Løperprofil
Rune Olsen
Hadeland
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 1798 av 3557
Nr. 1798 av 3557 blant menn i Norge · nr. 204 av 403 i klassen H55–59 · nr. 47 av 91 i 1968-kullet
- Forventet kmtid
- 11.51
- Løpskapasitet
- 10.13
- O-evne
- 1.38
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 29.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1012 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1067 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0824 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0338 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0697 |
| bomVekt | 68,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7088 |
| bomStorSigma | 0,7527 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0448 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,11 |
| havariVekt | 9,74 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0026 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1984 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0042 |
| fartSesongSin | 0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2720,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3153 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 30 | 25.08.2026 Treningsløpcup 12, bom 2.17 | 30 | nr. 2669 |
| Bom over fem minutter | 77 | 10.10.2025 Åpent klubbmesterskap i nattorientering (Cupløp 15), bom 15.44 | 77 | nr. 3274 |
| Bom over ti minutter | 77 | 10.10.2025 Åpent klubbmesterskap i nattorientering (Cupløp 15), bom 15.44 | 140 | nr. 5502 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.09.2026 | Treningsløpcup 17 | 3 km A | 39.11 | 1 /5 | 1.27 | 9.46 | 0.22 | 11.48 | 1.37 | |
| 15.09.2026 | Treningsløpcup 15 | 3 km A | 36.38 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2026 | Treningsløpcup 14 | 3 km A | 39.22 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2026 | Treningsløpcup 12 | 5 km A | 1.10.34 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2026 | Treningsløpcup 11 | 5 km A | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | Treningsløpcup 8 | 3 km A | 39.24 | 4 /6 | 4.27 | 11.57 | 1.21 | 12.23 | 1.46 | |
| 12.05.2026 | Treningsløpcup 5 | 3 km A | 41.42 | 2 /13 | 5.31 | 11.14 | 1.30 | 12.24 | 1.48 | |
| 10.10.2025 | Åpent klubbmesterskap i nattorientering (Cupløp 15) | H50 | 1.13.00 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2025 | Treningsløp (cupløp 14) | 3 | 40.44 | 6 /12 | 8.12 | 13.10 | 2.39 | 13.22 | 2.05 | |
| 19.08.2025 | Treningsløp og rekruttkurs (cupløp 9) | 5 | 1.22.17 | 4 /5 | 13.14 | 14.56 | 2.24 | 13.46 | 2.05 | |
| 03.06.2025 | Treningsløp (cupløp 6) | 5 | 1.22.18 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2025 | Treningsløp (cupløp 5) | 5 | 1.08.52 | 5 /6 | 11.05 | 12.25 | 2.00 | 13.02 | 1.45 | |
| 13.05.2025 | Treningsløp (cupløp 3) | 5 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Treningsløp (cupløp 2) | 3 | 44.09 | 5 /11 | 1.19 | 12.39 | 0.23 | 13.02 | 1.45 | |
| 28.08.2024 | Treningsløpscup 12 | 5 | 1.12.23 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2024 | Treningsløpcup 11 - 2024 | 5 | 1.46.11 | 12 /14 | 8.00 | 17.07 | 1.17 | 13.16 | 2.02 | |
| 07.08.2024 | Treningsløpcup 9 - 2024 | 5 | 1.04.38 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | Treningsløpscup 7 - 2024 | 3 | 1.34.46 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2024 | Treningsløpscup 6 - 2024 | 5 | 1.00.52 | 5 /6 | 7.25 | 12.06 | 1.28 | 12.38 | 1.54 | – |
| 29.05.2024 | Treningsløpscup 5 2024 | 5 | 1.15.29 | 6 /7 | 10.57 | 12.26 | 1.48 | – | – | – |
| 22.05.2024 | Treningsløpscup 4 2024 | 3 | 38.02 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |