Løperprofil
Mads Kristian Strand
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
17 løp
N-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.37
- Løpskapasitet
- 11.34
- O-evne
- 1.04
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.57
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 24.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0227 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0319 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0769 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,144 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0472 |
| bomVekt | 7,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3197 |
| bomStorSigma | 0,7292 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1039 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1025 |
| havariVekt | 1,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3078,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3360,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.13
- Løpskapasitet
- 10.02
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,5
- Typisk bom
- 43 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 19.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2133 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2596 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0549 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0431 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6984 |
| bomVekt | 27,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,7635 |
| bomStorSigma | 0,4514 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0715 |
| havariVekt | 1,56 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3718,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3790,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.25
- Løpskapasitet
- 16.09
- O-evne
- 2.16
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 02.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2317 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2413 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0917 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0308 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9626 |
| bomVekt | 63,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6567 |
| bomStorSigma | 0,8999 |
| antallBom | 38 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,05 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0987 |
| havariVekt | 4,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0068 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1286 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,006 |
| fartSesongSin | 0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3798 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4333,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.11
- Løpskapasitet
- 16.14
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 06.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2402 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3133 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0931 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,078 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9251 |
| bomVekt | 8,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,657 |
| bomStorSigma | 0,8513 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0551 |
| havariVekt | 1,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3831,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4292,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.03
- Løpskapasitet
- 12.22
- O-evne
- 0.41
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 58 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 26.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0199 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0217 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0991 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0504 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,6 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7648 |
| bomVekt | 27,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0644 |
| bomStorSigma | 0,5595 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0348 |
| havariVekt | 3,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0038 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2955,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3119,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 59 | 06.05.2026 O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva, bom 2.33 | 97 | nr. 1349 |
| Bom over fem minutter | 114 | 04.06.2025 O-karusell 3, Bygdakamp 3, bom 22.18 | 127 | nr. 2521 |
| Bom over ti minutter | 114 | 04.06.2025 O-karusell 3, Bygdakamp 3, bom 22.18 | 270 | nr. 4828 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.09.2026 | Nattløp | C5/B3 | 33.14 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2026 | O-sjuer 10 - Storlidalen | B3 | 46.37 | 17 | 0.48 | 16.25 | 0.17 | 18.23 | 2.30 | |
| 26.08.2026 | Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord | N1 | 23.36 | – | 1.46 | 12.39 | 0.57 | 12.36 | 0.39 | |
| 19.08.2026 | O-sjuer 9 - Frol barneskole | A4 | 27.22 | 24 | 2.12 | 11.26 | 0.55 | – | – | – |
| 06.05.2026 | O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva | C2 | 34.58 | 7 | 2.34 | 18.25 | 1.21 | 17.54 | 1.55 | – |
| 29.04.2026 | Bygdakamp 1 | N1 | 27.58 | – | 0.45 | 12.33 | 0.20 | 13.31 | 0.38 | |
| 08.04.2026 | O-sjuer 1 - Røstad | A6 | 20.33 | 16 | 0.13 | 10.35 | 0.07 | – | – | – |
| 17.09.2025 | O-karusell 6, Bygdakamp 6 | N1,5 | 0.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2025 | O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) | N1 | 17.14 | 6 | 0.33 | 17.38 | 0.34 | 17.00 | 0.42 | |
| 23.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, langdistanse | B-åpen 17- | 50.44 | 23 /29 | 4.06 | 20.32 | 1.40 | 19.00 | 2.36 | |
| 20.08.2025 | O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) | C2 | 25.27 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2025 | O-karusell 3, Bygdakamp 3 | C 5 km | 1.44.28 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2025 | O-sjuer 4 Ytterøya | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | O-sjuer 3 Masteråsen | B3 | 1.03.28 | 26 | 3.48 | 17.26 | 1.03 | 17.59 | 2.37 | |
| 09.04.2025 | O-sjuer 1 Staupsmarka | B3 | 24.52 | 22 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2024 | SK10 - Spøkelsesløpet | N | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 7 gemensamma kontroller | 30.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 6 | 30.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | Medelsvår 3 km | 38.43 | 24 /39 | 2.03 | 16.22 | 0.52 | 18.03 | 2.48 | |
| 04.09.2024 | O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) | N1 | 41.18 | 2 | 0.58 | 20.58 | 0.29 | 18.41 | 0.44 | |
| 29.08.2024 | U-cup 7 | Åpen 2.0 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2024 | O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen | B3 | 1.18.40 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2024 | O7-7 / BK-5 Vulusjøen | B3 | 52.58 | 22 | 2.59 | 16.16 | 0.55 | 18.04 | 2.57 | |
| 09.06.2024 | Vårløpet | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Bygdakamp 2 | B3 | 57.30 | 39 | 9.31 | 19.13 | 3.11 | 18.21 | 3.10 | |
| 28.04.2024 | Blåveisløpet | B-åpen 17- | 51.46 | 12 /13 | 25.09 | (27.33) | 13.23 | 18.08 | 2.59 | |
| 24.04.2024 | O7-2 Børsåsen | B3 | 50.12 | 18 | 1.41 | 15.31 | 0.31 | 18.08 | 2.59 | |
| 17.04.2024 | O-karusell 1 / Bygdakamp 1 | B 3 | 19.33 | 31 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten 7 gemensamma kontroller | 33.05 | 30 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten, 10 | 33.05 | 14 /19 | 1.35 | 11.52 | 0.34 | 12.35 | 0.59 | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Medelsvår 3 km | 47.41 | 23 /48 | 3.30 | 16.28 | 1.13 | 18.37 | 2.49 | |
| 13.09.2023 | O-sjuer 10, Momarka | N1 | 23.03 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2023 | BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen | N1 | 26.52 | 11 | 0.58 | 17.08 | 0.37 | 17.37 | 0.46 | |
| 30.08.2023 | O-sjuer 8, Langåselva | N1 | 51.09 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | B-åpen 17- | 51.09 | 9 /24 | 4.28 | 16.40 | 1.27 | 19.06 | 3.13 | |
| 14.06.2023 | Bygdakamp | C5 | 1.14.47 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | B-åpen 17- | 1.10.57 | 21 /22 | 11.50 | 26.55 | 4.29 | 20.25 | 3.35 | |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | B-åpen 17- | 43.03 | 12 /26 | 5.47 | 18.55 | 2.32 | 20.25 | 3.35 | |
| 07.06.2023 | O-sjuer 6, Skallstuggu | C5 | 1.01.15 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | C5 | 59.59 | 4 | 9.21 | 16.11 | 2.31 | – | – | – |
| 24.05.2023 | O-sjuer 4, Storåsen | B3 | 1.15.26 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2023 | Bygdakamp 2 | N1 | 29.10 | – | 0.37 | 16.31 | 0.21 | 17.00 | 0.49 | |
| 26.04.2023 | Bygdakamp 1 | B/C 2 | 20.56 | 25 | 1.57 | 12.18 | 1.09 | – | – | – |
| 23.04.2023 | Blåveisløpet | B-åpen 17- | 33.51 | 9 /11 | 6.50 | 19.13 | 3.53 | 19.19 | 3.21 | |
| 19.04.2023 | O-sjuer 2, Staupshaugen | B3 | 21.31 | 14 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Medelsvår 3 km | 53.20 | 39 /45 | 11.00 | 21.46 | 4.29 | 19.53 | 3.18 | |
| 14.09.2022 | O-sjuer 10, Staupsmarka | N1 | 12.44 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2022 | KM langdistanse NTOK | B-åpen 17- | 51.06 | 11 /15 | 8.40 | 20.30 | 3.29 | 19.53 | 3.18 | |
| 30.08.2022 | Bygdakamp 6 | Nybegynner | 24.34 | – | 3.04 | 18.37 | 2.19 | 17.12 | 0.58 | |
| 24.08.2022 | O-sjuer 8, Vulusjøen | B3 | 42.33 | 21 | 1.56 | 17.21 | 0.47 | 18.43 | 2.52 | |
| 17.08.2022 | O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen | N1 | 25.49 | 11 | 1.34 | 18.17 | 1.07 | 17.12 | 0.58 | |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2022 | O-sjuer 6, Lavøya | B3 | 52.12 | 19 | 7.22 | 18.02 | 2.33 | 18.56 | 3.12 | – |
| 25.05.2022 | O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet | B3 | 53.13 | 31 | 9.45 | 21.20 | 3.55 | – | – | – |
| 18.05.2022 | O-sjuer 4 BK2, Nybrotta | B3 | 1.24.27 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2022 | O-sjuer 2, Børsåsen | N1 | 26.56 | 23 | 0.51 | 16.19 | 0.31 | 16.00 | 0.54 | – |
| 20.04.2022 | O-sjuer 1, Røstad | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2021 | O-sjuer 9, Nybrotta | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | O-sjuer 8, Skallstuggu | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2021 | O-sjuer 4, Masteråsen | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2021 | O-sjuer 3, Storåsen | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2021 | O-sjuer 2, Børsåsen | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2019 | O-Sjuer 10 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2019 | O-Sjuer 4 | N1 | 1.00.33 | – | 1.07 | 18.27 | 0.20 | – | – | – |
| 22.05.2019 | O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2019 | BK 1 | N 1,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2018 | O-sjuer nr. 8 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2018 | O-sjuer nr 5 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2018 | O-sjuer nr 3 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2017 | O-sjuer 3/Bygdakamp 1 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |