Løperprofil
Ane Fyksen
Bækkelaget
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.29
- Løpskapasitet
- 18.03
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.58
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 118 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.08.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4676 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5802 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,081 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,185 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8985 |
| bomVekt | 4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,772 |
| bomStorSigma | 0,7329 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0733 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0933 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4804,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5185,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.52
- Løpskapasitet
- 9.40
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.15
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 16.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1766 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1844 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0658 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1189 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,68 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0561 |
| bomVekt | 9,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,118 |
| bomStorSigma | 0,6089 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0824 |
| havariVekt | 0,3 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4328 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3587,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3656 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.27
- Løpskapasitet
- 18.07
- O-evne
- 2.21
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.34
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 31.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,345 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3662 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1111 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0741 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,58 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1198 |
| bomVekt | 17,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,563 |
| bomStorSigma | 0,8684 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0537 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0779 |
| havariVekt | 1,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,016 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2554 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0025 |
| fartSesongSin | −0,01 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4262,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4813,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.35
- Løpskapasitet
- 13.28
- O-evne
- 2.07
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.19
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 05.11.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0542 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0676 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1933 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0857 |
| bomVekt | 1,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,649 |
| bomStorSigma | 0,7649 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0747 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3180,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3680,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 31.08.2025 Knut Valstads Minneløp , bom 2.55 | 59 | – |
| Bom over fem minutter | 61 | 24.06.2023 O-festivalen mellom øvrige klasser, bom 10.23 | 61 | – |
| Bom over ti minutter | 61 | 24.06.2023 O-festivalen mellom øvrige klasser, bom 10.23 | 61 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.08.2025 | Knut Valstads Minneløp | B-åpen 17- | 1.19.04 | 8 /11 | 6.09 | 24.13 | 1.53 | 21.03 | 2.21 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | B-åpen 17- | 1.00.56 | 51 /109 | 2.44 | 17.14 | 0.46 | 18.39 | 2.22 | – |
| 17.11.2024 | Langløpet - Høst i Østmarka24 | Damer - C-løype | 1.01.41 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2024 | KM sprint | B-åpen 17- | 19.40 | 8 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | AK-åpen | 18.05 | 4 /13 | 1.37 | 10.28 | 0.56 | – | – | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | B-åpen 17- | 1.06.11 | 74 /93 | 16.25 | 23.55 | 5.56 | 21.04 | 4.08 | – |
| 07.05.2023 | Høydepunktet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.20.54 | 13 /19 | 18.32 | 21.26 | 4.55 | – | – | – |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | Åpen lang | 36.21 | 5 /11 | 2.02 | 13.00 | 0.44 | – | – | – |
| 05.11.2022 | Langløpet - Høst i Østmarka | C-løype | 1.29.01 | 3 /7 | 7.58 | 13.56 | 1.15 | – | – | – |
| 30.08.2022 | Østmarka Open 6 | Åpen-B | 55.05 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | Østmarka Open 5 | Åpen-B | 1.45.18 | 5 /7 | 13.26 | 22.21 | 2.51 | 19.36 | 2.11 | – |
| 18.06.2022 | Nittedalsløpet med Trimtex-cup | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2022 | Østmarka Open 3 | Åpen-C | 31.21 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2022 | Østmarka Open 2 | Åpen-C | 50.32 | 4 /8 | 11.17 | 21.31 | 4.48 | – | – | – |
| 22.05.2022 | Knut Valstads Minneløp med Trimtex-cup | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |