Løperprofil

Selma Salvesen

Oppsal

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

B-rankingen

12 løp
15.0018.0021.0024.0027.002026Sørlandsgaloppen 2025 06.07.2025: 20.10Oppsals klubbmesterskap 2025 19.08.2025: 20.33Knut Valstads Minneløp 31.08.2025: 29.07O-event, dag 3 - Zoorientering 09.11.2025: 21.35Göteborgspremiären, medel 14.03.2026: 16.08Göteborgspremiären, lång 15.03.2026: 22.03Knut Valstads minneløp 07.06.2026: 18.34Midtsommerløpet 14.06.2026: 15.19Hovedløpet Langdistanse 01.08.2026: 15.41Klubbmesterskap Oppsal orientering 25.08.2026: 19.34KM langdistanse Trimtex cup 29.08.2026: 17.07

C-rankingen

5 løp
16.0018.0020.0022.0024.0026.002025Klubbmesterskap 2024 - Oppsal Orientering 10.09.2024: 17.57O-troll-festivalen 21.09.2024: 20.33Skumleløpet 15.10.2024: 25.36Oppsals klubbmesterskap i nattorientering 22.10.2024: 20.46KM Natt AOOK 16.09.2025: 26.04

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
11.50
Løpskapasitet
10.39
O-evne
1.11
Jevnhet ±
7,9 %
Usikkerhet ±
3.27
Sikkerhet
0
Bommer per løp
2,6
Typisk bom
87 s
Disk/brutt
5 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 17.10.2020)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0597
fartMuRaa (evne før krymping)0,385
fartSigma (dagsform-spredning)0,0786
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2563
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,28
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9519
bomVekt1,01
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4608
bomStorSigma0,8098
antallBom1
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0817
havariVekt0,3
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2834,9
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3149
beregnet05.11.2026

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
7.34
Løpskapasitet
7.26
O-evne
0.08
Jevnhet ±
7,1 %
Usikkerhet ±
0.23
Sikkerhet
1
Bommer per løp
0,6
Typisk bom
68 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 16.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0883
fartMuRaa (evne før krymping)−0,1343
fartSigma (dagsform-spredning)0,0714
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0495
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,72
evidensVekt (sikkerheten)1,07
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,6605
bomVekt11,78
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2231
bomStorSigma0,7076
antallBom0
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0534
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0813
havariVekt1,2
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0
fartSesongSin−0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2753,5
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2804,4
beregnet05.11.2026

B-rankingen

nr. 240 av 335

Nr. 240 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 88 av 97 i klassen D13–14 · nr. 48 av 53 i 2012-kullet

Forventet kmtid
18.17
Løpskapasitet
15.36
O-evne
2.42
Jevnhet ±
10,9 %
Usikkerhet ±
0.33
Sikkerhet
10
Bommer per løp
4,6
Typisk bom
98 s
Disk/brutt
3 %
Distanseprofil
best på korte (+0,4 % per dobling)
Sesongprofil
best i februar (±0,9 %)
Løp i grunnlaget
13 (sist 29.08.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1954
fartMuRaa (evne før krymping)0,2195
fartSigma (dagsform-spredning)0,1093
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0295
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)6,13
evidensVekt (sikkerheten)10,26
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,3128
bomVekt92,08
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5866
bomStorSigma0,8186
antallBom43
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,035
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0946
havariVekt9,73
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0063
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,1201
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0047
fartSesongSin−0,0076
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2349
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)764,9
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3669,4
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4304,1
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
16.33
Løpskapasitet
14.07
O-evne
2.25
Jevnhet ±
9,3 %
Usikkerhet ±
1.11
Sikkerhet
3
Bommer per løp
3,3
Typisk bom
122 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
best på lange (−0,1 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
5 (sist 16.09.2025)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1017
fartMuRaa (evne før krymping)0,1868
fartSigma (dagsform-spredning)0,0933
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0694
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,69
evidensVekt (sikkerheten)2,8
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0079
bomVekt20,21
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,8038
bomStorSigma0,8312
antallBom11
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0574
havariVekt1,55
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0008
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8579
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0017
fartSesongSin−0,0001
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3335,5
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3907,5
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (754 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 0 13.10.2026 Klubbmesterskap natt, bom 2.35 120 –
Bom over fem minutter 253 15.03.2026 Göteborgspremiären, lång, bom 7.02 253 –
Bom over ti minutter 331 16.09.2025 KM Natt AOOK, bom 11.31 338 –

Løp

58 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
13.10.2026 Klubbmesterskap natt D13-14 1.19.58 1 /1 – – – – – –
29.08.2026 KM langdistanse Trimtex cup D 13-14 51.45 10 /13 4.22 17.07 1.27 18.28 2.48
25.08.2026 Klubbmesterskap Oppsal orientering D13-14 1.17.42 1 /1 8.35 19.34 2.10 18.28 2.48
02.08.2026 Hovedløpet sprint D14 25.16 34 /45 – – – – – –
01.08.2026 Hovedløpet Langdistanse D14 50.49 28 /37 2.48 15.41 0.52 18.28 2.48
16.06.2026 Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering Ungdom C 10.24 4 /10 0.05 7.03 0.03 7.55 0.08 –
14.06.2026 Midtsommerløpet D13-14 29.54 28 /48 4.44 15.19 2.26 19.08 3.10
13.06.2026 Camp Stokke - innendørsorientering D 13-14 28.07 17 /47 – – – – – –
13.06.2026 Midtsommersprinten D13-14 18.06 30 /47 – – – – – –
07.06.2026 Knut Valstads minneløp D 13-14 1.12.59 10 /11 7.56 18.34 2.01 19.08 3.10
05.05.2026 Oslo City Cup - Finale D13-14 54.58 5 /16 – – – – – –
28.04.2026 Oslo City Cup løp 4 D 13-14 28.50 9 /15 – – – – – –
21.04.2026 Oslo City Cup løp 3 D13-14 31.31 10 /19 – – – – – –
14.04.2026 Oslo City Cup løp 2 D 13-14 25.18 6 /17 – – – – – –
07.04.2026 Oslo City Cup løp 1 D13-14 28.17 21 /28 – – – – – –
15.03.2026 Göteborgspremiären, lång D14 1.13.32 38 /44 9.30 22.03 2.51 20.47 3.41
14.03.2026 Göteborgspremiären, medel D14 48.40 37 /50 3.16 16.08 1.05 20.47 3.41
09.11.2025 O-event, dag 3 - Zoorientering D13 42.41 81 /100 10.30 21.35 5.18 21.37 4.13
08.11.2025 O-event, dag 2 - Downhill sprint D13 21.55 76 /95 – – – – – –
07.11.2025 O-event, dag 1 - Sprint by Night D13 22.06 74 /90 – – – – – –
28.10.2025 Oppsals klubbmesterskap natt D 13-14 1.32.03 Brutt – – – – – –
16.09.2025 KM Natt AOOK C åpen 53.23 2 /2 16.04 26.04 7.51 18.58 2.57
31.08.2025 Knut Valstads Minneløp D 13-14 1.40.43 16 /16 24.28 29.07 7.04 22.34 4.21
19.08.2025 Oppsals klubbmesterskap 2025 D 13-14 1.10.53 1 /1 4.52 20.33 1.25 22.34 4.21
06.07.2025 Sørlandsgaloppen 2025 D 13-14 53.38 28 /109 9.17 20.10 3.29 20.49 3.37 –
06.07.2025 Sørlandsgaloppen 2025 D 13-14 1.25.57 34 /109 34.07 (32.29) 12.54 20.49 3.37 –
17.06.2025 Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering Ungdom C 19.59 2 /2 1.01 7.01 0.21 – – –
15.06.2025 Midtsommerløpet D13-14 47.26 37 /44 3.08 22.24 1.29 – – –
14.06.2025 CSI - Camp Stokke Indoor D 13-14 41.47 33 /41 – – – – – –
14.06.2025 Midtsommersprinten D13-14 29.10 42 /48 – – – – – –
12.06.2025 Sykkel-O / MTBO Sprint på Ekeberg D/H Kort 21.06 6 /10 – – – – – –
13.05.2025 Oslo City Cup løp 5 - finale D 13-14 1.20.25 16 /19 – – – – – –
06.05.2025 Oslo city cup løp 4 D13-14 42.40 14 /17 – – – – – –
29.04.2025 KM sprint individuelt AOOK D 13-14 26.54 24 /25 – – – – – –
22.04.2025 Oslo city cup løp 3 D13-14 59.10 19 /20 – – – – – –
08.04.2025 Oslo City Cup løp 2 D 13-14 38.03 21 /21 – – – – – –
01.04.2025 Oslo City Cup løp 1 D13-14 42.28 28 /32 – – – – – –
22.10.2024 Oppsals klubbmesterskap i nattorientering D11 38.39 3 /3 4.56 20.46 2.39 18.50 2.11
15.10.2024 Skumleløpet C - Flaggermus 1.01.58 12 /15 12.27 25.36 5.09 18.50 2.11
21.09.2024 O-troll-festivalen D 11-12 34.43 12 /16 4.09 20.33 2.27 16.56 1.25 –
10.09.2024 Klubbmesterskap 2024 - Oppsal Orientering D 11-12 31.10 – 2.37 17.57 1.30 16.56 1.25 –
30.04.2024 Oslo City Cup - Finale D11 33.55 8 /16 – – – – – –
23.04.2024 Oslo City Cup løp nr 4 D11-12 45.10 15 /21 – – – – – –
16.04.2024 Oslo City Cup løp nr 3 D11-12 55.18 14 /16 – – – – – –
09.04.2024 Oslo City Cup løp nr 2 D 11-12 0.00 Brutt – – – – – –
02.04.2024 Oslo City Cup løp nr 1 D 11-12 47.38 15 /21 – – – – – –
11.10.2023 Skumleløpet C - Flaggermus – Inaktiv – – – – – –
22.08.2023 Oppsals klubbmesterskap D11-12 1.43.22 1 – – – – – –
23.06.2023 O-festivalen sprint øvrige klasser N1-åpen – – – – – – – –
09.05.2023 Oslo City Cup 2023 - Finale DRekrutt 24.06 – – – – – – –
02.05.2023 Oslo City Cup nr. 4 - 2023 D rekrutt – – – – – – – –
25.04.2023 Oslo City Cup - løp nr.3 DRekrutt 24.56 – – – – – – –
18.04.2023 Oslo City Cup løp 2 D rekrutt – – – – – – – –
18.10.2022 Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne) N 34.55 – – – – – – –
13.09.2022 25 til 25 HVIT 1.09.30 Disk – – – – – –
23.08.2022 Klubbmesterskap Oppsal Orientering Råtass 47.23 – – – – – – –
14.06.2022 Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering N-åpen 16.49 – – – – – – –
17.10.2020 Oppsal Sesongavslutning 2020 Åpen N 34.55 – 1.14 12.01 0.25 – – –

Stafetter

1 etapper vist. Stafettene teller aldri i rankingen, men etappene er verdt en egen tabell: tid og etappeplass gjelder løperens egen etappe, plass er lagets sluttplassering.

Dato Løp Klasse Lag Etappe Tid Etappeplass Lagets plass
05.08.2026 Kretsstafetten DHDH Akershus og Oslo 14 1 21.55 48 –

Løp per år

2020: 1 løp1202020212022: 4 løp420222023: 7 løp720232024: 9 løp920242025: 20 løp2020252026: 17 løp172026