Løperprofil
Tiril Dahlen
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
4 løp
C-rankingen
14 løp
N-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.39
- Løpskapasitet
- 13.15
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.33
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 26.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1589 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6696 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1601 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1631 |
| bomVekt | 4,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4156 |
| bomStorSigma | 0,8227 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0747 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3527,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3898,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.13
- Løpskapasitet
- 8.58
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 15.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1015 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2015 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,053 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0423 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,99 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3908 |
| bomVekt | 36,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1659 |
| bomStorSigma | 0,5746 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1169 |
| havariVekt | 1,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3325,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3418,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.41
- Løpskapasitet
- 14.10
- O-evne
- 4.30
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.52
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,9
- Typisk bom
- 142 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 20.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1021 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1737 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0859 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,045 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,71 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3918 |
| bomVekt | 30,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,959 |
| bomStorSigma | 0,9137 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1693 |
| havariVekt | 5,51 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9858 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3334,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4395 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.14
- Løpskapasitet
- 12.03
- O-evne
- 2.11
- Jevnhet ±
- 13,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.56
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i september (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 23.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0621 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,022 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1345 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0639 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,73 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2567 |
| bomVekt | 43,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,496 |
| bomStorSigma | 0,814 |
| antallBom | 31 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0441 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0887 |
| havariVekt | 2,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,929 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0079 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2844,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3361,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.41
- Løpskapasitet
- 10.28
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.17
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 27.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1872 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1289 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1085 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1036 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0071 |
| bomVekt | 12,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2154 |
| bomStorSigma | 0,7832 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0334 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,03 |
| havariVekt | 1,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7975 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0053 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2502,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2793,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 20.06.2026 O-festivalen mellom, bom 16.29 | 63 | – |
| Bom over fem minutter | 6 | 20.06.2026 O-festivalen mellom, bom 16.29 | 112 | – |
| Bom over ti minutter | 6 | 20.06.2026 O-festivalen mellom, bom 16.29 | 310 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.09.2026 | O-sjuer 10 - Storlidalen | B3 | 43.54 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2026 | O-sjuer 9 - Frol barneskole | B3 | 18.47 | 12 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | D 13 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | D 13 | 1.13.35 | 25 /25 | 27.49 | 26.38 | 10.04 | 19.21 | 4.30 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | D 13 | 22.37 | 17 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2026 | Kviknekarusell 6 | B3 | 46.39 | 16 | 7.39 | 16.02 | 2.38 | 19.21 | 4.30 | |
| 20.05.2026 | O-sjuer 6 - Gjeldsåsen | B3 | 46.39 | 16 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2026 | O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva | B3 | 55.31 | 21 | 7.16 | 17.54 | 2.21 | 18.32 | 3.41 | |
| 22.04.2026 | O-sjuer 3 - Masteråsen | B3 | 56.56 | 22 | 10.05 | 19.10 | 3.24 | 18.46 | 4.00 | – |
| 15.04.2026 | O-sjuer 2 - Staupsmarka | A4 | 43.18 | 19 | 5.45 | 11.16 | 1.30 | 9.59 | 0.16 | |
| 08.04.2026 | O-sjuer 1 - Røstad | B3 | 13.46 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2025 | O-sjuer 11 Røstad | A4 | 25.31 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2025 | O-sjuer 10 Momarka | A4 | 37.16 | 15 | 2.27 | 10.36 | 0.42 | 10.18 | 0.12 | – |
| 23.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, langdistanse | D 11-12 | 27.52 | 9 /11 | 6.56 | 16.00 | 3.59 | 15.05 | 2.10 | |
| 22.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, sprint | D 11-12 | 15.14 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2025 | O-sjuer 7, Storlidalen | B3 | 1.05.47 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2025 | O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva | B3 | 1.23.11 | 28 | 21.47 | 23.53 | 6.15 | – | – | – |
| 07.05.2025 | Bygdakamp nr 1 | C2/B3 | 31.07 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | O-sjuer 3 Masteråsen | C2 | 37.12 | 11 | 2.16 | 19.22 | 1.11 | 16.18 | 1.58 | |
| 23.04.2025 | O-sjuer 2 Staupshaugen | B3 | 32.18 | 32 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2025 | O-sjuer 1 Staupsmarka | B3 | 19.34 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2025 | TA-cup 1 | D 11-12 | 10.02 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2024 | SK10 - Spøkelsesløpet | N | 28.39 | – | 0.41 | 14.29 | 0.21 | 14.11 | 1.09 | |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | D12 | 28.36 | 19 /26 | 3.08 | 16.05 | 1.46 | 16.03 | 2.15 | |
| 11.09.2024 | O7-10 Røstad | A4 | 38.35 | 14 | 4.46 | 11.20 | 1.24 | – | – | – |
| 29.08.2024 | O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen | C2 | 52.31 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2024 | Vårløpet | D 11-12 | 27.57 | 9 /12 | 5.25 | 15.50 | 3.04 | 16.24 | 2.15 | |
| 05.06.2024 | Skøynarkarusell 5 og O-sjuer | C2 | 50.42 | 10 | 7.13 | (23.30) | 3.21 | 16.24 | 2.15 | |
| 24.04.2024 | O7-2 Børsåsen | C2 | 32.54 | 19 | 2.23 | 20.18 | 1.28 | 17.10 | 1.59 | |
| 17.04.2024 | O-karusell 1 / Bygdakamp 1 | N 1 / Råtass | 21.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2023 | Treningsløp natt, Staupsmarka | C | 38.43 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2023 | O-sjuer 10, Momarka | C2 | 19.57 | 14 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2023 | BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen | N1 | 22.15 | 6 | 2.16 | 14.11 | 1.27 | 14.38 | 1.28 | |
| 30.08.2023 | O-sjuer 8, Langåselva | C2 | 33.57 | 10 | 4.14 | 18.51 | 2.21 | 17.46 | 2.16 | |
| 23.08.2023 | Bygdakamp 5 | C2 | 31.33 | 16 | 3.16 | 16.45 | 1.44 | 17.46 | 2.16 | |
| 14.06.2023 | Bygdakamp | C2 | 48.42 | 24 | 3.32 | 22.15 | 1.37 | 18.05 | 2.23 | |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | D 9-10 | 31.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | D 9-10 | 38.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2023 | O-sjuer 6, Skallstuggu | C2 | 27.59 | 6 | 3.07 | 16.41 | 1.51 | 18.05 | 2.23 | |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | C2 | 39.16 | 36 | 8.36 | 21.26 | 4.42 | 18.55 | 2.59 | |
| 10.05.2023 | Bygdakamp 2 | C2 | 42.04 | 15 | 9.19 | 20.44 | 4.35 | 18.55 | 2.59 | |
| 03.05.2023 | O-sjuer 3, Børsåsen | C2 | 32.47 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2023 | Bygdakamp 1 | B/C 2 | 39.10 | 74 | 6.39 | 23.00 | 3.54 | – | – | – |
| 23.04.2023 | Blåveisløpet | N2-åpen 9-16 | 27.35 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2023 | O-sjuer 2, Staupshaugen | N1 | 12.50 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2023 | O-sjuer 1, Røstad | N1 | 15.57 | 12 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Mycket lätt 2 km | 33.12 | 25 /51 | 3.23 | 15.41 | 1.36 | 15.47 | 1.41 | |
| 14.09.2022 | O-sjuer 10, Staupsmarka | C5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2022 | Bygdakamp 6 | C2 | 26.04 | 31 | 0.44 | 21.24 | 0.36 | 20.56 | 1.34 | – |
| 17.08.2022 | O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen | C2 | 58.05 | 31 | 4.49 | 25.38 | 2.08 | 20.56 | 1.34 | – |
| 08.06.2022 | O-sjuer 6, Lavøya | N1 | 39.02 | 17 | 4.32 | 20.09 | 2.20 | 15.20 | 1.40 | |
| 18.05.2022 | O-sjuer 4 BK2, Nybrotta | N1 | 34.57 | 13 | 6.59 | 14.57 | 2.59 | 14.31 | 1.37 | |
| 11.05.2022 | O-sjuer 3, Langåselva | N1 | 27.26 | 14 | 3.57 | 15.36 | 2.15 | 14.31 | 1.37 | |
| 28.04.2022 | T-A-sprint 3 | Åpen 1.5 | 32.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2022 | O-sjuer 2, Børsåsen | N1 | 27.28 | 24 | 1.12 | 16.37 | 0.44 | 15.21 | 0.50 | – |
| 20.04.2022 | O-sjuer 1, Røstad | N1 | 12.38 | 19 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2020 | O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang | N1 | 24.25 | – | 0.48 | 16.34 | 0.33 | – | – | – |