Løperprofil
Stefan Magnus Landrø
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
39 løp
Sprintrankingen
12 løp
Skogsrankingen
nr. 3240 av 3557
Nr. 3240 av 3557 blant menn i Norge · nr. 263 av 267 i klassen H45–49 · nr. 46 av 47 i 1977-kullet
- Forventet kmtid
- 17.37
- Løpskapasitet
- 14.47
- O-evne
- 2.50
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 26
- Bommer per løp
- 4,6
- Typisk bom
- 114 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 40 (sist 30.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2661 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2709 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0987 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,017 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 10,17 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 25,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6585 |
| bomVekt | 286,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,737 |
| bomStorSigma | 0,8632 |
| antallBom | 152 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1199 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0469 |
| havariVekt | 17,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4104 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0113 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3933,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4688,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 1347 av 1659
Nr. 1347 av 1659 blant menn i Norge · nr. 124 av 127 i klassen H45–49 · nr. 19 av 20 i 1977-kullet
- Forventet kmtid
- 9.26
- Løpskapasitet
- 9.14
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 48 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 19.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1312 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1382 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0575 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0263 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,97 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4729 |
| bomVekt | 107,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,8707 |
| bomStorSigma | 0,4627 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1205 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 5,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0071 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8721 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0025 |
| fartSesongSin | −0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3426,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3495,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.35
- Løpskapasitet
- 13.31
- O-evne
- 3.05
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.14
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 130 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 17.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0539 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0595 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1263 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0945 |
| bomVekt | 3,68 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8666 |
| bomStorSigma | 0,8586 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0811 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3178,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3902,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.11
- Løpskapasitet
- 10.25
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.16
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 31.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,204 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4193 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2371 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0037 |
| bomVekt | 1,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4963 |
| bomStorSigma | 0,8255 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2456,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2873,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 30.09.2026 Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 2, bom 4.38 | 79 | nr. 6979 |
| Bom over fem minutter | 34 | 29.08.2026 KM langdistanse Trimtex cup, bom 29.45 | 106 | nr. 4968 |
| Bom over ti minutter | 34 | 29.08.2026 KM langdistanse Trimtex cup, bom 29.45 | 421 | nr. 6736 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | H-åpen | 2.57.35 | 37 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 2 | LokalH | 1.19.07 | 52 /59 | 13.46 | 18.08 | 3.09 | 17.36 | 2.50 | |
| 12.09.2026 | Askerløpet med Trimtex-cup | AK-åpen | 1.18.53 | 22 /26 | 10.04 | 16.51 | 2.09 | 17.36 | 2.50 | |
| 29.08.2026 | KM langdistanse Trimtex cup | AL-åpen | 2.29.20 | 9 /9 | 39.29 | 19.13 | 5.05 | 17.45 | 3.09 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | H 45- | 2.02.10 | 25 /27 | 19.37 | 16.22 | 2.38 | 17.32 | 2.54 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | H 45- | 1.30.35 | 31 /34 | 8.02 | 18.13 | 1.37 | 17.32 | 2.54 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | H 45- | 26.54 | 20 /22 | 1.14 | 10.48 | 0.30 | 9.43 | 0.11 | |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Herrer - klubbmesterskap sprint | 16.58 | 26 /34 | 1.32 | 10.11 | 0.55 | 9.43 | 0.11 | |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Herrer finale | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2026 | KM mellomdistanse Akershus og Oslo | H 45- | 1.29.24 | 9 /16 | 15.30 | 18.59 | 3.19 | 17.28 | 2.56 | |
| 10.05.2026 | Nydalten | AK-åpen | 40.13 | 23 /38 | 1.27 | 15.10 | 0.34 | 17.28 | 2.56 | |
| 05.04.2026 | Bohuslunken, Five-O, #4, medel | Blå 3,0 | 1.07.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H45 | 37.58 | 89 /109 | 4.56 | 14.51 | 1.56 | 17.25 | 3.04 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H45 | 35.38 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H45 | 25.50 | 74 /90 | 0.56 | 9.30 | 0.21 | 9.13 | 0.12 | |
| 26.10.2025 | GMOK:s hösthälg, dag 2, medel | Svart 5,0 | 1.44.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.10.2025 | GMOK:s hösthälg, dag 1, lång | Svart 5,0 | 1.16.20 | 25 /32 | 3.17 | 13.55 | 0.36 | 17.34 | 3.05 | |
| 08.10.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 – Løp 2 | Ola | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2025 | Hemingløpet med Trimtex-cup finale | AK-åpen | 1.01.13 | 16 /21 | 9.54 | 15.58 | 2.35 | 17.49 | 3.13 | |
| 07.09.2025 | Follo 2-dagers, dag 2, Trimtex-cup jaktstart | AM-åpen | 58.05 | 26 /31 | 8.57 | 16.10 | 2.29 | 17.49 | 3.13 | |
| 23.08.2025 | Romeriksløpet 2025 med KM lang og Trimtex cup | AK-åpen | 1.45.30 | 30 /30 | 17.16 | 19.16 | 3.09 | 18.06 | 3.17 | |
| 19.08.2025 | Oppsals klubbmesterskap 2025 | H40 | 1.32.13 | 8 /9 | 20.01 | 19.26 | 4.13 | 18.06 | 3.17 | |
| 17.08.2025 | Fossumløpet 2025 med Trimtex-cup | AK-åpen | 1.14.14 | 33 /44 | 15.22 | 19.09 | 3.58 | 18.06 | 3.17 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | AK-åpen | 47.28 | 66 /176 | 3.32 | 12.52 | 0.57 | 17.39 | 3.06 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | H 45- | 1.21.35 | 49 /50 | 9.44 | 18.14 | 2.11 | 17.39 | 3.06 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | H 45- | 24.06 | 31 /36 | 2.50 | 9.42 | 1.08 | 8.59 | 0.13 | |
| 09.06.2025 | Pinseløpet dag 3 | AM-åpen | 1.21.50 | 19 /23 | 5.08 | 14.38 | 0.55 | 17.39 | 3.06 | |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | AM-åpen | 1.21.02 | 29 /33 | 10.54 | 15.34 | 2.06 | 17.39 | 3.06 | |
| 07.06.2025 | Pinseløpet dag 1 | AM-åpen | 1.23.50 | 17 /20 | 8.29 | 16.58 | 1.43 | 17.39 | 3.06 | |
| 18.05.2025 | KM mellomdistanse AOOK med Trimtex cup | AK-åpen | 56.28 | 24 /39 | 9.18 | 15.13 | 2.30 | 18.22 | 3.33 | |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | ÅK | 12.35 | 2 /9 | 0.48 | 8.48 | 0.34 | 8.53 | 0.11 | |
| 11.05.2025 | Publikumsløp NM Sprint Trimtexcup | H 40- | 34.00 | 7 /9 | 1.04 | 8.41 | 0.16 | 8.53 | 0.11 | |
| 01.05.2025 | Høydepunktet med Trimtex cup lang | AK-åpen | 1.00.25 | 20 /24 | 10.05 | 23.08 | 3.52 | 18.22 | 3.33 | |
| 21.04.2025 | Vikingaträffen, Five-O, #5, medel | Svår 3 km | 1.26.38 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2025 | Bohuslunken, Five-O, #4, medel | Blå 3,0 | 49.38 | 29 /45 | 5.57 | 15.03 | 1.48 | 18.28 | 3.49 | |
| 19.04.2025 | Öjetrampen, Five-O, #3, lång | Svart 4,0 | 1.19.35 | 33 /35 | 19.05 | 20.33 | 4.56 | 18.28 | 3.49 | |
| 18.04.2025 | Kortfredagen, Five-O, #2, sprint | Svart 3,0 | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | H 40- | 24.16 | 29 /32 | 0.51 | 9.17 | 0.20 | 9.07 | 0.11 | |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | AK Åpen | 1.10.15 | 64 /73 | – | – | – | – | – | – |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | H40- | 27.17 | 34 /38 | 0.53 | 9.43 | 0.19 | 9.07 | 0.11 | |
| 17.09.2024 | KM natt | B-åpen | 1.00.05 | 2 /2 | 14.46 | 19.48 | 4.52 | – | – | – |
| 15.09.2024 | Romeriksløpet 2024 | AK-åpen | 1.30.25 | 23 /25 | 14.05 | 18.11 | 2.50 | 18.45 | 3.54 | |
| 08.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 2 | AK-åpen | 37.24 | 11 /20 | 4.03 | 14.30 | 1.34 | 18.45 | 3.54 | |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | AK-åpen | 1.22.48 | 39 /44 | 10.47 | 16.45 | 2.11 | 19.02 | 3.59 | |
| 18.08.2024 | Publikumsløp NM ultralang | AEK-Åpen | 1.29.10 | 19 /19 | 20.27 | 19.48 | 4.32 | 19.02 | 3.59 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Etappstart Svår 3,5 | 1.13.49 | 166 /180 | 19.21 | 25.14 | 6.37 | 18.57 | 3.46 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | Etappstart Svår 3,5 | 58.20 | 160 /182 | 6.28 | 18.08 | 2.01 | 18.57 | 3.46 | |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | H 45- | 1.13.24 | 11 /13 | 5.28 | 14.55 | 1.07 | 17.37 | 3.35 | |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | ÅL | 23.47 | 15 /31 | 0.58 | 8.59 | 0.22 | 8.42 | 0.13 | |
| 21.04.2024 | Smaaleneneløpet | AK-åpen | 55.57 | 33 /50 | 9.07 | 14.45 | 2.24 | 18.14 | 4.03 | |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | AK-åpen | 1.04.38 | 54 /72 | 13.19 | 21.12 | 4.22 | 18.14 | 4.03 | |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | Åpen kort | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Hemingløpet m/Trimtex-cup finale | AK-åpen | 59.25 | 11 /17 | 8.53 | 15.00 | 2.15 | 18.20 | 4.13 | |
| 09.09.2023 | Høstløpet i Follo med Trimtex-cup | AK-åpen | 1.15.54 | 30 /36 | 12.02 | 18.09 | 2.53 | 18.20 | 4.13 | |
| 26.08.2023 | KM lang Romeriksløpet med Trimtex-cup | AK-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2023 | Oppsals klubbmesterskap | H40 | 1.42.38 | 9 | 29.39 | 24.37 | 7.07 | 19.38 | 4.45 | |
| 13.06.2023 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Herrer | 18.47 | 21 /29 | 2.36 | 10.11 | 1.25 | 8.50 | 0.13 | |
| 01.06.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 6 - med funksjonærkickoff O-festivalen | Lang | 40.20 | 7 /18 | 1.52 | 12.29 | 0.35 | 17.13 | 3.14 | |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | H40 | 20.19 | 8 /11 | 0.12 | 8.35 | 0.05 | 8.42 | 0.10 | – |
| 02.05.2023 | Oslo City Cup nr. 4 - 2023 | H 40- | 24.05 | 17 /24 | 0.24 | 9.03 | 0.09 | 8.42 | 0.10 | – |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | AK-åpen | 43.57 | 56 /67 | 9.46 | 17.10 | 3.49 | 19.21 | 4.02 | |
| 22.04.2023 | KM sprint med Trimtex-cup | H 40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2023 | Oslo City Cup nr. 1 - 2023 | H40 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2022 | Langløpet - Høst i Østmarka | Herrer - kort løype | 1.30.20 | 3 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2022 | Blodslitet | H-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2022 | Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne) | AK | 1.01.58 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Nydalten med Trimtex-cup finale | AK-åpen | 1.14.22 | 29 /32 | 7.11 | 18.51 | 1.49 | 21.18 | 4.24 | – |
| 17.09.2022 | Høstløpet i Nordre Follo med Trimtex-cup | AK-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2022 | Veteranmesterskap langdistanse m/TrimtexCup mellomdistanse | Dir AK | 1.44.58 | 27 /35 | 17.59 | 22.23 | 3.50 | 21.18 | 4.24 | – |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | H 45- | 2.22.47 | 24 /34 | 46.38 | 27.56 | 9.07 | – | – | – |
| 03.05.2022 | Oslo City Cup FINALE - 2022 | H 40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskap Oppsal | C | 21.53 | 1 /4 | 2.28 | 11.35 | 1.18 | – | – | – |
| 17.10.2020 | Oppsal Sesongavslutning 2020 | Løype: AK1 | 1.01.58 | – | – | – | – | – | – | – |