Løperprofil

Tarjei Holte Svare

Nydalen

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser B-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

15.0016.3018.0019.302026NSK Klubbcup #2 - 2025 04.06.2025: 19.50O-troll Festivalen 20.09.2025: 17.01Nydalten 10.05.2026: 19.07NSK Klubbcup #2 2026 03.06.2026: 16.39

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
17.10
Løpskapasitet
13.46
O-evne
3.24
Jevnhet ±
9,3 %
Usikkerhet ±
0.52
Sikkerhet
3
Bommer per løp
4,0
Typisk bom
141 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
best på lange (−1,1 % per dobling)
Sesongprofil
best i september (±0,5 %)
Løp i grunnlaget
5 (sist 03.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0722
fartMuRaa (evne før krymping)0,1521
fartSigma (dagsform-spredning)0,0935
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0491
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,86
evidensVekt (sikkerheten)3,49
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1293
bomVekt27,87
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,9473
bomStorSigma0,8443
antallBom13
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0523
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0668
havariVekt2,78
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0166
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,0241
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0001
fartSesongSin0,0051
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2349
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)764,9
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3238,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4038,7
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
14.26
Løpskapasitet
13.10
O-evne
1.17
Jevnhet ±
8,4 %
Usikkerhet ±
1.06
Sikkerhet
2
Bommer per løp
3,5
Typisk bom
69 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
4 (sist 13.09.2025)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0317
fartMuRaa (evne før krymping)0,1403
fartSigma (dagsform-spredning)0,0843
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0731
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,44
evidensVekt (sikkerheten)2,26
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0775
bomVekt18,37
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2384
bomStorSigma0,6443
antallBom13
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0833
havariVekt1,09
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0003
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8997
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0001
fartSesongSin−0,0016
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3107,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3410,4
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (122 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 4 26.08.2026 NSK Klubbmesterskap 2026, bom 6.29 37 –
Bom over fem minutter 4 26.08.2026 NSK Klubbmesterskap 2026, bom 6.29 40 –
Bom over ti minutter 64 27.08.2025 Klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 3, bom 13.49 64 –

Løp

14 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
26.08.2026 NSK Klubbmesterskap 2026 H 13-14 55.47 2 /5 – – – – – –
03.06.2026 NSK Klubbcup #2 2026 H 13-14 58.42 2 /4 11.07 16.39 3.09 17.44 3.40
10.05.2026 Nydalten B-åpen 13-16 39.59 3 /5 8.49 19.07 4.20 17.37 3.29
06.05.2026 NSK Klubbcup #1 2026 H 13-14 – Inaktiv – – – – – –
20.09.2025 O-troll Festivalen H 13-14 32.50 2 /6 3.57 17.01 2.03 17.22 3.03
13.09.2025 Hemingløpet med Trimtex-cup finale C-åpen 10-16 37.30 3 /7 3.31 17.57 1.41 15.53 1.24
27.08.2025 Klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 3 H 13-14 1.05.47 3 /5 – – – – – –
04.06.2025 NSK Klubbcup #2 - 2025 H 13-14 1.11.41 2 /4 7.29 19.50 2.04 20.30 4.14 –
07.05.2025 NSK Klubbcup #1 2025 H 13-14 1.35.58 6 /8 27.05 30.20 8.34 – – –
19.06.2024 Klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 2 C-åpen 50.38 3 /7 4.29 18.41 1.39 16.31 1.34
15.05.2024 NSK Klubbcup #1 C-åpen 10-16 0.00 Disk – – – – – –
23.08.2023 klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 2 Åpen C – DNS – – – – – –
24.05.2023 NSK klubbcup #1 C-åpen 10-16 33.33 4 /10 5.27 21.06 3.26 17.16 1.56 –
18.05.2022 NSK-cup løp 1 C-åpen 10-16 1.03.51 9 /9 6.30 26.16 2.40 – – –

Løp per år

2022: 1 løp120222023: 1 løp120232024: 2 løp220242025: 5 løp520252026: 4 løp42026