Løperprofil
Sander Korsnes Nesset
Wing
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.11
- Løpskapasitet
- 6.57
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 11.01.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1543 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,289 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1262 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1125 |
| bomVekt | 4,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3224 |
| bomStorSigma | 0,6045 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0838 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2575,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2663,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.17
- Løpskapasitet
- 11.43
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 17.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0876 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3036 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1268 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9412 |
| bomVekt | 2,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4041 |
| bomStorSigma | 0,784 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0813 |
| havariVekt | 0,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2759,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3127,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.42
- Løpskapasitet
- 11.21
- O-evne
- 2.21
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 2.00
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i april (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 20.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1176 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,063 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1026 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1367 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,17 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0965 |
| bomVekt | 13,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5336 |
| bomStorSigma | 1,0003 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0706 |
| havariVekt | 0,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8733 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | −0,0052 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2681,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3235,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 22 | 11.01.2024 HLP kveldssamling 1 3D-Orientering, bom 2.55 | 28 | – |
| Bom over fem minutter | 32 | 20.09.2023 Tømmerholtnatta, bom 6.24 | 58 | – |
| Bom over ti minutter | 44 | 14.09.2023 STOK Ungdomsløp, bom 18.13 | 58 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.06.2024 | Wing4er 2024 - løp 2 / klubbmesterskap | H 13-14 | 52.41 | 2 /5 | 2.33 | 17.32 | 0.51 | – | – | – |
| 27.05.2024 | Wing4er 2024 - løp 1 | H 13-14 | 51.57 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 11.01.2024 | HLP kveldssamling 1 3D-Orientering | H13-16 | 32.44 | 16 /23 | 6.32 | 14.30 | 2.54 | – | – | – |
| 20.09.2023 | Tømmerholtnatta | DH -12 | 41.01 | 10 /11 | 7.12 | 18.33 | 3.15 | 17.07 | 2.57 | |
| 14.09.2023 | STOK Ungdomsløp | H 11-12 | 59.48 | 12 /15 | 21.28 | (24.29) | 8.48 | 17.07 | 2.57 | |
| 31.08.2023 | STOK Ungdomsløp 7 | H 11-12 | 17.11 | 10 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2023 | Wing4er 2023 - løp 2 / klubbmesterskap | H 7-12 | 43.44 | 6 /8 | 10.07 | (24.16) | 5.37 | 14.43 | 1.52 | |
| 08.06.2023 | STOK Ungdomsløp 4 | H 11-12 | 34.23 | 7 /12 | 4.24 | 15.13 | 1.57 | 14.43 | 1.52 | |
| 02.06.2023 | Trondheim Open, dag 1 (ungdomsløp) | H 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2023 | Wing4er 2023 - løp 1 | H 7-12 | 38.50 | 3 /8 | 1.56 | 13.21 | 0.45 | 13.25 | 1.11 | – |
| 12.09.2022 | Wing4er 2022 - løp 4 | H 7-12 | 40.40 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2022 | STOK Ungdomsløp 7 | H 11-12 | 24.19 | 9 /18 | 1.54 | 15.31 | 1.13 | – | – | – |
| 25.08.2022 | Ungdomsløp, løp 5 | H 11-12 | 1.00.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |