Løperprofil
Kjell Morten Horntvedt
Stokke
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.39
- Løpskapasitet
- 14.36
- O-evne
- 1.03
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.14
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 15.10.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2559 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5077 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1874 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9257 |
| bomVekt | 3,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3888 |
| bomStorSigma | 0,7886 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0751 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3886,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4166,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.07
- Løpskapasitet
- 12.08
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 109 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 23.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0503 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0607 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0917 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0488 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9762 |
| bomVekt | 27,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6898 |
| bomStorSigma | 0,7655 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0442 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0527 |
| havariVekt | 3,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0148 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0049 |
| fartSesongSin | −0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2864,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3333,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 23.08.2026 Telemark 2-dagers / KM-stafett Vestf&Telem. + Buskerud - Individuelle klasser, bom 6.42 | 38 | nr. 6976 |
| Bom over fem minutter | 3 | 23.08.2026 Telemark 2-dagers / KM-stafett Vestf&Telem. + Buskerud - Individuelle klasser, bom 6.42 | 80 | nr. 7791 |
| Bom over ti minutter | 135 | hele karrieren siden 2022 | 135 | nr. 4519 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.08.2026 | Telemark 2-dagers / KM-stafett Vestf&Telem. + Buskerud - Individuelle klasser | C-åpen 17- | 42.26 | 2 /5 | 10.28 | 15.55 | 3.56 | 14.21 | 2.03 | |
| 22.08.2026 | Telemark 2-dagers / KM-lang Vestf&Telem. + Buskerud | C-åpen 17- | 37.54 | 3 /7 | 3.25 | 14.13 | 1.17 | 14.21 | 2.03 | |
| 25.09.2025 | Klubbmesterskap mellomdistanse Sandefjord OK, Stokke IL og Andebu IL | C-åpen 17- | 24.24 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2025 | Vestfold Høstcup løp 1 | N-åpen | 25.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.03.2025 | Göteborgspremiären, lång | Gul 2,5 | 41.11 | 2 /28 | 0.21 | 11.52 | 0.06 | 13.35 | 1.05 | – |
| 15.03.2025 | Göteborgspremiären, medel | Gul 2,5 | 40.23 | 6 /39 | 1.54 | 13.45 | 0.39 | 13.35 | 1.05 | – |
| 13.10.2024 | Marummila | H 5 km | 1.09.15 | 25 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2024 | Eklund Open | Bois C | 26.53 | 5 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2024 | Klubbmesterskap Sandefjord OK, Andebu IL og Stokke IL | H 50- | 1.28.06 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2024 | Åpent Klubbmesterskap sprint | H 50- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2023 | Tunevannet Rundt | D/H17- (3km) | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2023 | Eklund Open | HC | 42.10 | 9 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2023 | Klubbmesterskap mellomdistanse Sandefjord OK, Stokke IL og Andebu IL | C-åpen 17- | 32.38 | 1 /3 | 10.04 | 17.31 | 5.24 | – | – | – |
| 15.06.2023 | Åpent Klubbmesterskap Sprint, Sandefjord OK, Stokke il og Andebu il | H 17B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2022 | Tunevannet Rundt | D/H17- (3km) | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2022 | Bananaboys O-Weekend (WC/NC 2023 Training) | Åpen C | 23.41 | 2 /6 | 1.53 | 18.10 | 1.27 | – | – | – |
| 15.09.2022 | Åpent klubbmesterskap Stokke IL, Andebu IL og Sandefjord OK | C-Åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |