Løperprofil
Dirk Hartmann
SV Mietraching
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
37 løp
Sprintrankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.21
- Løpskapasitet
- 13.30
- O-evne
- 0.51
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 19
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±3,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 36 (sist 14.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1748 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1709 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1027 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0251 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 18,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,969 |
| bomVekt | 197,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2516 |
| bomStorSigma | 0,6241 |
| antallBom | 72 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0222 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0754 |
| havariVekt | 9,74 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0068 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2658 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0351 |
| fartSesongSin | −0,0087 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3591,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3819 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.25
- Løpskapasitet
- 9.13
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 13.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1272 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1103 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0821 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0625 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,99 |
| bomVekt | 50,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2102 |
| bomStorSigma | 0,6291 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0487 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0057 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1116 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0062 |
| fartSesongSin | 0,0048 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3418,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3490 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 88 | 04.07.2025 Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel, bom 2.28 | 130 | – |
| Bom over fem minutter | 262 | 19.10.2024 VIII Trofeo Nazries Ciudad de Guadix - Media, bom 5.06 | 350 | – |
| Bom over ti minutter | 670 | hele karrieren siden 2021 | 670 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.06.2026 | Tre skåningar och en dansk, etapp 4 | H60 | 27.04 | 19 /23 | 0.06 | 14.52 | 0.03 | 14.07 | 0.47 | |
| 13.06.2026 | Tre skåningar och en dansk, etapp 2 | H60 | 30.32 | 14 /21 | 1.08 | 14.37 | 0.33 | 14.07 | 0.47 | |
| 13.06.2026 | Tre skåningar och en dansk, etapp 3 | H60 | 34.05 | 16 /22 | 3.43 | 16.00 | 1.45 | 14.07 | 0.47 | |
| 12.06.2026 | Tre skåningar och en dansk, etapp 1 | H60 | 28.10 | 19 /24 | 0.59 | 13.53 | 0.29 | 14.07 | 0.47 | |
| 06.07.2025 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | H60 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2025 | Eskilstuna Weekend, etapp 2, lång | H60 | 1.21.35 | 19 /36 | 2.53 | 13.43 | 0.29 | 13.23 | 0.49 | |
| 04.07.2025 | Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel | H60 | 59.29 | 29 /36 | 7.03 | 16.58 | 2.01 | 13.23 | 0.49 | |
| 15.06.2025 | Tre skåningar och en dansk, etapp 4 | H60 | 29.04 | 10 /18 | 1.13 | 13.44 | 0.34 | 13.03 | 0.45 | |
| 14.06.2025 | Tre skåningar och en dansk, etapp 2 | H60 | 25.23 | 10 /18 | 0.12 | 12.35 | 0.06 | 13.03 | 0.45 | |
| 14.06.2025 | Tre skåningar och en dansk, etapp 3 | H60 | 25.21 | 10 /17 | 1.24 | 13.28 | 0.45 | 13.03 | 0.45 | |
| 13.06.2025 | Tre skåningar och en dansk, etapp 1 | H60 | 22.47 | 12 /17 | 0.30 | 9.27 | 0.12 | 9.15 | 0.12 | |
| 06.04.2025 | I Galicia O Meeting | M-60 | 57.27 | 15 /27 | 2.47 | 12.38 | 0.37 | 12.39 | 0.47 | |
| 05.04.2025 | I Galicia O Meeting | M-60 | 34.04 | 8 /26 | 2.27 | 10.57 | 0.47 | 12.39 | 0.47 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M60 | 42.54 | 77 /130 | 2.28 | 13.18 | 0.46 | 12.52 | 0.49 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M60 | 1.08.41 | 69 /130 | 4.38 | 13.33 | 0.55 | 12.52 | 0.49 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | M60 | 20.50 | 39 /79 | 0.18 | 8.55 | 0.08 | 8.56 | 0.13 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M60 | 44.48 | 75 /134 | 5.25 | 13.38 | 1.39 | 12.52 | 0.49 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | M60 | 31.54 | 47 /82 | 4.41 | 10.31 | 1.33 | 8.56 | 0.13 | |
| 06.12.2024 | VII TROFEO EXTREMADURA DE ORIENTACIÓN - E1 - INTERMEDIA | M-60 | 1.11.51 | 15 /33 | 6.42 | 13.10 | 1.14 | 12.35 | 0.51 | |
| 19.10.2024 | VIII Trofeo Nazries Ciudad de Guadix - Media | M-60 | 39.31 | 10 /25 | 5.16 | 13.14 | 1.46 | 12.34 | 0.50 | |
| 19.10.2024 | VIII Trofeo Nazries Ciudad de Guadix - Cto. de España Sprint | M-60 | 14.23 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | H60 | 1.00.46 | 23 /43 | 3.00 | 12.22 | 0.37 | 12.38 | 0.48 | |
| 06.07.2024 | Eskilstuna Weekend E2 resultat | H60 | 1.06.13 | 32 /43 | 6.04 | 12.58 | 1.11 | 12.38 | 0.48 | |
| 05.07.2024 | Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel | H60 | 41.32 | 28 /43 | 0.50 | 13.05 | 0.16 | 12.38 | 0.48 | |
| 21.10.2023 | CEOP 2023 - Media | M-60 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2023 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | Svår 5 km | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2023 | Eskilstuna Weekend, etapp 2, lång | Svår 5 km | 1.19.23 | 69 /78 | 1.25 | 16.46 | 0.18 | 12.02 | 0.45 | |
| 07.07.2023 | Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel | Svår 5 km | 1.07.36 | 55 /64 | 4.06 | 14.59 | 0.54 | 12.03 | 0.45 | |
| 02.07.2023 | ICE-O 2023 Long distance | M60 | 1.07.08 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | ICE-O 2023 Day 2 | M60 | 26.15 | 2 /7 | 1.10 | 11.37 | 0.31 | 12.02 | 0.45 | |
| 26.02.2023 | 35 Trofeo Costa Cálida - Larga | M-60 | 46.58 | 1 /36 | 0.53 | 9.05 | 0.10 | 11.25 | 0.50 | |
| 25.02.2023 | 35 Trofeo Costa Cálida - Media | M-60 | 30.59 | 3 /39 | 2.33 | 10.21 | 0.51 | 11.25 | 0.50 | |
| 25.02.2023 | 35 Trofeo Costa Cálida - Sprint | M-60 | 12.39 | 5 /26 | 0.02 | 7.19 | 0.01 | 7.42 | 0.10 | |
| 05.02.2023 | XII PREMI-O CV 2023 | M-60 | 56.59 | 10 /30 | 4.37 | 11.29 | 0.56 | 11.25 | 0.50 | |
| 04.02.2023 | XII Premi-O CV 2023 (SPRINT) | M-60 | 14.59 | 3 /24 | 0.00 | 7.22 | 0.00 | 7.42 | 0.10 | |
| 09.10.2022 | XV TROFEO QUIJOTES LARGA Ciudad del Doncel | M-60 | 1.13.38 | 3 /18 | 7.08 | 12.52 | 1.15 | 12.05 | 1.02 | |
| 08.10.2022 | XV TROFEO QUIJOTES SPRINT Ciudad del Doncel | M-60 | 13.21 | 1 /15 | 0.28 | 7.41 | 0.16 | 7.53 | 0.11 | |
| 28.06.2022 | EFOL Middle | M60 | 45.02 | 3 /20 | 2.24 | 10.59 | 0.35 | 11.44 | 0.57 | |
| 27.06.2022 | EFOL Sprint | M60 | 17.01 | 2 /21 | 2.04 | 7.02 | 0.51 | 8.09 | 0.13 | |
| 19.06.2022 | Tre skåningar och en dansk | H60 | 19.14 | 4 /22 | 0.01 | 10.25 | 0.01 | 11.44 | 0.57 | |
| 17.06.2022 | Tre skåningar och en dansk | H60 | 16.15 | 6 /22 | 0.01 | 10.41 | 0.01 | 11.44 | 0.57 | |
| 05.06.2022 | Elgdilten | A-Åpen | 54.46 | 29 /57 | 3.48 | 12.52 | 0.54 | 11.44 | 0.57 | |
| 04.06.2022 | Pinsesprinten | H 60- | 41.43 | 14 /18 | 0.49 | 8.55 | 0.10 | 8.10 | 0.13 | |
| 09.04.2022 | Halden O-Meeting Mellom | H 60- | 34.03 | 14 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 13.03.2022 | 34 Trofeo Costa Cálida - Media | M-60 | 31.53 | 11 /35 | 6.16 | 12.21 | 2.26 | 11.51 | 1.09 | |
| 12.03.2022 | 34 Trofeo Costa Cálida - Larga | M-60 | 53.13 | 8 /37 | 5.15 | 10.59 | 1.05 | 11.51 | 1.09 | |
| 12.03.2022 | 34 Trofeo Costa Cálida - Sprint | M-60 | 22.27 | 9 /19 | 2.52 | 8.36 | 1.06 | 7.41 | 0.16 | |
| 06.02.2022 | XI PREMI-O CV 2022 (LARGA/LONG) | M-60 | 1.20.52 | 5 /20 | 3.09 | 10.34 | 0.25 | 12.11 | 1.00 | |
| 05.02.2022 | XI PREMI-O CV 2022 (MEDIA/MIDDLE) | M-60 | 35.43 | 2 /24 | 1.00 | 10.22 | 0.17 | 12.11 | 1.00 | |
| 05.02.2022 | XI PREMI-O CV 2022 (SPRINT) | M-60 | 13.23 | 3 /18 | 0.56 | 7.29 | 0.31 | 7.28 | 0.13 | – |
| 05.12.2021 | 33 Trofeo Costa Cálida Larga/Long | M-55 | 1.35.53 | 21 /34 | 16.02 | 14.38 | 2.27 | 12.56 | 1.15 | |
| 04.12.2021 | 33 Trofeo Costa Cálida Media/Middle | M-55 | 37.50 | 7 /35 | 4.24 | 11.28 | 1.20 | 12.56 | 1.15 | |
| 04.12.2021 | 33 Trofeo Costa Cálida Sprint | M-55 | 15.58 | 5 /20 | 1.42 | 7.57 | 0.51 | – | – | – |
| 12.09.2021 | DM, lång,Göteborg | Svår 5 km | 1.02.23 | 15 /23 | 1.07 | 13.43 | 0.15 | 13.09 | 0.29 | – |
| 15.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 3, medel | H55 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 2, lång | H55 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 1, medel | H55 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2021 | Championnat de Belgique de Moyenne Distance | H55 | 42.13 | 11 /23 | 0.44 | 10.24 | 0.11 | – | – | – |
| 12.06.2021 | 1ª LEO GUARDAMAR WRE (SPRINT) | M-55 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |