Løperprofil
Sofie Vaktdal
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
Sprintrankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.08
- Løpskapasitet
- 16.28
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.23
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i desember (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 06.01.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3746 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5133 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0949 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1238 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4591 |
| bomVekt | 16,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4123 |
| bomStorSigma | 0,7728 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1028 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1144 |
| havariVekt | 1,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9513 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0086 |
| fartSesongSin | 0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4382,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4828,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.22
- Løpskapasitet
- 11.09
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.12
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 58 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 30.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,319 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4296 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0689 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0999 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,316 |
| bomVekt | 29,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0664 |
| bomStorSigma | 0,5321 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0629 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0818 |
| havariVekt | 0,91 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,807 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4136,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4214,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.27
- Løpskapasitet
- 15.19
- O-evne
- 2.08
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 2.12
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 30.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1791 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3114 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0928 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,119 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0887 |
| bomVekt | 7,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5515 |
| bomStorSigma | 0,8043 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0543 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0018 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2247 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3603,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4106,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 30.06.2024 Sørlandsgaloppen 2024, bom 7.00 | 64 | – |
| Bom over fem minutter | 6 | 30.06.2024 Sørlandsgaloppen 2024, bom 7.00 | 178 | – |
| Bom over ti minutter | 210 | 26.11.2022 Klubbmesterskap Sandnes IL, bom 13.13 | 210 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 51.44 | 72 /368 | 9.14 | 19.38 | 3.30 | 17.57 | 2.06 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 1.12.39 | 83 /368 | 6.37 | 21.14 | 1.56 | 17.57 | 2.06 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 17-20 | 30.06 | 20 /83 | 2.44 | 12.10 | 1.06 | 12.02 | 0.13 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 17-20 | 1.03.19 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2024 | Nærløp m/Ungdomscup Arboret | B-åpen | 33.30 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2024 | Kretsranking - Madlatua | AK-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2024 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | DA | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.01.2024 | Treningsløp Alsvik (ROK samling) | L3 | 43.38 | 5 /7 | 2.22 | 18.45 | 1.01 | 20.11 | 1.42 | |
| 28.10.2023 | HARDHAUSEN, Melshei | D 15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2023 | Ungdomscup Finale i Ølbergskogen | B-åpen | 51.58 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | Ungdomscup 4 | D 15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2023 | Hovedløpet sprint | D16 | 32.28 | 44 /46 | 0.48 | 13.56 | 0.21 | 12.45 | 0.14 | |
| 05.08.2023 | Hovedløpet lang | D14-16C | 55.54 | 5 /6 | 1.51 | 22.10 | 0.44 | 21.21 | 2.03 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | AK-åpen | 50.12 | 42 /179 | 5.01 | 23.10 | 2.19 | 21.19 | 2.30 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 15-16 | 50.47 | 26 /27 | 4.52 | 14.57 | 1.26 | 12.43 | 0.16 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 15-16 | 1.17.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 15-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Ungdomscup 3 Ganddal | D 15-16 | 39.41 | 5 /5 | 3.34 | 15.05 | 1.21 | 12.17 | 0.15 | |
| 03.06.2023 | Kretsløp Ålgård (RR4) Sælandskogen | D 15-16 | 59.56 | 5 /5 | 11.09 | 24.05 | 4.29 | 20.53 | 2.41 | – |
| 29.05.2023 | Pinseløpet dag 3 | C-åpen 10-16 | 47.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | D 15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2023 | Pinseløpet dag 1 | D 15-16 | 1.33.01 | 22 /22 | 13.28 | 26.56 | 3.54 | – | – | – |
| 02.05.2023 | Ungdomscup 1 | D 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2023 | KM Sprint (RR1) | D 15-16 | 31.33 | 5 /5 | 4.15 | 13.40 | 1.50 | 11.13 | 0.14 | – |
| 26.11.2022 | Klubbmesterskap Sandnes IL | Åpen C | 54.54 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2022 | HARDHAUSEN | Trim | 1.25.39 | 25 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2022 | Ungdomscup Finale - Haugstadskogen | C-åpen | 30.27 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Kretsløp - Sprint på Gausel | D 15-16 | 30.37 | 1 /1 | 3.20 | 13.22 | 1.27 | – | – | – |
| 06.09.2022 | Ungdomscup løp 5 - Vagleskogen | C-åpen | 20.12 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | Ungdomscup løp 4 - Storhaug | Åpen C | 23.30 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 07.08.2022 | Hovedløpet sprint | D15 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2022 | Hovedløpet lang | D14-16C | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 10-16 | 1.11.54 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 10-16 | 48.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 10-16 | 48.28 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 15 | 1.00.53 | 7 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Ungdomscup Løp 3 - Sandvedparken | C-Åpn | 32.10 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2022 | Sprint Kverneland RR2 | C-open 10-16 | 22.02 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |