Løperprofil
Olea Nordhus-Drøpping
Freidig
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.18
- Løpskapasitet
- 13.51
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2032 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2894 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,064 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,9 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1156 |
| bomVekt | 6,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5207 |
| bomStorSigma | 0,7959 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0398 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 1,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3687,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4073,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.22
- Løpskapasitet
- 10.09
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 15.01.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2254 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4715 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,059 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,44 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9658 |
| bomVekt | 4,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3619 |
| bomStorSigma | 0,6355 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1446 |
| havariVekt | 1,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3764,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3846,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 319 av 335
Nr. 319 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 96 av 97 i klassen D13–14 · nr. 44 av 44 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 23.34
- Løpskapasitet
- 17.59
- O-evne
- 5.36
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.56
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 5,9
- Typisk bom
- 146 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3375 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,422 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1137 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,039 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6649 |
| bomVekt | 46,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9824 |
| bomStorSigma | 0,9285 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0436 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0593 |
| havariVekt | 5,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,014 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1085 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0026 |
| fartSesongSin | 0,0061 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4231,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5547,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 27.09.2026 Älgjakten, bom 3.27 | 67 | – |
| Bom over fem minutter | 10 | 26.09.2026 Loffelunken, bom 5.49 | 75 | – |
| Bom over ti minutter | 13 | 26.09.2026 Loffelunken, bom 12.59 | 151 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.09.2026 | Poeng-o-kveld | Alle | 42.48 | 25 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten 5 gemensamma kontroller | 36.18 | 25 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten, 7 | 36.18 | 38 /49 | 4.16 | 16.48 | 1.58 | – | – | – |
| 26.09.2026 | Loffelunken | D14 | 1.25.02 | 31 /31 | 33.57 | 29.37 | 11.50 | 23.47 | 5.39 | |
| 09.09.2026 | Klubbmesterskap Sp.kl. Freidig | D 13-14 | 1.06.33 | 6 /9 | 8.52 | 22.30 | 3.00 | 23.47 | 5.39 | |
| 27.08.2026 | STOK ungdomsløp 7 | D 13-14 | 1.10.00 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | D 13 | 1.43.18 | 20 /23 | 8.26 | 30.27 | 2.29 | 23.30 | 4.31 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | D 13 | 1.04.34 | 24 /25 | 13.48 | 23.22 | 5.00 | 23.30 | 4.31 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | D 13 | 23.45 | 19 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2026 | Ungdomsløp 3 | D 13-14 | 1.02.10 | 12 /16 | 11.56 | 22.11 | 4.18 | 23.18 | 5.27 | – |
| 13.05.2026 | Ungdomsløp 1 | D 13-14 | 1.27.18 | 17 /17 | 25.27 | (34.54) | 10.13 | 23.18 | 5.27 | – |
| 07.05.2026 | Trondheim sprintcup, løp 5 | D 13-14 | 25.25 | 15 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2026 | KM Sprint STOK | D 13-14 | 13.10 | 11 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2026 | Trondheim sprintcup, løp 2 | D 13-14 | 34.30 | 9 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2026 | Trondheim sprintcup løp 1 | D 13-14 | 19.35 | 6 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 05.03.2026 | HLP STOK Kveldssamling #2, Åsvang skole | Kort | 40.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.01.2026 | HLP kveldssamling 1 - innendørsorientering | D13-16 C | 16.55 | 7 /13 | 2.40 | 15.11 | 2.24 | – | – | – |
| 18.10.2023 | Jaktprøven | DH -12 | 0.01 | 27 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2023 | Klubbmesterskap 2023 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2023 | STOK Ungdomsløp 4 | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | STOK Ungdomsløp 2 | D 9-10 | 15.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2022 | Klubbmesterskap 2022 | N-åpen | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2022 | Ungdomsløp 1 | D 9-10 | 15.09 | – | – | – | – | – | – | – |