Løperprofil

Even Dahlen

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser skogsrankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

12.0013.3015.0016.3018.00202420252026Blåveisløpet 23.04.2023: 14.08Bygdakamp 1 26.04.2023: 13.44Loffelunken med Ungdomsserien, #7 23.09.2023: 18.48Älgjakten 21.09.2025: 12.49Loffelunken 26.09.2026: 13.34

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.54
Løpskapasitet
12.32
O-evne
1.22
Jevnhet ±
8,1 %
Usikkerhet ±
0.38
Sikkerhet
3
Bommer per løp
2,9
Typisk bom
94 s
Disk/brutt
15 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
6 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1034
fartMuRaa (evne før krymping)0,1158
fartSigma (dagsform-spredning)0,0807
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0441
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,32
evidensVekt (sikkerheten)3,34
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0582
bomVekt29,81
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5474
bomStorSigma0,7466
antallBom12
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,1474
havariTrening (disk/brutt, trening)0,072
havariVekt3,75
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0002
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,1408
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0012
fartSesongSin0,0003
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3337,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3700,2
beregnet05.11.2026

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
8.10
Løpskapasitet
8.02
O-evne
0.09
Jevnhet ±
5,7 %
Usikkerhet ±
0.23
Sikkerhet
2
Bommer per løp
0,8
Typisk bom
58 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 19.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0092
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0112
fartSigma (dagsform-spredning)0,0571
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0452
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,24
evidensVekt (sikkerheten)1,81
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,8618
bomVekt21,47
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,0667
bomStorSigma0,6147
antallBom1
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0534
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0787
havariVekt1,48
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0015
fartSesongSin−0,0014
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2977,4
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3030,9
beregnet05.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
14.27
Løpskapasitet
12.01
O-evne
2.26
Jevnhet ±
8,2 %
Usikkerhet ±
1.36
Sikkerhet
2
Bommer per løp
3,4
Typisk bom
116 s
Disk/brutt
6 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
4 (sist 21.09.2024)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0625
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0753
fartSigma (dagsform-spredning)0,0816
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,105
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,18
evidensVekt (sikkerheten)1,95
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9755
bomVekt11,44
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,7496
bomStorSigma0,8552
antallBom7
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0555
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0802
havariVekt0,6
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0009
fartSesongSin0,0014
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2349
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)764,9
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2827,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3400,1
beregnet05.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
18.26
Løpskapasitet
17.07
O-evne
1.19
Jevnhet ±
9,6 %
Usikkerhet ±
2.26
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,6
Typisk bom
70 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 29.08.2024)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,306
fartMuRaa (evne før krymping)0,4156
fartSigma (dagsform-spredning)0,0959
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1241
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,14
evidensVekt (sikkerheten)1,12
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1572
bomVekt6,12
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2471
bomStorSigma0,658
antallBom7
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0315
havariVekt0,37
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0002
fartSesongSin−0,0006
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2095
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)752,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4092,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4408,5
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (235 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 95 29.08.2024 O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen, bom 2.26 95 nr. 719
Bom over fem minutter 115 23.09.2023 Loffelunken med Ungdomsserien, #7, bom 7.25 115 nr. 2504
Bom over ti minutter 151 03.05.2023 O-sjuer 3, Børsåsen, bom 13.31 151 nr. 4283

Løp

35 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
26.09.2026 Loffelunken Blå 3,0 41.30 7 /21 2.56 13.34 0.58 13.56 1.22
19.08.2026 O-sjuer 9 - Frol barneskole B3 13.08 1 – – – – – –
21.06.2026 O-festivalen lang AK-åpen – DNS – – – – – –
20.06.2026 O-festivalen mellom AK-åpen 56.02 Disk – – – – – –
19.06.2026 O-festivalen sprint AK-åpen 18.54 34 /85 0.44 8.41 0.20 8.17 0.08 –
08.04.2026 O-sjuer 1 - Røstad A6 15.11 13 0.11 7.49 0.06 – – –
21.09.2025 Älgjakten Älgjakten 6 gemensamma kontroller 29.04 30 /40 – – – – – –
21.09.2025 Älgjakten Älgjakten, 8 29.04 22 /25 1.45 12.49 0.46 14.13 1.52
20.09.2025 Loffelunken Blå 3,0 34.47 Disk – – – – – –
10.09.2025 O-sjuer 11 Røstad N1 39.50 DSQ – – – – – –
27.08.2025 O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) N1 – DNS – – – – – –
14.08.2025 O-sjuer 7, Storlidalen N1 – DNS – – – – – –
11.05.2025 Blåveisløpet AK-åpen 0.00 DNS – – – – – –
23.04.2025 O-sjuer 2 Staupshaugen N1 17.55 19 – – – – – –
09.04.2025 O-sjuer 1 Staupsmarka B3 16.02 5 – – – – – –
21.09.2024 Loffelunken med ungdomsserien, #8 Medelsvår 3 km 31.00 13 /39 1.38 13.06 0.41 14.55 2.30
29.08.2024 O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen N1 49.26 13 4.25 22.49 2.02 20.11 1.19 –
23.09.2023 Loffelunken med Ungdomsserien, #7 Svår 3 km 1.02.30 17 /26 16.41 18.48 5.01 15.46 2.21
06.09.2023 BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen N1 – DNS – – – – – –
23.08.2023 Bygdakamp 5 1,5N 58.11 – 5.47 (21.54) 2.11 14.42 1.29
07.06.2023 O-sjuer 6, Skallstuggu N1 44.59 16 3.19 22.56 1.41 – – –
10.05.2023 Bygdakamp 2 B3 35.09 22 5.19 13.25 2.02 15.13 3.03 –
03.05.2023 O-sjuer 3, Børsåsen B3 49.37 24 14.39 17.39 5.13 15.13 3.03 –
26.04.2023 Bygdakamp 1 A 3 32.20 36 0.13 13.44 0.06 14.06 1.12 –
23.04.2023 Blåveisløpet AK-åpen 37.02 9 /16 3.46 14.08 1.26 14.06 1.12 –
19.04.2023 O-sjuer 2, Staupshaugen B3 16.51 4 – – – – – –
12.04.2023 O-sjuer 1, Røstad B3 15.34 3 – – – – – –
24.08.2022 O-sjuer 8, Vulusjøen A4 51.50 – – – – – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers AK-åpen – – – – – – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers AK-åpen – – – – – – – –
08.06.2022 O-sjuer 6, Lavøya B3 40.24 13 3.58 13.57 1.22 – – –
18.05.2022 O-sjuer 4 BK2, Nybrotta N1 – DNS – – – – – –
27.04.2022 O-sjuer 2, Børsåsen B3 45.00 4 – – – – – –
20.04.2022 O-sjuer 1, Røstad B3 17.39 7 – – – – – –
11.09.2019 Bygdakamp 6 N1 – DNS – – – – – –

Løp per år

2022: 6 løp620222023: 9 løp920232024: 2 løp220242025: 6 løp620252026: 5 løp52026