Løperprofil
Leo Zijerveld
Gular
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
19 løp
Sprintrankingen
6 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 2788 av 3557
Nr. 2788 av 3557 blant menn i Norge · nr. 308 av 374 i klassen H60–64 · nr. 55 av 67 i 1963-kullet
- Forventet kmtid
- 14.50
- Løpskapasitet
- 12.03
- O-evne
- 2.47
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 112 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 16.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0631 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0602 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,024 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,62 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5405 |
| bomVekt | 145,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7157 |
| bomStorSigma | 0,9469 |
| antallBom | 73 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0327 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0444 |
| havariVekt | 9,66 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0306 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4248 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,007 |
| fartSesongSin | 0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3207,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3947,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.38
- Løpskapasitet
- 8.26
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0383 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0328 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0711 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0307 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,49 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9039 |
| bomVekt | 54,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3193 |
| bomStorSigma | 0,7366 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0466 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0723 |
| havariVekt | 3,53 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0187 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6962 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0045 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3125,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3203,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.48
- Løpskapasitet
- 12.06
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.52
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- best i september (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 15.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0559 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0819 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0913 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0604 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0504 |
| bomVekt | 18,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3772 |
| bomStorSigma | 0,781 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0692 |
| havariVekt | 1,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0064 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2848,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3248,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.54
- Løpskapasitet
- 9.07
- O-evne
- 1.47
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.45
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 28.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3386 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4365 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1042 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1493 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,009 |
| bomVekt | 14,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4352 |
| bomStorSigma | 0,9023 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0595 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0653 |
| havariVekt | 0,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,979 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | −0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2149,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2571,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 16.08.2026 Vestlandsmesterskapet, bom 9.24 | 41 | nr. 6601 |
| Bom over fem minutter | 4 | 16.08.2026 Vestlandsmesterskapet, bom 9.24 | 91 | nr. 7627 |
| Bom over ti minutter | 31 | 01.07.2026 Fjord-O 2026, bom 10.58 | 167 | nr. 6829 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | H 60- | 55.31 | 4 /9 | 16.51 | 16.34 | 5.02 | 14.48 | 2.47 | |
| 15.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | B-åpen 17- | 34.19 | 1 /17 | 0.59 | 11.42 | 0.20 | 13.30 | 1.29 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 60- | 17.49 | 16 /37 | 0.44 | 8.00 | 0.20 | 8.50 | 0.13 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 60- | 1.17.57 | 34 /79 | 14.05 | 13.58 | 2.31 | 14.46 | 2.41 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 60- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 60- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Sprintcup #4 | H60- | 23.35 | 4 /7 | 5.11 | 11.57 | 2.38 | 9.07 | 0.14 | |
| 31.05.2026 | Dag 2 | H 60- | 45.33 | 14 | 1.25 | 11.35 | 0.22 | 14.45 | 2.40 | |
| 30.05.2026 | Hav-O 2026 | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2026 | IL Gular Klubbmesterskap (åpent) | H 17- | 42.13 | 11 /14 | 5.32 | 12.27 | 1.39 | 14.45 | 2.40 | |
| 19.04.2026 | Vestlandspremieren dag 3 Kristtornløpet | H 60- | 55.57 | 16 /17 | 12.43 | 15.02 | 3.25 | 15.31 | 3.00 | |
| 18.04.2026 | Vestlandspremieren dag 2, Sveio | H 60- | 1.03.05 | 8 /11 | 6.42 | 13.41 | 1.27 | 15.31 | 3.00 | |
| 17.04.2026 | Vestlandspremieren dag 1 Møllesprinten | H50 | 34.53 | 9 /16 | 1.05 | 8.18 | 0.16 | 8.42 | 0.10 | |
| 14.09.2025 | Veteranmesterskapet mellomdistanse | H 60- | 46.35 | 42 /58 | 6.10 | 14.05 | 1.52 | 16.04 | 3.18 | |
| 13.09.2025 | Veteranmesterskapet langdistanse | H 60- | 1.15.35 | 54 /63 | 6.43 | 14.23 | 1.17 | 16.04 | 3.18 | |
| 12.09.2025 | Veteranmesterskapet sprint | H 60- | 27.58 | 29 /39 | 1.52 | 9.20 | 0.37 | 8.59 | 0.13 | |
| 17.08.2025 | Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap | AK-åpen | 1.09.59 | 2 /5 | 5.24 | 13.07 | 1.01 | 16.19 | 3.32 | |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | H 60- | 47.23 | 14 /18 | 8.57 | 14.34 | 2.45 | 16.19 | 3.32 | |
| 13.07.2025 | BBrave, Fjelløpet 2025, dag 2 | H 60- | 1.32.20 | 13 /13 | 21.32 | 15.24 | 3.36 | 17.10 | 4.05 | |
| 12.07.2025 | BBrave, Fjelløpet 2025, dag 1 | H 60- | 1.25.06 | 16 /18 | 2.08 | 12.14 | 0.18 | 17.10 | 4.05 | |
| 25.06.2025 | Tunhovd 2-dagers, Dag 2 | H 60- | 1.38.34 | 22 /26 | 21.25 | 15.26 | 3.21 | 17.42 | 4.06 | |
| 24.06.2025 | Tunhovd 2-dagers, Dag 1 | H 60- | 1.26.55 | 33 /37 | 31.03 | 21.29 | 7.40 | 17.42 | 4.06 | |
| 13.05.2025 | Pokalkamp-3 Bergen | B-åpen 17- | 36.01 | 9 /20 | 4.03 | 16.12 | 1.49 | 15.46 | 1.51 | |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | H 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Vestlandspremieren-III | H 60- | 1.21.51 | 10 /11 | 15.59 | 18.14 | 3.34 | 17.24 | 3.09 | |
| 05.04.2025 | Vestlandspremieren-II | H 60- | 41.01 | 9 /12 | 3.03 | 15.03 | 1.07 | 17.24 | 3.09 | |
| 04.04.2025 | Vestlandspremieren-I | HC | 19.19 | 2 /8 | 0.09 | 9.37 | 0.04 | 8.50 | 0.12 | |
| 17.09.2024 | Sprintcup 7/24 | H60- | 17.00 | 4 /10 | 0.32 | 7.41 | 0.14 | 8.04 | 0.15 | – |
| 17.08.2024 | Vestlandsmesterskap mellomdistanse | H 60- | 47.34 | 13 /15 | 5.19 | 15.27 | 1.44 | 17.48 | 3.27 | |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | Pokalkamp 4/24 | B-åpen 17- | 41.08 | 2 /12 | 2.58 | 13.46 | 1.00 | 15.43 | 2.12 | – |
| 09.06.2024 | KM langdistanse | H 60- | 1.32.42 | 9 /10 | 23.24 | 22.21 | 5.38 | 18.59 | 4.13 | – |
| 04.06.2024 | IL Gular klubbmesterskap 2024 | H 17- | 1.26.15 | 13 /14 | 24.40 | 20.00 | 5.43 | 18.59 | 4.13 | – |
| 28.05.2024 | Pokalkamp 3/24 | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Pokalkamp 1/24 | B-åpen 17- | 52.07 | 9 /19 | 15.19 | 21.29 | 6.19 | – | – | – |
| 03.10.2023 | sprintcupfinale Bergen | H60- | 19.46 | 4 /8 | 5.50 | 11.28 | 3.23 | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17-/Lätt 5 km | 57.05 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17-/Lätt 5 km | 1.36.55 | 6 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17-/Lätt 5 km | 53.42 | 1 /9 | 2.36 | 9.09 | 0.27 | 11.24 | 1.41 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17-/Lätt 5 km | 1.07.30 | 4 /9 | 13.21 | 12.17 | 2.26 | 11.24 | 1.41 | |
| 13.06.2023 | pokalkamp 4 Bergen | C-åpen 17- | 38.49 | 4 /14 | 8.37 | 13.07 | 2.55 | 11.24 | 1.41 | |
| 22.04.2023 | Askvoll og Holmedal IL - Vårløp | C-åpen | 26.31 | 1 /3 | 1.45 | 9.48 | 0.39 | 11.28 | 1.26 | – |
| 21.04.2023 | KM Natt | C-åpen | 10.48 | 1 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2022 | Sprintløp | C åpen 17- | 8.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2022 | IL Gular Klubbmesterskap 2022 | D/H17C | 35.14 | 3 /7 | 7.49 | 16.32 | 3.40 | – | – | – |
| 24.04.2022 | Kristtornløp (HOK-ranking 2/2022) | C-åpen 17- | 44.49 | 1 /4 | 6.22 | 13.50 | 1.58 | – | – | – |