Løperprofil
Tuva Eriksfallet
Vallset/Stange
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.56
- Løpskapasitet
- 12.43
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.22
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 125 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1182 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2838 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0878 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2411 |
| bomVekt | 5,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8299 |
| bomStorSigma | 0,7996 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0464 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3386,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3974,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.20
- Løpskapasitet
- 9.09
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.43
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 03.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,121 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2774 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0734 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9182 |
| bomVekt | 8,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0555 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3391,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3462,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.14
- Løpskapasitet
- 12.15
- O-evne
- 3.59
- Jevnhet ±
- 13,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.43
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,3
- Typisk bom
- 133 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 20.10.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0478 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0001 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,131 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1009 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2185 |
| bomVekt | 17,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8935 |
| bomStorSigma | 0,9912 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0525 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0803 |
| havariVekt | 1,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4205 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2884,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3820,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.12
- Løpskapasitet
- 10.48
- O-evne
- 2.24
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.49
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 124 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.08.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1662 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,087 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1939 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9999 |
| bomVekt | 1,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8213 |
| bomStorSigma | 0,8049 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,068 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5539 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2551,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3116,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 24 | 02.08.2025 Hovedløpet lang, bom 3.37 | 65 | – |
| Bom over fem minutter | 31 | 02.08.2025 Hovedløpet lang, bom 8.52 | 87 | – |
| Bom over ti minutter | 51 | 04.06.2025 Mjøs-o-cup 3, bom 17.42 | 143 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.08.2025 | Mjøs-o-cup 4 | D15-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2025 | Hovedløpet sprint | D 15 | 27.06 | 36 /39 | 0.34 | 11.15 | 0.14 | – | – | – |
| 02.08.2025 | Hovedløpet lang | D 15 | 1.24.43 | 35 /38 | 21.07 | 20.10 | 5.02 | – | – | – |
| 08.06.2025 | Elgdilten | B-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2025 | Mjøs-o-cup 3 | D15-16 | 1.16.47 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | KM Sprint - Tangen skole | D 15-16 | 28.44 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2025 | KM Mellom/Mjølnerløpet | D 15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2025 | Mjøs-o-cup 2 | D15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2025 | Mjøs-o-cup 1 | D15-16 | 32.39 | 11 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2024 | Daladubbeln, patrull | D14 | 1.17.58 | 161 /232 | 6.29 | 15.06 | 1.15 | 17.42 | 4.31 | |
| 28.09.2024 | Furugampen | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2024 | Mjøs-o-cup 5 | D13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2024 | Mjøs-o-cup 4 | D13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | Myrtrampen / KM lang Innlandet | D13-14 | 1.32.18 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 04.08.2024 | Hovedløpet sprint | D 14 | 21.45 | 38 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2024 | Hovedløpet lang | D 14 | 1.41.21 | 40 /44 | 31.40 | (26.51) | 8.23 | 17.33 | 4.46 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | D 14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | D 14 | 40.30 | 18 /27 | 8.35 | 14.21 | 3.02 | 15.05 | 3.09 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | D 14 | 33.48 | 25 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2024 | Mjølnerløpet/KM Mellom Innlandet | D 13-14 | 1.06.32 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2024 | Mjøs-o-cup 3 | D13-14 | 46.36 | 10 /11 | 17.09 | 20.41 | 7.37 | 16.20 | 3.27 | – |
| 15.05.2024 | Mjøs-o-cup 2 | D13-14 | 50.27 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2024 | Mjøs-o-cup 1 | D13-14 | 24.09 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2024 | Øst Mjøsa CUP #1 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | D 13-14 | 25.50 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 01.04.2024 | Myrsprinten | D 13-14 | 27.04 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2023 | Nammocup 5 - finale | D13-14 | 52.08 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2023 | Nammocup 3 | D13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2023 | Nammocup 2 | D13-14 | 39.27 | 9 /12 | 8.37 | 20.19 | 4.26 | – | – | – |
| 19.04.2023 | Nammocup 1 | D13-14 | 25.24 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2022 | Furugampen | D 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Snertingdalsløpet 2022 | C-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Nammocup 5 - finale | C-åpen | 35.31 | 7 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2022 | Nammocup 4 | C-åpen | 35.11 | 9 /12 | 13.39 | 25.29 | 9.53 | – | – | – |
| 15.06.2022 | Nammocup 3 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2022 | Løvspretten | N2-åpen 9-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2022 | Elgdilten | N2-åpen 9-16 | 19.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2022 | Pinsesprinten | N2-åpen 9-16 | 24.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | Nammocup 2 | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |