Løperprofil
Aja Bartoszko
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.22
- Løpskapasitet
- 10.52
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.37
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 17.10.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0392 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4621 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2564 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0205 |
| bomVekt | 1,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5664 |
| bomStorSigma | 0,8818 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0749 |
| havariVekt | 0,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2893,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3291,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.56
- Løpskapasitet
- 7.44
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 16.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0461 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0336 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0558 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0437 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,92 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0179 |
| bomVekt | 11,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1198 |
| bomStorSigma | 0,7069 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0534 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0813 |
| havariVekt | 1,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2869,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2940,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 23.10
- Løpskapasitet
- 18.27
- O-evne
- 4.42
- Jevnhet ±
- 11,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.18
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 5,1
- Typisk bom
- 143 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 01.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3628 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5151 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,118 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0543 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,74 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4425 |
| bomVekt | 24,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9635 |
| bomStorSigma | 0,9174 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0772 |
| havariVekt | 2,3 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0851 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0019 |
| fartSesongSin | −0,0058 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4342,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5449,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.54
- Løpskapasitet
- 12.27
- O-evne
- 2.27
- Jevnhet ±
- 12,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.28
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 10.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0287 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,016 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1237 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0938 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,47 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2412 |
| bomVekt | 29,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6246 |
| bomStorSigma | 0,812 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0458 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,059 |
| havariVekt | 1,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7287 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0034 |
| fartSesongSin | 0,0047 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2937,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3517 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 10 | 02.08.2026 Hovedløpet sprint, bom 2.47 | 71 | – |
| Bom over fem minutter | 22 | 01.08.2026 Hovedløpet Langdistanse, bom 5.18 | 214 | – |
| Bom over ti minutter | 458 | 18.10.2022 Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne), bom 11.34 | 458 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.10.2026 | Klubbmesterskap natt | D13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.08.2026 | Hovedløpet sprint | D14 | 25.59 | 36 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2026 | Hovedløpet Langdistanse | D14 | 1.38.16 | 37 /37 | 20.04 | 30.20 | 6.12 | 23.35 | 5.07 | |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Ungdom C | 12.20 | 5 /10 | 1.00 | 8.22 | 0.41 | 8.30 | 0.11 | – |
| 14.06.2026 | Midtsommerløpet | D13-14 | 38.51 | 41 /48 | 5.23 | 19.55 | 2.46 | 19.57 | 4.00 | – |
| 13.06.2026 | Camp Stokke - innendørsorientering | D 13-14 | 37.27 | 39 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2026 | Midtsommersprinten | D13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | D 13-14 | 32.10 | 12 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | D13-14 | 26.07 | 18 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 28.03.2026 | BBrave Oslo løp 1 - Run for the Children of Ukraine | D 13-14 | 1.22.47 | 4 /5 | 24.21 | 32.20 | 9.31 | – | – | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | D 13-14 | 1.50.41 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2025 | Oppsals klubbmesterskap 2025 | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2025 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Ungdom C | 19.39 | 1 /2 | 4.09 | 6.54 | 1.27 | – | – | – |
| 12.06.2025 | Sykkel-O / MTBO Sprint på Ekeberg | D/H Kort | 20.38 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | D13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | D 13-14 | 23.36 | 21 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | D13-14 | 35.04 | 16 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | D 13-14 | 32.25 | 19 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | D13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D12 | 26.13 | 75 /106 | 5.33 | 16.34 | 3.30 | 17.06 | 2.48 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | D12 | 31.02 | 74 /95 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D12 | 30.48 | 76 /87 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2024 | Oppsals klubbmesterskap i nattorientering | D11 | 38.38 | 1 /3 | 4.55 | 20.46 | 2.39 | 18.08 | 2.50 | |
| 19.10.2024 | Blodslitet | D 11-12 | 48.32 | 34 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2024 | Skumleløpet | C - Flaggermus | 1.02.02 | 14 /15 | 13.10 | 25.39 | 5.27 | 18.08 | 2.50 | |
| 10.09.2024 | Klubbmesterskap 2024 - Oppsal Orientering | D 11-12 | 28.58 | – | 3.11 | 16.42 | 1.50 | 17.06 | 2.32 | |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | D 11-12 | 45.07 | 11 /20 | 10.21 | 20.16 | 4.39 | 17.56 | 3.05 | |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | D11 | 32.30 | 7 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | D11-12 | 57.58 | 18 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | D11-12 | 49.16 | 12 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | D rekrutt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | D 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | D 11-12 | 1.18.34 | 35 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2023 | Klubbmesterskap natt for Oppsal - venner velkomne! | D11 | 52.48 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 11.10.2023 | Skumleløpet | C - Flaggermus | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | D 11-12 | 32.42 | 45 /52 | 3.35 | 18.59 | 2.05 | 19.48 | 3.41 | – |
| 23.06.2023 | O-festivalen sprint øvrige klasser | D 11-12 | 30.49 | 34 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | D/H11-12 | 40.10 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2023 | Askerløpet - KM mellomdistanse med Trimtex-cup | D 11-12 | 53.13 | 10 /11 | 17.09 | 27.56 | 9.00 | 19.48 | 3.41 | – |
| 25.04.2023 | Oslo City Cup - løp nr.3 | D11-12 | 1.07.35 | 13 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | D rekrutt | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2022 | Blodslitet | N2-åpen 10-16 | 53.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2022 | Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne) | N | 52.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | Råtass | 44.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | N-åpen | 11.37 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2020 | Oppsal Sesongavslutning 2020 | Åpen N | 52.43 | – | 16.44 | 18.09 | 5.46 | – | – | – |