Løperprofil
Edgar Speed
Wing
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
11 løp
Sprintrankingen
5 løp
C-rankingen
15 løp
Skogsrankingen
nr. 3268 av 3540
Nr. 3268 av 3540 blant menn i Norge · nr. 116 av 116 i klassen H15–16 · nr. 62 av 62 i 2011-kullet
- Forventet kmtid
- 18.08
- Løpskapasitet
- 14.36
- O-evne
- 3.31
- Jevnhet ±
- 11,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 4,9
- Typisk bom
- 123 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 07.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2527 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3024 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1159 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0268 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,6 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,7942 |
| bomVekt | 98,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8139 |
| bomStorSigma | 0,9329 |
| antallBom | 46 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0282 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0981 |
| havariVekt | 11,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0232 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3391 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0072 |
| fartSesongSin | −0,0044 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3888,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4826,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 1115 av 1658
Nr. 1115 av 1658 blant menn i Norge · nr. 83 av 91 i klassen H15–16 · nr. 37 av 40 i 2011-kullet
- Forventet kmtid
- 8.22
- Løpskapasitet
- 8.00
- O-evne
- 0.22
- Jevnhet ±
- 5,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.13
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 57 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 11.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0125 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0246 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0516 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0259 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 2,2811 |
| bomVekt | 76,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,047 |
| bomStorSigma | 0,5908 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0485 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1168 |
| havariVekt | 5,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0047 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8283 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2966,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3103,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.51
- Løpskapasitet
- 12.18
- O-evne
- 2.33
- Jevnhet ±
- 12,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 121 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 17.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0435 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2171 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1255 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1173 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,17 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,25 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9742 |
| bomVekt | 9,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7968 |
| bomStorSigma | 0,8542 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1191 |
| havariVekt | 1,58 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0018 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8382 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2894,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3493,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.43
- Løpskapasitet
- 11.59
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 12,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.55
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i september (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 20.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0662 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0355 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,122 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1311 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,31 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9221 |
| bomVekt | 32,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5016 |
| bomStorSigma | 0,895 |
| antallBom | 27 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0588 |
| havariVekt | 1,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7738 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0052 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2828,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3237,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 07.10.2026 Bratsbergnatta, bom 6.17 | 53 | – |
| Bom over fem minutter | 2 | 07.10.2026 Bratsbergnatta, bom 6.17 | 86 | – |
| Bom over ti minutter | 136 | 20.06.2026 O-festivalen mellom, bom 10.20 | 193 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.10.2026 | Gimse by Night | AK | 1.11.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.10.2026 | Bratsbergnatta | H 15-16 | 1.04.16 | 1 /1 | 11.28 | 15.04 | 2.41 | 18.09 | 3.32 | |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten 6 gemensamma kontroller | 37.44 | 28 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten, 3 | 37.44 | 45 /47 | 2.04 | 15.54 | 0.52 | 18.41 | 3.38 | |
| 26.09.2026 | Loffelunken | H16 | 1.16.26 | 21 /21 | 24.47 | 23.46 | 7.42 | 18.41 | 3.38 | |
| 12.09.2026 | Tour de Trondheim #2 - Mellomdistanse | H 15-16 | 1.42.03 | 7 /8 | 24.03 | 23.35 | 5.33 | 18.41 | 3.38 | |
| 11.09.2026 | Tour de Trondheim #1 - Sprint + STOK ungdomsløp finale | H 15-16 | 19.43 | 6 /8 | 1.37 | 8.41 | 0.43 | 8.26 | 0.22 | |
| 03.09.2026 | STOK ungdomsløp 8 | H 15-16 | 23.02 | 7 /7 | 2.41 | 9.25 | 1.06 | 8.26 | 0.22 | |
| 31.08.2026 | Wing4er 2026 - løp 3 / fellesstart | H 15-16 | 31.34 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2026 | STOK ungdomsløp 7 | H 15-16 | 1.09.38 | 9 /9 | 18.37 | 18.29 | 4.57 | 18.15 | 4.15 | |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | H 15-16 | 21.17 | 9 /12 | 2.25 | 9.02 | 1.02 | 8.28 | 0.23 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | H 15 | 2.48.49 | 24 /27 | 17.15 | 20.32 | 3.07 | 18.25 | 4.03 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | H 15 | 1.20.04 | 23 /27 | 19.48 | 22.07 | 5.28 | 18.25 | 4.03 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | H 15 | 25.28 | 23 /26 | 3.01 | 10.10 | 1.12 | 8.45 | 0.25 | |
| 15.06.2026 | Wing4er 2026 - løp 2 / klubbmesterskap | H 15-16 | 1.11.02 | 1 /2 | 6.50 | 15.16 | 1.28 | 18.25 | 4.03 | |
| 11.06.2026 | Ungdomsløp nr. 5 | H 15-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2026 | Løp 6 - Bratsberg | H 16-34 år/Mellom (rød) | 1.00.31 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2026 | STOK Ungdomsløp 4 - Skogskarene | H 15-16 | 1.25.57 | 7 /8 | 27.49 | 22.41 | 7.20 | 18.25 | 4.03 | |
| 28.05.2026 | Ungdomsløp 3 | H 15-16 | 1.18.03 | 4 /5 | 11.03 | 16.43 | 2.23 | 14.54 | 2.23 | – |
| 21.05.2026 | Ungdomsløp 2 | H 15-16 | 44.45 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2026 | Wing4er 2026 - løp 1 | H 15-16 | 1.01.27 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2026 | Ungdomsløp 1 | H 15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2026 | Finn-Pål Løpa - Mellom | H 15-16 | 1.02.46 | 4 /5 | 11.39 | 15.38 | 2.56 | 14.54 | 2.23 | – |
| 07.05.2026 | Trondheim sprintcup, løp 5 | H 15-16 | 20.50 | 5 /6 | 1.46 | 9.33 | 0.49 | 8.32 | 0.24 | – |
| 23.04.2026 | KM Sprint STOK | H 15-16 | 20.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2026 | Trondheim sprintcup, løp 2 | H 15-16 | 30.06 | 8 /8 | 7.34 | 10.51 | 2.45 | – | – | – |
| 18.09.2025 | Ungdomsløp 8 | H 13-14 | 37.21 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2025 | STOK Ungdomløp 7 | H 13-14 | 28.45 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2025 | Wing4er 2025 - løp 3 | H 13-14 | 38.50 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2024 | STOK Ungdomsløp 9 | H 13-14 | 1.52.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2024 | STOK Ungdomsløp 8 | H 13-14 | 9.36 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2024 | STOK Ungdomsløp 7 | H 13-14 | 41.37 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2024 | Wing4er 2024 - løp 3 | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2024 | Wing4er 2024 - løp 2 / klubbmesterskap | H 13-14 | 1.22.16 | 3 /5 | 13.45 | (27.22) | 4.34 | 17.35 | 3.14 | |
| 30.05.2024 | STOK Ungdomsløp 3 - Skogskarene | H 13-14 | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2024 | Wing4er 2024 - løp 1 | H 13-14 | 51.47 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2024 | STOK - Ungdomsløp 2 | H 13-14 | 1.06.21 | 12 /13 | 10.25 | 20.31 | 3.13 | 16.48 | 2.51 | – |
| 15.05.2024 | STOK Ungdomsløp 1 | H 13-14 | 39.33 | 9 /12 | 8.40 | 17.59 | 3.56 | 16.48 | 2.51 | – |
| 08.05.2024 | Trondheim Sprintcup - løp 5 | H 13-14 | 22.22 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2024 | Trondheim sprintcup, løp 4 | H 13-14 | 38.17 | 9 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2024 | Trondheim Sprintcup, løp 3 | H 13-14 | 24.44 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 2 | H 13-14 | 32.28 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2023 | Tømmerholtnatta | DH -12 | 32.11 | 1 /11 | 0.13 | 14.34 | 0.06 | 16.36 | 1.51 | |
| 14.09.2023 | STOK Ungdomsløp | H 11-12 | 1.00.59 | 13 /15 | 18.34 | (24.59) | 7.36 | 16.36 | 1.51 | |
| 08.09.2023 | Tour de Trondheim dag 1 m/Ungdomsløp 8 | H 11-12 | 20.40 | 10 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2023 | Wing4er 2023 - løp 4 - fellesstart | H 7-12 | 36.41 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | STOK Ungdomsløp 7 | H 11-12 | 17.40 | 14 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2023 | Wing4er 2023 - løp 3 | H 7-12 | 33.58 | 4 /6 | 3.07 | 17.04 | 1.34 | 15.48 | 1.35 | |
| 19.06.2023 | Wing4er 2023 - løp 2 / klubbmesterskap | H 7-12 | 22.30 | 1 /8 | 1.43 | 12.29 | 0.57 | 14.50 | 1.31 | |
| 15.06.2023 | STOK Ungdomsløp 5 | H 11-12 | 28.57 | 5 /9 | 3.32 | 15.13 | 1.51 | 14.50 | 1.31 | |
| 08.06.2023 | STOK Ungdomsløp 4 | H 11-12 | 43.34 | 12 /12 | 5.20 | 19.17 | 2.22 | 14.50 | 1.31 | |
| 02.06.2023 | Trondheim Open, dag 1 (ungdomsløp) | H 11-12 | 1.05.27 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | STOK Ungdomsløp 2 | H 11-12 | 43.49 | 9 /15 | 3.37 | 18.47 | 1.33 | 15.56 | 1.37 | |
| 22.05.2023 | Wing4er 2023 - løp 1 | H 7-12 | 45.40 | 6 /8 | 2.21 | 17.43 | 0.55 | 15.56 | 1.37 | |
| 15.09.2022 | STOK Ungdomsløp 8 | H 11-12 | 23.40 | 13 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2022 | Wing4er 2022 - løp 4 | H 7-12 | 40.19 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2022 | STOK Ungdomsløp 7 | H 11-12 | 41.28 | 15 /18 | 7.54 | (26.28) | 5.03 | 15.04 | 1.56 | |
| 04.09.2022 | Tour de Trondheim dag 3 | H 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2022 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | H 11-12 | 34.06 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2022 | Wing4er 2022 - løp 3 | H 7-12 | 29.55 | 1 /6 | 1.49 | 12.30 | 0.46 | 14.24 | 1.39 | |
| 25.08.2022 | Ungdomsløp, løp 5 | H 11-12 | 47.25 | 6 /19 | 7.15 | 14.16 | 2.11 | 14.24 | 1.39 | |
| 20.06.2022 | Wing4er 2022 - løp 2 / klubbmesterskap | H 7-12C | 40.39 | 1 /3 | 1.44 | 14.05 | 0.36 | 15.31 | 1.57 | – |
| 16.06.2022 | Ungdomsløp nr. 4 | H 11-12 | 26.57 | 11 /12 | 15.10 | (33.34) | 18.54 | 15.31 | 1.57 | – |
| 09.06.2022 | Ungdomsløp 3 | H 11-12 | 20.41 | 6 /16 | 0.01 | 12.46 | 0.01 | 15.31 | 1.57 | – |
| 02.06.2022 | STOK Ungdomsløp 2 Skogskarene | H 11-12 | 41.04 | 9 /13 | 4.45 | 17.14 | 2.00 | 15.31 | 1.57 | – |