Løperprofil
Hilde Soleng
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.37
- Løpskapasitet
- 15.17
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.25
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 16.03.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3016 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4206 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1362 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0599 |
| bomVekt | 3,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,534 |
| bomStorSigma | 0,7285 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,074 |
| havariVekt | 0,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4068,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4422,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.57
- Løpskapasitet
- 15.30
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.24
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 26.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1909 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2102 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0976 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0797 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,75 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9348 |
| bomVekt | 13,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3761 |
| bomStorSigma | 0,7195 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0704 |
| havariVekt | 1,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0049 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0092 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3648,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3987,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 88 av 238
Nr. 88 av 238 blant kvinner i Norge · nr. 5 av 15 i klassen D40–44 · nr. 1 av 4 i 1982-kullet
- Forventet kmtid
- 14.21
- Løpskapasitet
- 13.32
- O-evne
- 0.48
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0607 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0621 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,079 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0307 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,85 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6414 |
| bomVekt | 106,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2035 |
| bomStorSigma | 0,7663 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0268 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0587 |
| havariVekt | 7,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0048 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8354 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0053 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3197,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3387,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 24.10.2026 HARDHAUSEN, bom 3.21 | 114 | nr. 6553 |
| Bom over fem minutter | 62 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 5.56 | 120 | nr. 3705 |
| Bom over ti minutter | 260 | hele karrieren siden 2022 | 260 | nr. 3279 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | Åpen 4 | 1.27.50 | 15 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 7 - Vannassen | B-åpen | 26.25 | 8 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Gul 3,5 | 46.36 | 8 /64 | 2.14 | 12.40 | 0.36 | 14.11 | 0.48 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Gul 3,5 | 42.14 | 12 /64 | 1.50 | 13.58 | 0.36 | 14.11 | 0.48 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Gul 3,5 | 36.42 | 14 /64 | 0.47 | 13.50 | 0.18 | 14.11 | 0.48 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Gul 3,5 | 1.17.32 | 19 /64 | 10.30 | 15.35 | 2.07 | 14.11 | 0.48 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Gul 3,5 | 52.25 | 11 /64 | 3.41 | 13.38 | 0.57 | 14.11 | 0.48 | |
| 26.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 3 - Alsvik | B-åpen | 37.51 | 7 /11 | 3.27 | 20.45 | 1.53 | 17.58 | 1.23 | – |
| 16.05.2026 | Kretsløp Melshei (RR) | B-åpen 17- | 53.13 | 5 /14 | 3.02 | 16.13 | 0.56 | 17.58 | 1.23 | – |
| 22.03.2026 | KOK 2 dagers. Mellomdistanse | C-åpen 17- | 25.23 | 12 /42 | 0.38 | 14.24 | 0.22 | 15.22 | 0.49 | |
| 21.03.2026 | KOK 2 dagers Sprint i Abra Havn | C-åpen 17- | 15.07 | 24 /59 | – | – | – | – | – | – |
| 20.03.2026 | KOK 2 dagers Natt-o i Dyreparken | C-åpen 17- | 19.48 | 8 /29 | 0.14 | 14.08 | 0.10 | 15.22 | 0.49 | |
| 27.09.2025 | Rankingfinale på Lundekvam | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | 41.11 | 15 /145 | 0.33 | 14.29 | 0.12 | 16.27 | 1.03 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | 35.23 | 21 /145 | 0.30 | 15.49 | 0.13 | 16.27 | 1.03 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | 48.57 | 28 /44 | 8.29 | 19.46 | 3.26 | 16.27 | 1.03 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 37.09 | 24 /230 | 1.31 | 15.29 | 0.38 | 16.13 | 0.52 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 54.53 | 29 /230 | 3.13 | 17.23 | 1.01 | 16.13 | 0.52 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 27.47 | 34 /56 | 0.53 | 15.43 | 0.30 | 16.13 | 0.52 | |
| 16.03.2024 | Vinterkarusell Vagleskogen | Damer - kort løype | 27.02 | 5 /11 | 4.02 | 23.23 | 3.29 | – | – | – |
| 11.11.2023 | SI Klubbmesterskap, Melshei | Åpen C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2023 | RR Rankingfinale Alsvik | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2023 | Kretsløp (RR2) | N2-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 1.06.02 | 10 /23 | 3.54 | 16.34 | 0.59 | 15.24 | 1.35 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 49.59 | 11 /108 | 5.37 | 14.09 | 1.35 | 15.24 | 1.35 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 33.20 | 19 /108 | 1.56 | 14.54 | 0.52 | 15.24 | 1.34 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |