Løperprofil
Brede Holund Nyseth
Nittedal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
14 løp
B-rankingen
8 løp
Skogsrankingen
nr. 2498 av 3540
Nr. 2498 av 3540 blant menn i Norge · nr. 45 av 53 i klassen H13–14 · nr. 20 av 24 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 13.49
- Løpskapasitet
- 12.23
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 14.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0908 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1665 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0781 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0275 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,31 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0038 |
| bomVekt | 72,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,574 |
| bomStorSigma | 0,8524 |
| antallBom | 31 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0368 |
| havariVekt | 8,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | 0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3295,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3679,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 262 av 302
Nr. 262 av 302 blant menn i Norge · nr. 101 av 109 i klassen H13–14 · nr. 42 av 42 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 17.53
- Løpskapasitet
- 14.35
- O-evne
- 3.18
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 117 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 24.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1281 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2206 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1081 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0351 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,196 |
| bomVekt | 61,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7597 |
| bomStorSigma | 0,9576 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0333 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0754 |
| havariVekt | 6,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0531 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0071 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3430 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4207,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.10
- Løpskapasitet
- 11.49
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.03
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 15.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,079 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0119 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1145 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0771 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,44 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1099 |
| bomVekt | 13,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2683 |
| bomStorSigma | 0,6357 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0692 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0627 |
| havariVekt | 1,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0052 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7567 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0032 |
| fartSesongSin | −0,0049 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2790,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3109,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 24.10.2026 OBOS Trollnatta og Natt-o-toget, bom 3.49 | 39 | – |
| Bom over fem minutter | 35 | 14.09.2026 Ni-Nitti-i-Nittedal 5, bom 21.15 | 124 | – |
| Bom over ti minutter | 35 | 14.09.2026 Ni-Nitti-i-Nittedal 5, bom 21.15 | 233 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | OBOS Trollnatta og Natt-o-toget | H 13-14 | 59.38 | 16 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 09.10.2026 | Åpent klubbmesterskap natt | H12-16 | 1.18.03 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 5 | RødB | 1.10.54 | 8 /14 | 23.56 | (19.48) | 6.41 | 13.45 | 1.27 | |
| 24.08.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 4 / Tour of Lillomarka 2026 #9 | RødB | 51.50 | 30 /60 | 5.49 | 15.22 | 1.43 | 13.14 | 1.06 | |
| 16.08.2026 | Fossumløpet med Trimtex-cup | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Etappstart Orange 3,3 | 1.16.23 | 124 /156 | 13.37 | (27.02) | 4.49 | 18.44 | 3.33 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Orange 3,3 | 37.46 | 165 /252 | 10.13 | 21.15 | 5.45 | 18.44 | 3.33 | |
| 15.06.2026 | Klubbmesterskapet Nittedal | H 13-14 | 47.43 | 2 /5 | 9.10 | 17.49 | 3.25 | 18.19 | 3.15 | |
| 30.05.2026 | NIttedalsløpet | H 13-14 | 1.19.16 | 15 /18 | 19.20 | 22.19 | 5.27 | 18.47 | 3.14 | |
| 18.05.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 2 | RødB | 43.24 | 6 /16 | 3.46 | 14.23 | 1.17 | 13.13 | 1.01 | |
| 11.05.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #4 | HB | 58.26 | 17 /24 | 7.36 | 17.14 | 2.15 | 13.13 | 1.01 | |
| 09.05.2026 | Høydepunktet, KM Sprint med Trimtexcup | H 13-14 | 17.31 | 14 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | H 13-14 | 52.52 | 31 /34 | 11.59 | 22.20 | 5.07 | 18.37 | 2.47 | |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | H 13-14 | 59.51 | 29 /36 | 7.30 | 20.18 | 2.35 | 18.37 | 2.47 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | H 13-14 | 43.05 | 48 /53 | 8.50 | 23.10 | 4.48 | 18.37 | 2.47 | |
| 01.11.2025 | OBOS Trollnatta og Natt-O-toget | lang | 26.19 | 17 /76 | 0.54 | 12.02 | 0.25 | 12.26 | 0.54 | |
| 01.11.2025 | Sesongfinalen 2025 | G12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2025 | Tumyrnatta | BlåC | 30.11 | 2 /8 | 0.00 | 12.47 | 0.00 | 13.02 | 1.01 | |
| 15.09.2025 | Klubbmesterskapet Nittedal | H 11-12 | 39.40 | 7 /13 | 3.47 | 16.33 | 1.35 | 14.11 | 1.19 | |
| 08.09.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 10 | HC | 20.20 | 2 /8 | 2.15 | 11.42 | 1.18 | 12.56 | 1.09 | |
| 06.09.2025 | Follo 2-dagers dag 1, Trimtex-cup | B-åpen 10-16 | 55.36 | – | 3.53 | 14.58 | 1.03 | 14.12 | 1.06 | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 42.28 | 19 /245 | 1.16 | 14.56 | 0.27 | – | – | – |
| 16.06.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 3 | BlåC | 33.19 | 12 /22 | 3.57 | 14.11 | 1.41 | 13.29 | 1.19 | |
| 26.05.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 2 | RødB | 52.08 | 6 /11 | 6.11 | 14.11 | 1.41 | 13.36 | 1.22 | |
| 24.05.2025 | Huldersprinten mellomdistanse m. Trimtex-cup | H 11-12 | 33.54 | 9 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2025 | KM mellomdistanse AOOK med Trimtex cup | B-åpen 10-16 | 55.21 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2025 | Publikumsløp NM Sprint Trimtexcup | H 11-12 | 16.58 | 13 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 2 | HC | 28.10 | 5 /16 | 7.22 | 16.08 | 4.13 | 13.36 | 1.22 | |
| 07.04.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 1 | RødB | 22.49 | 7 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2024 | Klubbmesterskapet | H 11-12 | 30.45 | 7 /12 | 0.17 | 13.22 | 0.07 | 13.47 | 1.32 | – |
| 05.09.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 5 | BlåC | 28.38 | 2 /8 | 1.41 | 13.08 | 0.46 | 13.31 | 1.08 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | H 11-12 | 32.36 | 40 /53 | 6.10 | 15.17 | 2.53 | – | – | – |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | H 11-12 | 40.30 | 41 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 3 | BlåC | 31.20 | 4 /20 | 1.32 | 12.39 | 0.37 | 13.42 | 1.17 | |
| 27.05.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 7 | HC | 19.17 | 3 /13 | 0.48 | 11.04 | 0.28 | 13.53 | 1.46 | |
| 23.05.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 1 | BlåC | 29.07 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | Kvistkvaset | Løype: 1 | 14.18 | 16 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | C-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2023 | KM Natt Nittedalsløpet med Trimtex-cup | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2023 | Ni-Nitti-i-Nittedal 1 | BlåC | 50.23 | 6 /10 | 5.22 | 23.48 | 2.32 | 20.50 | 2.34 | – |
| 07.05.2023 | Høydepunktet med Trimtex-cup | H 9-10 | 23.08 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2022 | Ni-Nitti-Nittedal 4 | GrønnN | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2022 | Klubbmesterskap Nittedal Orientering 2022 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2022 | Hemingløpet med KM lang og Trimtex-cup | H 9-10 | 36.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2022 | Nittedalsløpet med Trimtex-cup | H 9-10 | 39.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2022 | Ni-Nitti-i-Nittedal 2 | GrønnN2 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2022 | Kvistkvaset | D/H 9-12 | 46.13 | – | 20.55 | 37.25 | 16.56 | – | – | – |
| 15.05.2022 | Gromløpet med Trimtex-cup | H 9-10 | 14.17 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2022 | Ni-Nitti i Nittedal 1 | GrønnN | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2021 | Ni-Nitti i Nittedal 3 | GrønnN | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2021 | Ni-Nitti i Nittedal 2 | GrønnN | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2019 | Nittedalsløpet KM Mellomdistanse Trimtex-løp | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2019 | Ni-Nitti-i-Nittedal 4 | GrønnN | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2019 | Ni-Nitti-i-Nittedal 3 | GrønnN | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2018 | Ni-Nitti Klubbmesterskap | H 11-12 | 1.14.27 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2018 | Ni-Nitti-i-Nittedal Flexoløp 5 | GrønnN | 37.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2018 | Ni-Nitti-i-Nittedal Flexoløp 3 | GrønnN | 59.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2018 | Ni-Nitti-i-Nittedal Flexoløp 2 | GrønnN | 1.07.06 | – | – | – | – | – | – | – |