Løperprofil
Halvor Johan Longva
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
4 løp
C-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.36
- Løpskapasitet
- 8.55
- O-evne
- 1.41
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.40
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 22.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2391 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0773 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1045 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1463 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1967 |
| bomVekt | 7,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6219 |
| bomStorSigma | 0,7623 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0734 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0045 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2375 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2822 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.01
- Løpskapasitet
- 6.43
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 18.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1874 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1243 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0571 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,107 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9597 |
| bomVekt | 5,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4445 |
| bomStorSigma | 0,9044 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0821 |
| havariVekt | 0,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2491,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2599,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.09
- Løpskapasitet
- 9.45
- O-evne
- 3.25
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.31
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 23.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2727 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1653 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0911 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1093 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,33 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1889 |
| bomVekt | 14,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6799 |
| bomStorSigma | 1,0732 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0519 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0022 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1957 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0024 |
| fartSesongSin | 0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2293,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3096,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.14
- Løpskapasitet
- 9.30
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 11,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.36
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 24.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2977 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,294 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1152 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1328 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9335 |
| bomVekt | 24,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5309 |
| bomStorSigma | 0,8536 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0454 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0643 |
| havariVekt | 1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7845 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0059 |
| fartSesongSin | −0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2242,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2653,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.24
- Løpskapasitet
- 8.08
- O-evne
- 2.16
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 110 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 20.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4389 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4007 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1596 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1102 |
| bomVekt | 3,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7045 |
| bomStorSigma | 0,8259 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0324 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1944 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2485,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 23.06.2024 Norsk O-Festival lang, bom 5.34 | 76 | – |
| Bom over fem minutter | 2 | 23.06.2024 Norsk O-Festival lang, bom 5.34 | 166 | – |
| Bom over ti minutter | 96 | 21.04.2024 Smaaleneneløpet, bom 24.53 | 177 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.10.2024 | Oppsals klubbmesterskap i nattorientering | H13 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | H 13 | 47.34 | 17 /32 | 9.10 | 14.30 | 2.48 | 16.20 | 3.40 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | H 13 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | H 13 | 55.26 | 20 /38 | 9.50 | 16.53 | 3.00 | 16.20 | 3.40 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | H 13 | 17.40 | 18 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | KM Sprint Finale | Løype: BAC | 27.35 | 5 | 0.22 | 9.12 | 0.07 | 9.21 | 0.23 | – |
| 12.05.2024 | Huldersprinten | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | Kvistkvaset | Løype: 1 | 3.00.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | H13 | 24.47 | 17 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | H13-14 | 23.34 | 15 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2024 | Smaaleneneløpet | H 13-14 | 1.06.40 | 22 /24 | 29.25 | 24.40 | 10.53 | 18.04 | 4.54 | – |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | H13-14 | 23.30 | 15 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | H 13-14 | 1.01.09 | 46 /71 | 2.23 | 14.44 | 0.34 | 18.04 | 4.54 | – |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | H 13-14 | 49.33 | 23 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.12.2023 | Sjusjørennet 2023 mellom | H 13-14 | 23.19 | 11 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 16.12.2023 | Sjusjørennet 2023 sprint | H 13-14 | 15.21 | 8 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2023 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2023 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | H 11-12 | 35.11 | 24 /43 | – | – | – | – | – | – |
| 11.10.2023 | Skumleløpet | C - Flaggermus | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Hemingløpet m/Trimtex-cup finale | H 11-12 | 23.02 | 9 /15 | 2.20 | 11.59 | 1.13 | 13.24 | 1.46 | |
| 20.09.2023 | Harry Lagerts Nattcup 2023 Løp 2 | Rekrutt | 29.53 | 12 /15 | 13.38 | 17.58 | 8.12 | – | – | – |
| 10.09.2023 | Folloløpet med Trimtex-Cup | H 11-12 | 25.58 | 9 /11 | 1.34 | 14.03 | 0.51 | 13.24 | 1.46 | |
| 22.08.2023 | Oppsals klubbmesterskap | H11-12 | 37.52 | 4 | 6.08 | 15.02 | 2.26 | 14.29 | 1.38 | |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | H 11-12 | 41.01 | 27 /39 | 6.01 | 15.08 | 2.13 | 13.49 | 2.01 | |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | H 11-12 | 19.02 | 25 /54 | 0.37 | 11.02 | 0.21 | 13.49 | 2.01 | |
| 23.06.2023 | O-festivalen sprint øvrige klasser | H 11-12 | 20.27 | 29 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | D/H11-12 | 18.14 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2023 | Pinseløpet dag 3 | H11-12_1og2 | 19.10 | 12 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2023 | Gromløpet med Trimtex-cup | H 11-12 | 43.15 | 13 /17 | 22.21 | (24.11) | 12.30 | 14.22 | 2.22 | |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | H11-12 | 26.01 | 10 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2023 | Oslo City Cup nr. 4 - 2023 | H 11-12 | 29.02 | 7 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | H 11-12 | 30.45 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | H 11-12 | 32.18 | 14 /24 | 4.59 | 14.36 | 2.15 | 13.47 | 1.27 | |
| 11.04.2023 | Oslo City Cup nr. 1 - 2023 | H12 | 40.11 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.03.2023 | OCC-alternativ | H | 1.07.07 | 50 /69 | 12.46 | 23.48 | 4.32 | 17.55 | 1.51 | – |
| 18.12.2022 | Sjusjørennet 2022 mellom | H 11-12 | 24.03 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 17.12.2022 | Sjusjørennet 2022 sprint | H 11-12 | 15.18 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2022 | Blodslitet | H 11-12 | 37.36 | 27 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2022 | Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne) | H11 | 20.43 | 2 /6 | 1.32 | 10.44 | 0.48 | 14.07 | 1.13 | |
| 18.10.2022 | Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne) | H11 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2022 | 25 til 25 | HVIT | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2022 | Veteranmesterskap mellomdistanse m/publikumsløp | Dir C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2022 | Veteranmesterskap sprint | Dir C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | H11-12 | 1.02.08 | 3 /4 | 6.47 | 16.30 | 1.48 | 15.31 | 1.31 | |
| 26.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, langdistanse | H 11-12 | 25.51 | 18 /26 | 2.04 | 14.37 | 1.10 | 15.17 | 1.05 | – |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | H 11-12 | 39.34 | 24 /28 | 2.02 | 17.44 | 0.55 | 15.17 | 1.05 | – |
| 24.06.2022 | Norsk O-Festival Sprint - Alle klasser | H 11-12 | 31.44 | 22 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | D/H11-12 | 37.57 | 7 | 20.57 | 23.46 | 13.07 | – | – | – |
| 26.05.2022 | Kvistkvaset | D/H 9-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2022 | Oslo City Cup FINALE - 2022 | H Rekrutt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2022 | Oslo City cup nr. 4 - 2022 | HRekrutt | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2022 | Oslo City Cup nr. 3 - 2022 | H rekrutt | 51.15 | 37 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2022 | Halden O-Meeting Mellom | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2022 | Oslo City Cup nr. 2 - 2022 | HR | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2020 | Oppsal Sesongavslutning 2020 | H11-12 | 20.43 | 2 | 1.23 | 10.46 | 0.43 | – | – | – |
| 17.10.2020 | Oppsal Sesongavslutning 2020 | H11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |