Løperprofil
Tobias Valle Zahlsen
Wing
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
11 løp
Sprintrankingen
12 løp
B-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
nr. 2202 av 3556
Nr. 2202 av 3556 blant menn i Norge · nr. 104 av 116 i klassen H17–18 · nr. 60 av 67 i 2009-kullet
- Forventet kmtid
- 12.53
- Løpskapasitet
- 11.03
- O-evne
- 1.50
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 4,6
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 21.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0224 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,043 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0685 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0298 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6894 |
| bomVekt | 62,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3748 |
| bomStorSigma | 0,7551 |
| antallBom | 42 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1191 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0887 |
| havariVekt | 5,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2494 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0045 |
| fartSesongSin | 0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2940,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3430,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 746 av 1659
Nr. 746 av 1659 blant menn i Norge · nr. 84 av 100 i klassen H17–18 · nr. 50 av 62 i 2009-kullet
- Forventet kmtid
- 7.15
- Løpskapasitet
- 7.08
- O-evne
- 0.07
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.10
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 21.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1291 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0895 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0749 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0232 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7459 |
| bomVekt | 105,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0287 |
| bomStorSigma | 0,5951 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0529 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0575 |
| havariVekt | 4,77 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0086 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0403 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0108 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2644 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2688 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.40
- Løpskapasitet
- 11.37
- O-evne
- 3.03
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.03
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 127 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 29.10.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0972 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0403 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,091 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1308 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,164 |
| bomVekt | 18,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8405 |
| bomStorSigma | 0,8021 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0555 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0767 |
| havariVekt | 1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0044 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3164 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0039 |
| fartSesongSin | 0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2733,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3449,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 62 | 12.06.2025 STOK Ungdomsløp 4, bom 4.19 | 93 | nr. 1269 |
| Bom over fem minutter | 206 | 12.09.2024 STOK Ungdomsløp 8, bom 23.04 | 206 | nr. 1563 |
| Bom over ti minutter | 206 | 12.09.2024 STOK Ungdomsløp 8, bom 23.04 | 206 | nr. 3725 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.09.2026 | Wing4er 2026 - løp 4 | H 17-39 | 1.05.39 | 4 /5 | 3.11 | 12.24 | 0.36 | 12.56 | 1.51 | |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | H 17-18 | 20.16 | 5 /8 | 0.43 | 7.32 | 0.16 | 7.21 | 0.07 | |
| 15.06.2026 | Wing4er 2026 - løp 2 / klubbmesterskap | H 17-39 | 1.26.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2026 | Trondheim sprintcup, løp 5 | H 17-20 | 20.17 | 7 /8 | 0.05 | 7.46 | 0.02 | 7.32 | 0.07 | |
| 28.08.2025 | Ungdomsløp nr. 6 | H 15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2025 | Wing4er 2025 - løp 2 / klubbmesterskap | H 15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2025 | STOK Ungdomsløp 4 | H 15-16 | 41.49 | 8 /9 | 7.58 | 15.11 | 2.54 | 13.37 | 2.13 | |
| 08.06.2025 | Trondheim Open, KM-sprint | H 15-16 | 18.36 | 6 /8 | 0.16 | 8.51 | 0.08 | 7.29 | 0.07 | |
| 22.05.2025 | Ungdomsløp 2 | H 15-16 | 16.42 | 7 /11 | 0.03 | 7.06 | 0.01 | 7.15 | 0.07 | |
| 30.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 4 | H 15-16 | 16.40 | 7 /9 | 0.03 | 7.09 | 0.01 | 7.13 | 0.07 | |
| 03.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 1 | H 15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.02.2025 | HLP Kveldssamling #2, Camp Åsvang | H 13-16 | 25.17 | 2 /8 | 0.34 | 7.47 | 0.10 | 7.23 | 0.08 | |
| 16.01.2025 | HLP kveldssamling 1 3D-orientering | H13-16 | 10.18 | 2 /14 | 0.30 | 6.33 | 0.19 | 7.11 | 0.09 | |
| 21.10.2024 | KKC#4-Prolog | Dudes | 58.30 | 34 | 11.34 | 14.21 | 2.50 | 13.47 | 2.14 | |
| 16.10.2024 | Jaktprøven | Alle | 43.18 | 47 /105 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 3 gemensamma kontroller | 24.27 | 24 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 7 | 24.27 | 30 /53 | 1.40 | 11.42 | 0.48 | 13.51 | 2.16 | |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | H16 | 43.08 | 11 /12 | 6.05 | 14.19 | 2.01 | 13.51 | 2.16 | |
| 19.09.2024 | STOK Ungdomsløp 9 | H 15-16 | 49.16 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2024 | STOK Ungdomsløp 8 | H 15-16 | 1.32.40 | 4 /5 | 37.13 | (20.54) | 8.24 | 13.51 | 2.16 | |
| 05.09.2024 | STOK Ungdomsløp 7 | H 15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2024 | Wing4er 2024 - løp 4 | H 15-16 | 52.38 | 2 /2 | 4.37 | 12.32 | 1.06 | 13.51 | 2.16 | |
| 31.08.2024 | Tour de Trondheim dag 2 | H 15-16 | 48.42 | 8 /11 | 4.22 | 13.01 | 1.10 | 12.46 | 1.12 | |
| 30.08.2024 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | H 15-16 | 21.28 | 7 /12 | 0.01 | 7.39 | 0.00 | 7.35 | 0.10 | |
| 19.08.2024 | Wing4er 2024 - løp 3 | H 15-16 | 59.58 | 3 /3 | 2.56 | 13.27 | 0.39 | 12.46 | 1.12 | |
| 17.06.2024 | Wing4er 2024 - løp 2 / klubbmesterskap | H 15-16 | 1.10.18 | 1 /2 | 8.19 | 14.17 | 1.41 | 12.27 | 1.12 | |
| 31.05.2024 | Trondheim Open, Jubileumsløp, KM sprint. | H 15-16 | 13.34 | 7 /10 | 0.04 | 7.28 | 0.02 | 7.52 | 0.12 | |
| 27.05.2024 | Wing4er 2024 - løp 1 | H 15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2024 | STOK - Ungdomsløp 2 | H 15-16 | 57.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2024 | Trondheim sprintcup, løp 4 | H 15-16 | 25.38 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2024 | Vårsleppet mellomdistanse | H 15-16 | 33.05 | 11 /13 | 2.07 | 12.07 | 0.47 | 11.41 | 0.51 | – |
| 20.04.2024 | Vårsleppet sprint | H 15-16 | 22.00 | 11 /13 | 0.26 | 8.42 | 0.10 | 7.53 | 0.12 | |
| 07.03.2024 | STOK HLP kveldssamling 3-2024, Sprint, Åsvang skole | H 13-16 | 16.15 | 2 /7 | 0.44 | 7.08 | 0.19 | 7.39 | 0.14 | |
| 11.01.2024 | HLP kveldssamling 1 3D-Orientering | H13-16 | 23.58 | 10 /23 | 5.28 | 10.37 | 2.25 | 8.12 | 0.14 | – |
| 29.10.2023 | Trondheim Urban | H 13-14 | 52.12 | 2 /4 | 1.59 | 12.12 | 0.28 | 16.22 | 3.31 | |
| 18.10.2023 | Jaktprøven | DH 13-16 | 0.01 | 74 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2023 | Gimse by Night | B | 48.27 | 9 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten 7 gemensamma kontroller | 23.52 | 11 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten, 1 | 23.52 | 18 /60 | 1.48 | 11.49 | 0.53 | – | – | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | H14 | 58.47 | 29 /31 | 21.03 | 20.18 | 7.16 | 16.47 | 3.41 | |
| 20.09.2023 | Tømmerholtnatta | DH 13-14 | 49.20 | 13 /14 | 3.06 | 14.11 | 0.54 | 16.47 | 3.41 | |
| 24.08.2023 | Ungdomsløp 6 | H 13-14 | 41.35 | 13 /14 | 8.07 | 17.24 | 3.24 | 16.22 | 3.07 | – |
| 21.08.2023 | Wing4er 2023 - løp 3 | H 13-14 | 28.10 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2023 | Hovedløpet sprint | H14 | 24.47 | 54 /68 | – | – | – | – | – | – |
| 05.08.2023 | Hovedløpet lang | H14 | 1.12.17 | 51 /65 | 15.33 | 17.01 | 3.40 | 16.22 | 3.07 | – |
| 03.06.2023 | Trondheim Open, dag 2 | H 13-14 | 42.47 | 7 /10 | 2.16 | 17.02 | 0.54 | – | – | – |
| 20.04.2023 | Trondheim sprintcup - løp 3 | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2023 | Trondheim sprintcup - løp 2 | H 13-14 | 31.49 | 12 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 16.02.2023 | HLP kveldssamling 2 - "Camp Åsvang" | H13-16 Kort | 23.05 | 5 /13 | 1.00 | 9.00 | 0.23 | – | – | – |
| 18.01.2023 | STOK vintercup #4 | Herrer Lang | 29.34 | 18 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 04.01.2023 | HLP kveldssamling 1 3D-O | H13-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.11.2022 | RisvollanByNight - Wing mandagstrening | A | 56.59 | 19 | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2022 | Byåsennatta | Parløp D/H 10-14 | 16.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | STOK Ungdomsløp 8 | H 13-14 | 11.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2022 | Wing4er 2022 - løp 4 | H 13-16B | 49.08 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2022 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | H 13-14 | 4.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2022 | Trondheim Open, dag 1. KM-sprint. | H 13-14 | 14.35 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |