoppCup - løp 3 | Løype: L6 | 1.00.00 | 3 | – | – | – | – | – | – |